loading
  • PL-90-022 Łódź
  • 08.12.2014
  • Ausschreibung
  • (ID 2-183011)

„Dostawa, montaż i uruchomienie Systemu Multimedialnego do Planetarium Centrum Sztuki Filmowej oraz Sferycznego Kina 3D Centrum Nauki i Techniki wraz z adaptacją istniejących pomieszczeń” nr postępowania ZP/13/10/2014


 
  • Projektdaten

    maximieren

    Bewerbungsschluss 08.12.2014, 14:00 Bewerbungsschluss
    Verfahren Offenes Verfahren
    Gebäudetyp Kultur-, Veranstaltungsgebäude
    Art der Leistung Technische Ausrüstung
    Sprache Polnisch
    Aufgabe
    1. Przedmiotem zamówienia, realizowanego w ramach projektu pn. Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne", jest wyposażenie Planetarium Centrum Sztuki Filmowej oraz Sferycznego Kina 3D Centrum Nauki i Techniki w najnowsze technicznie systemy multimedialne.
    2. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 części: Zadanie 1, Zadanie 2, Zadanie 3, Zadanie 4.
    Zadanie 1.
    Przedmiotem zamówienia w ramach Zadania 1 jest wyposażenie Planetarium Centrum Sztuki Filmowej, zwanego dalej Planetarium, w kompletny System Multimedialny do Planetarium, System Produkcyjny (zgodnie z opisem 2.5. OPZ) oraz wykonanie wszelkich Prac Adaptacyjnych, niezbędnych do uruchomienia w pełni funkcjonalnego, nowoczesnego Planetarium na najwyższym światowym poziomie. W ramach zamówienia Wykonawca zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny oraz wyposażenie, wykona projekty wykonawcze i dokona adaptacji pomieszczeń Planetarium, zapewni serwis gwarancyjny dla zainstalowanego Systemu Multimedialnego oraz zapewni szkolenia dla obsługi personelu Zamawiającego. Zainstalowany System Multimedialny musi zapewniać wszystkie funkcjonalności nowoczesnego Planetarium, a w szczególności spełniać wszystkie wymagania opisane w niniejszym SIWZ. Ponadto oprogramowanie Systemu Multimedialnego musi posiadać techniczne możliwości generowania obrazu w technologii 3D stereo i musi umożliwiać rozbudowę Systemu Projekcyjnego do systemu 3D stereo.
    Ogólnym założeniem jest, że Wykonawca, biorąc pod uwagę bieżący stan obiektów znajdujących się w rewitalizowanym kompleksie EC-1, ma dostarczyć całość niezbędnego wyposażenia, wszystkie programy i aplikacje komputerowe oraz wykonać wszelkie Prace Adaptacyjne niezbędne do uruchomienia w pełni funkcjonalnego Planetarium, odpowiadającego obecnym najwyższym światowym standardom oraz spełniającego wszystkie wymagania zawarte w niniejszym dokumencie. Prace Adaptacyjne będą uwzględniały m. in. zaprojektowanie i wykonanie: izolacji akustycznej kopuły i ścian Planetarium, adaptację akustyczną Sali Projekcyjnej, adaptację pomieszczenia technicznego na potrzeby serwerowni, przygotowanie zawiesi do ekranu sferycznego oraz aranżację zaplecza socjalnego, serwerowni, przedsionków oraz pomieszczenia widowni Planetarium wraz z wykonaniem oświetlenia niezbędnej instalacji elektrycznej i pożarowej.
    Wykonawca weźmie na siebie również odpowiedzialność za dostosowanie Planetarium i jego instalacji do przepisów obowiązujących na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, w szczególności Przepisów Ochrony Przeciwpożarowej oraz przepisów BHP w tym Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz wykona prace zgodnie z „Warunkami wykonania i odbioru robót budowlano montażowych” (vide: http://www.itb.pl/wydawnictwa/warunki-techniczne-wykonania-i-odbioru-robot-budowlanych.
    W ramach wykonania tej części zamówienia Wykonawca:
    a) wykona dokumentację projektową, w tym projekt wykonawczy adaptacji pomieszczeń;
    b) dostarczy, rozładuje, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny;
    c) dostarczy, rozładuje i zainstaluje Ekran Planetarium;
    d) dostarczy i zainstaluje System Produkcyjny (zgodnie z opisem 2.5. OPZ);
    e) udzieli licencji i przeniesie prawa autorskie na zasadach określonych w Umowie;
    f) wykona Prace Adaptacyjne;
    g) przeszkoli osoby wskazane przez Zamawiającego;
    h) udzieli gwarancji i zapewni serwis na zasadach określonych w niniejszej Umowie i SIWZ.
    Zadanie 2.
    Przedmiotem zamówienia w ramach Zadania 2 jest wyposażenie Sferycznego Kina 3D Centrum Nauki i Techniki, zwanego dalej Kinem 3D, w kompletny System Multimedialny oraz wykonanie wszelkich Prac Adaptacyjnych, niezbędnych do uruchomienia w pełni funkcjonalnego, nowoczesnego Kina 3D na najwyższym, światowym poziomie W ramach zamówienia Wykonawca zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny oraz wyposażenie, wykona projekty wykonawcze i dokona adaptacji Sali projekcyjnej Kina 3D, zapewni serwis gwarancyjny dla zainstalowanego Systemu Multimedialnego oraz zapewni szkolenia dla obsługi. Zainstalowany System musi zapewniać wszystkie funkcjonalności nowoczesnego Kina 3D jak i nowoczesnego Planetarium, a w szczególności spełniać wszystkie wymagania opisane w niniejszym SIWZ.
    Ogólnym założeniem jest, że Wykonawca, biorąc pod uwagę bieżący stan obiektów znajdujących się w rewitalizowanym kompleksie EC-1, ma dostarczyć całość niezbędnego wyposażenia, wszystkie programy i aplikacje komputerowe oraz wykonać wszelkie Prace Adaptacyjne niezbędne do uruchomienia w pełni funkcjonalnego Kina 3D, odpowiadającego obecnym najwyższym światowym standardom oraz spełniającego wszystkie wymagania zawarte w niniejszym dokumencie. Prace Adaptacyjne będą uwzględniały m. in. zaprojektowanie i wykonanie szklanej serwerowni, przygotowanie zawiesi do ekranu sferycznego oraz aranżację pomieszczenia widowni Kina 3D wraz z wykończeniem ścian Kina 3D, wykonaniem oświetlenia niezbędnej instalacji elektrycznej i pożarowej.
    Wykonawca weźmie na siebie również odpowiedzialność za dostosowanie Kina 3D i jego instalacji do przepisów obowiązujących na terenie Polski oraz UE, w szczególności Przepisów Ochrony Przeciwpożarowej oraz przepisów BHP w tym Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz wykona prace zgodnie z „Warunkami wykonania i odbioru robót budowlano montażowych”. ( vide: http://www.itb.pl/wydawnictwa/warunki-techniczne-wykonania-i-odbioru-robot-budowlanych).
    W ramach wykonania tej części zamówienia Wykonawca:
    a) wykona dokumentację projektową, w tym projekt wykonawczy adaptacji pomieszczeń;
    b) dostarczy, rozładuje, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny;
    c) dostarczy, rozładuje i zainstaluje Ekran Kina 3D;
    d) udzieli licencji i przeniesie prawa autorskie na zasadach określonych w Umowie;
    e) wykona Prace Adaptacyjne;
    f) przeszkoli osoby wskazane przez Zamawiającego;
    g) udzieli gwarancji i zapewni serwis na zasadach określonych w niniejszej Umowie i SIWZ.
    Zadanie 3:
    Przedmiotem zamówienia w ramach Zadania 3 jest dostawa (wraz z transportem i ubezpieczeniem), montaż i uruchomienie - po jednym dla pomieszczeń Planetarium oraz Kina 3D, fabrycznie nowych redundantnych systemów bezprzestojowego zasilania sprzętu elektronicznego (UPS), wyposażonych w modularnie instalowane falowniki o mocy co najmniej 3 x 20 kVA każdy.,
    Zadanie to podzielone jest na dwie części:
    1) Zadanie 3a – wykonanie systemu UPS zapewniającego bezpieczną pracę Systemu Projekcyjnego i innych urządzeń zamontowanych w Planetarium;
    2) Zadanie 3b – wykonanie systemu UPS zapewniającego bezpieczną pracę Systemu Projekcyjnego i innych urządzeń zamontowanych w Kinie 3D.
    Oba systemy UPS powinny być zgodne ze szczegółowym opisem stanowiącym załącznik 9.5 do OPZ – Załącznik 1a).
    Zadanie 4:
    W ramach Zadania 4 Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia następującego zakresu prac:
    1) wykonanie systemu wentylacji w obrębie Sali Projekcyjnej Planetarium podłączonego do doprowadzonej z dalszej części budynku instalacji. Wentylacja ma być dostosowana do sprawnej obsługi zespołu projektorów oraz Sali Projekcyjnej przewidzianej na ok. 120 osób. Wykonawca powinien uwzględnić taki przepływ powietrza aby zminimalizować gromadzenie się kurzu i zabrudzeń na powierzchni ekranu projekcyjnego. W szczególności, Wykonawca rozprowadzi instalację wentylacji po Sali Projekcyjnej zgodnie z projektem stanowiącym załącznik 9.6 do OPZ);
    2) zainstaluje urządzenia chłodzące typu split na istniejącej instalacji oraz zainstaluje dodatkową instalację klimatyzacji zapewniającą serwerowni redundantny system chłodzenia do poziomu wymaganego przez urządzenia znajdujące się w serwerowni. W szczególności, nowy uzupełniający system klimatyzacji powinien być wykonany zgodnie z projektem stanowiącym załącznik 9.6 do OPZ – Załącznik1b).
    Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich Zadań znajduje się w załączniku nr 1 do SIWZ pn. OPZ
    Ilekroć w Opisie Przedmiotu Zamówienia i innych załącznikach do SIWZ jest mowa o materiałach, wyrobach lub sprzęcie z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych lub pochodzenia, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które powinny spełniać te produkty. Zamawiający podkreśla, iż zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp ciężar udowodnienia, że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny, w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ, spoczywa na Wykonawcy składającym ofertę. Za sprzęt produkty równoważne przyjmuje się sprzęt, produkty spełniające wszystkie minimalne wymagania określone przez zamawiającego w SIWZ,
    3.3. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać prace Adaptacyjne, poprzez które rozumieć należy wszelkie roboty o charakterze remontowo-adaptacyjnym, które maja na celu przystosowanie istniejących obiektów EC-1 w celu zapewnienia optymalnych warunków do uruchomienia w pełni funkcjonalnego Planetarium / Kina 3D, jak również zapewnienia pełnego komfortu zwiedzających zarówno w Sali Projekcyjnej jak i poza nią.
    4. Wykonawca zobowiązany będzie przeprowadzić szkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego (do 10 osób). Szkolenia te mają być przeprowadzone w następującym zakresie:
    a) obsługa techniczna Planetarium (co najmniej 16 godzin);
    b) trening programowania i prowadzenia pokazów w Planetarium (co najmniej 40 godzin);
    c) obsługa techniczna Kina 3 D (co najmniej 16 godzin);
    d) obsługa sytemu produkcyjnego do Planetarium (co najmniej 24 godziny).
    Szkolenia mają dotyczyć konkretnych systemów, który będą zainstalowane przez Wykonawcę i powinny się odbywać się na terenie Planetarium i Kina 3D. Tematyka szkolenia ma obejmować obsługę systemu multimedialnego i jego serwisowanie, prowadzenie pokazów gotowych oraz prowadzenie pokazów na żywo, obsługę wykładów zaproszonych gości, obsługę oprogramowania do pokazów, tworzenie pokazów z wykorzystaniem dostarczonego przez Wykonawcę oprogramowania. Wykonawca zapewni niezbędne materiały w trakcie tego szkolenia. Wspomniane szkolenie może być poprowadzone w języku polskim lub angielskim, przy czym preferowany jest język polski.
    5. Wykonawca sporządzi szczegółowe projekty wykonawcze instalacji i wyposażenia Planetarium oraz Kina 3D.
    6. Wykonawca dostarczy zestaw instrukcji użytkownika oraz skróconych instrukcji użytkownika dla operatorów i instrukcji serwisowych w języku polskim i angielskim, w wersji elektronicznej i drukowanej, w 2 egzemplarzach. Zgodnie z umową.
    7. Wykonawca, razem z dostarczonym Systemem Mulitmedilanym musi dostarczyć dokumenty potwierdzające spełnienie wszystkich zawartych w opisie norm dla tych urządzeń (deklaracje zgodności, certyfikaty, badania, itp.) oraz ich pełną dokumentację techniczną, oddzielenie dla każdego zadania w wersji drukowanej w dwóch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej w formacie dwg i pdf.
    8. Wykonawca zobowiązuje się do opakowania wszystkich elementów Systemu Multimedialnego zgodnie z międzynarodowymi standardami, a w szczególności w taki sposób aby:
    a) zapewnić bezpieczeństwo na czas dostawy;
    b) opakowanie było właściwe dla danego towaru oraz środka transportu.
    9. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z dostarczeniem przedmiotu Umowy do Zamawiającego, w szczególności opłaty pobierane przez Państwo w związku z przemieszczaniem towarów przez granicę, koszty rozładunku, zainstalowania i uruchomienia.
    10. Wszelkie koszty związane z dostawą i zwrotem przedmiotu zamówienia niezgodnym z opisem SIWZ poniesie Wykonawca.
    11. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia przedmiotu zamówienia towaru powstałe w trakcie transportu i rozładunku, będącego w gestii Wykonawcy.
    12. Wykonawca poniesie koszty podróży przedstawicieli Wykonawcy do i z miejsca instalacji, koszty transportu lokalnego, koszty diet, zakwaterowania przedstawicieli Wykonawcy, a także koszty ich pracy przez okres realizowania zamówienia. Ww. koszty muszą być uwzględnione przez Wykonawcę w zaproponowanym wynagrodzeniu ryczałtowym.
    13. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowość i bezpieczeństwo działań montażowych na terenie Planetarium oraz Kina 3D, zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa oraz postanowieniami Umowy.
    14. Wykonawca oświadcza, że posiada wiedzę fachową i dysponuje wszelkimi niezbędnymi informacjami oraz pozwoleniami wymaganymi przez przepisy prawa w dziedzinach związanych z przedmiotem Umowy, a także dysponuje odpowiednim personelem i odpowiednimi środkami gwarantującymi profesjonalną realizację Umowy.
    15. Wykonawca oświadcza, że dostarczone przez niego systemy będą fabrycznie nowe, nieregenerowane i niepowystawowe, wytworzone na potrzeby Zamawiającego i nie będą obarczone żadnymi prawami osób trzecich, w tym również żadnymi prawami wynikającymi z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
    16. Wykonawca oświadcza, że dostarczy w ramach wykonania Umowy wszystkie programy i aplikacje komputerowe niezbędne dla prawidłowego korzystania z systemów.
    Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji na zaoferowany przedmiot zamówienia, na określony czas liczony od dnia podpisania protokołu odbioru.
    17. Okres gwarancyjny dla poszczególnych elementów Systemu Planetarium oraz Kina 3D obejmie:
    a) na dostarczone ekrany sferyczne wraz systemem mocowania – 10 lat;
    b) na dostarczone fotele – 3 lata;
    c) na System Projekcyjny – 3 lata
    d) na komputery nie objęte Systemem Projekcyjnym, system dźwiękowy wraz ze wzmacniaczami i głośnikami, oświetlenie covelight, w szczególności: monitory, przewody, wszystkie dostarczone mikrofony, urządzenia do obsługi bezprzewodowej czy okulary 3D – 3 lata;
    e) na wszystkie inne dostarczone elementy wyposażenia – 2 lata;
    f) na elementy dostarczone w zakresie Prac Adaptacyjnych, instalację wentylacji i klimatyzacji opisanych w Zadaniu nr 4, oraz Prace Adaptacyjne – 5 lat;
    W przypadku, gdy na określony element Systemu Multimedialnego producent nie będący Wykonawcą udziela dłuższej gwarancji, gwarancja obowiązuje na okres wskazany przez producenta.
    18. W ramach przedmiotu zamówienia oraz w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu nieograniczonych czasowo, niewyłącznych i nieprzenoszalnych licencji na używanie oprogramowania do obsługi Planetarium oraz Kina 3D, na terenie EC-1 Łódź na następujących polach eksploatacji:
    a) wprowadzanie do pamięci komputera;
    b) uruchamianie i używanie;
    c) sporządzanie dowolnej ilości kopii zapasowych;
    d) generowanie (renderowanie) klatek filmowych z użyciem oprogramowania oraz bazy danych (biblioteki) obiektów astronomicznych i innych obiektów, będących własnością Wykonawcy oraz ich udostępnianie podmiotom trzecim;
    e) tworzenie na własny użytek dodatkowych modułów oprogramowania.
    19. W ramach przedmiotu zamówienia oraz w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca zobowiązany jest przenieś na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do dokumentacji projektowej w zakresie wyposażenia oraz dokumentacji projektowej i powykonawczej w zakresie robót budowlanych, bez ograniczeń terytorialnych i dodatkowych oświadczeń stron w tym zakresie, na wszelkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2006 roku, Nr 90, poz. 631 z późn. zm.), w zakresie szczegółowo opisanym w Umowie.
    Leistungsumfang
    Całkowita wielkość i zakres zamówienia określony został w SIWZ. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa do udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, do 20 % wartości zamówienia podstawowego.
    Szacunkowa wartość bez VAT:
    Zakres: między 10 600 000 i 11 600 000 PLN
    Adresse des Bauherren PL-90-022 Łódź
    TED Dokumenten-Nr. 369854-2014

  • Anzeigentext Ausschreibung

    maximieren


    • Auftragsbekanntmachung

      Lieferauftrag
      Richtlinie 2004/18/EG

      Abschnitt I: Öffentlicher Auftraggeber

      I.1) Name, Adressen und Kontaktstelle(n)
      „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
      ul. Targowa 1/3
      Zu Händen von: Joanna Zieleśkiewicz
      90-022
      Łódź
      POLEN
      +48 422335053
      MjIwVhpmVVFYUV9XVVFjVU9mLFFPHVhbUGYaXFg=
      +48 422335058

      Internet-Adresse(n):


      Hauptadresse des öffentlichen Auftraggebers: www.ec1lodz.pl
      Weitere Auskünfte erteilen:
      die oben genannten Kontaktstellen

      Ausschreibungs- und ergänzende Unterlagen (einschließlich Unterlagen für den wettbewerblichen Dialog und ein dynamisches Beschaffungssystem) verschicken:
      die oben genannten Kontaktstellen

      Angebote oder Teilnahmeanträge sind zu richten an:
      die oben genannten Kontaktstellen

      Abschnitt II: Auftragsgegenstand

      II.1) Beschreibung

      II.1.6) Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)
      38600000, 38630000, 38652100, 45000000, 79930000, 31700000

      Beschreibung
      Optische Instrumente.
      Astronomische und optische Instrumente.
      Vorführgeräte.
      Bauarbeiten.
      Dienstleistungen bezüglich Produktdesign.
      Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf.

      Abschnitt IV: Verfahren

      IV.3) Verwaltungsangaben

      IV.3.3) Bedingungen für den Erhalt von Ausschreibungs- und ergänzenden Unterlagen bzw. der Beschreibung

      IV.3.4) Schlusstermin für den Eingang der Angebote oder Teilnahmeanträge
      8.12.2014 - 14:00

      IV.3.6) Sprache(n), in der (denen) Angebote oder Teilnahmeanträge verfasst werden können
      Polnisch.
      Sonstige: Polski.




      Ogłoszenie o zamówieniu

      Dostawy
      Dyrektywa 2004/18/WE

      Sekcja I: Instytucja zamawiająca

      I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
      Osoba do kontaktów: Tel.: E-mail: Faks: „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi ul. Targowa 1/3 Joanna Zieleśkiewicz 90-022Łódź POLSKA +48 422335053 MjEzXSFtXFhfWGZeXFhqXFZtM1hWJF9iV20hY18= +48 422335058

      Adresy internetowe:
      Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ec1lodz.plWięcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
      Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
      Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
      I.2) Rodzaj instytucji zamawiającej
      Inna: Samorządowa Instytucja Kultury

      I.3) Główny przedmiot lub przedmioty działalności
      Inny: Instytucja Kultury

      I.4) Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
      Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

      Sekcja II: Przedmiot zamówienia

      II.1) Opis

      II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
      „Dostawa, montaż i uruchomienie Systemu Multimedialnego do Planetarium Centrum Sztuki Filmowej oraz Sferycznego Kina 3D Centrum Nauki i Techniki wraz z adaptacją istniejących pomieszczeń” nr postępowania ZP/13/10/2014.

      II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
      Dostawy
      Kod NUTS PL,PL1

      II.1.3) Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
      Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego

      II.1.4) Informacje na temat umowy ramowej

      II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu
      1. Przedmiotem zamówienia, realizowanego w ramach projektu pn. Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne", jest wyposażenie Planetarium Centrum Sztuki Filmowej oraz Sferycznego Kina 3D Centrum Nauki i Techniki w najnowsze technicznie systemy multimedialne.
      2. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 części: Zadanie 1, Zadanie 2, Zadanie 3, Zadanie 4.
      Zadanie 1.
      Przedmiotem zamówienia w ramach Zadania 1 jest wyposażenie Planetarium Centrum Sztuki Filmowej, zwanego dalej Planetarium, w kompletny System Multimedialny do Planetarium, System Produkcyjny (zgodnie z opisem 2.5. OPZ) oraz wykonanie wszelkich Prac Adaptacyjnych, niezbędnych do uruchomienia w pełni funkcjonalnego, nowoczesnego Planetarium na najwyższym światowym poziomie. W ramach zamówienia Wykonawca zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny oraz wyposażenie, wykona projekty wykonawcze i dokona adaptacji pomieszczeń Planetarium, zapewni serwis gwarancyjny dla zainstalowanego Systemu Multimedialnego oraz zapewni szkolenia dla obsługi personelu Zamawiającego. Zainstalowany System Multimedialny musi zapewniać wszystkie funkcjonalności nowoczesnego Planetarium, a w szczególności spełniać wszystkie wymagania opisane w niniejszym SIWZ. Ponadto oprogramowanie Systemu Multimedialnego musi posiadać techniczne możliwości generowania obrazu w technologii 3D stereo i musi umożliwiać rozbudowę Systemu Projekcyjnego do systemu 3D stereo.
      Ogólnym założeniem jest, że Wykonawca, biorąc pod uwagę bieżący stan obiektów znajdujących się w rewitalizowanym kompleksie EC-1, ma dostarczyć całość niezbędnego wyposażenia, wszystkie programy i aplikacje komputerowe oraz wykonać wszelkie Prace Adaptacyjne niezbędne do uruchomienia w pełni funkcjonalnego Planetarium, odpowiadającego obecnym najwyższym światowym standardom oraz spełniającego wszystkie wymagania zawarte w niniejszym dokumencie. Prace Adaptacyjne będą uwzględniały m. in. zaprojektowanie i wykonanie: izolacji akustycznej kopuły i ścian Planetarium, adaptację akustyczną Sali Projekcyjnej, adaptację pomieszczenia technicznego na potrzeby serwerowni, przygotowanie zawiesi do ekranu sferycznego oraz aranżację zaplecza socjalnego, serwerowni, przedsionków oraz pomieszczenia widowni Planetarium wraz z wykonaniem oświetlenia niezbędnej instalacji elektrycznej i pożarowej.
      Wykonawca weźmie na siebie również odpowiedzialność za dostosowanie Planetarium i jego instalacji do przepisów obowiązujących na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, w szczególności Przepisów Ochrony Przeciwpożarowej oraz przepisów BHP w tym Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz wykona prace zgodnie z „Warunkami wykonania i odbioru robót budowlano montażowych” (vide: http://www.itb.pl/wydawnictwa/warunki-techniczne-wykonania-i-odbioru-robot-budowlanych.
      W ramach wykonania tej części zamówienia Wykonawca:
      a) wykona dokumentację projektową, w tym projekt wykonawczy adaptacji pomieszczeń;
      b) dostarczy, rozładuje, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny;
      c) dostarczy, rozładuje i zainstaluje Ekran Planetarium;
      d) dostarczy i zainstaluje System Produkcyjny (zgodnie z opisem 2.5. OPZ);
      e) udzieli licencji i przeniesie prawa autorskie na zasadach określonych w Umowie;
      f) wykona Prace Adaptacyjne;
      g) przeszkoli osoby wskazane przez Zamawiającego;
      h) udzieli gwarancji i zapewni serwis na zasadach określonych w niniejszej Umowie i SIWZ.
      Zadanie 2.
      Przedmiotem zamówienia w ramach Zadania 2 jest wyposażenie Sferycznego Kina 3D Centrum Nauki i Techniki, zwanego dalej Kinem 3D, w kompletny System Multimedialny oraz wykonanie wszelkich Prac Adaptacyjnych, niezbędnych do uruchomienia w pełni funkcjonalnego, nowoczesnego Kina 3D na najwyższym, światowym poziomie W ramach zamówienia Wykonawca zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny oraz wyposażenie, wykona projekty wykonawcze i dokona adaptacji Sali projekcyjnej Kina 3D, zapewni serwis gwarancyjny dla zainstalowanego Systemu Multimedialnego oraz zapewni szkolenia dla obsługi. Zainstalowany System musi zapewniać wszystkie funkcjonalności nowoczesnego Kina 3D jak i nowoczesnego Planetarium, a w szczególności spełniać wszystkie wymagania opisane w niniejszym SIWZ.
      Ogólnym założeniem jest, że Wykonawca, biorąc pod uwagę bieżący stan obiektów znajdujących się w rewitalizowanym kompleksie EC-1, ma dostarczyć całość niezbędnego wyposażenia, wszystkie programy i aplikacje komputerowe oraz wykonać wszelkie Prace Adaptacyjne niezbędne do uruchomienia w pełni funkcjonalnego Kina 3D, odpowiadającego obecnym najwyższym światowym standardom oraz spełniającego wszystkie wymagania zawarte w niniejszym dokumencie. Prace Adaptacyjne będą uwzględniały m. in. zaprojektowanie i wykonanie szklanej serwerowni, przygotowanie zawiesi do ekranu sferycznego oraz aranżację pomieszczenia widowni Kina 3D wraz z wykończeniem ścian Kina 3D, wykonaniem oświetlenia niezbędnej instalacji elektrycznej i pożarowej.
      Wykonawca weźmie na siebie również odpowiedzialność za dostosowanie Kina 3D i jego instalacji do przepisów obowiązujących na terenie Polski oraz UE, w szczególności Przepisów Ochrony Przeciwpożarowej oraz przepisów BHP w tym Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz wykona prace zgodnie z „Warunkami wykonania i odbioru robót budowlano montażowych”. ( vide: http://www.itb.pl/wydawnictwa/warunki-techniczne-wykonania-i-odbioru-robot-budowlanych).
      W ramach wykonania tej części zamówienia Wykonawca:
      a) wykona dokumentację projektową, w tym projekt wykonawczy adaptacji pomieszczeń;
      b) dostarczy, rozładuje, zainstaluje i uruchomi System Multimedialny;
      c) dostarczy, rozładuje i zainstaluje Ekran Kina 3D;
      d) udzieli licencji i przeniesie prawa autorskie na zasadach określonych w Umowie;
      e) wykona Prace Adaptacyjne;
      f) przeszkoli osoby wskazane przez Zamawiającego;
      g) udzieli gwarancji i zapewni serwis na zasadach określonych w niniejszej Umowie i SIWZ.
      Zadanie 3:
      Przedmiotem zamówienia w ramach Zadania 3 jest dostawa (wraz z transportem i ubezpieczeniem), montaż i uruchomienie - po jednym dla pomieszczeń Planetarium oraz Kina 3D, fabrycznie nowych redundantnych systemów bezprzestojowego zasilania sprzętu elektronicznego (UPS), wyposażonych w modularnie instalowane falowniki o mocy co najmniej 3 x 20 kVA każdy.,
      Zadanie to podzielone jest na dwie części:
      1) Zadanie 3a – wykonanie systemu UPS zapewniającego bezpieczną pracę Systemu Projekcyjnego i innych urządzeń zamontowanych w Planetarium;
      2) Zadanie 3b – wykonanie systemu UPS zapewniającego bezpieczną pracę Systemu Projekcyjnego i innych urządzeń zamontowanych w Kinie 3D.
      Oba systemy UPS powinny być zgodne ze szczegółowym opisem stanowiącym załącznik 9.5 do OPZ – Załącznik 1a).
      Zadanie 4:
      W ramach Zadania 4 Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia następującego zakresu prac:
      1) wykonanie systemu wentylacji w obrębie Sali Projekcyjnej Planetarium podłączonego do doprowadzonej z dalszej części budynku instalacji. Wentylacja ma być dostosowana do sprawnej obsługi zespołu projektorów oraz Sali Projekcyjnej przewidzianej na ok. 120 osób. Wykonawca powinien uwzględnić taki przepływ powietrza aby zminimalizować gromadzenie się kurzu i zabrudzeń na powierzchni ekranu projekcyjnego. W szczególności, Wykonawca rozprowadzi instalację wentylacji po Sali Projekcyjnej zgodnie z projektem stanowiącym załącznik 9.6 do OPZ);
      2) zainstaluje urządzenia chłodzące typu split na istniejącej instalacji oraz zainstaluje dodatkową instalację klimatyzacji zapewniającą serwerowni redundantny system chłodzenia do poziomu wymaganego przez urządzenia znajdujące się w serwerowni. W szczególności, nowy uzupełniający system klimatyzacji powinien być wykonany zgodnie z projektem stanowiącym załącznik 9.6 do OPZ – Załącznik1b).
      Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich Zadań znajduje się w załączniku nr 1 do SIWZ pn. OPZ
      Ilekroć w Opisie Przedmiotu Zamówienia i innych załącznikach do SIWZ jest mowa o materiałach, wyrobach lub sprzęcie z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych lub pochodzenia, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które powinny spełniać te produkty. Zamawiający podkreśla, iż zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp ciężar udowodnienia, że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny, w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ, spoczywa na Wykonawcy składającym ofertę. Za sprzęt produkty równoważne przyjmuje się sprzęt, produkty spełniające wszystkie minimalne wymagania określone przez zamawiającego w SIWZ,
      3.3. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać prace Adaptacyjne, poprzez które rozumieć należy wszelkie roboty o charakterze remontowo-adaptacyjnym, które maja na celu przystosowanie istniejących obiektów EC-1 w celu zapewnienia optymalnych warunków do uruchomienia w pełni funkcjonalnego Planetarium / Kina 3D, jak również zapewnienia pełnego komfortu zwiedzających zarówno w Sali Projekcyjnej jak i poza nią.
      4. Wykonawca zobowiązany będzie przeprowadzić szkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego (do 10 osób). Szkolenia te mają być przeprowadzone w następującym zakresie:
      a) obsługa techniczna Planetarium (co najmniej 16 godzin);
      b) trening programowania i prowadzenia pokazów w Planetarium (co najmniej 40 godzin);
      c) obsługa techniczna Kina 3 D (co najmniej 16 godzin);
      d) obsługa sytemu produkcyjnego do Planetarium (co najmniej 24 godziny).
      Szkolenia mają dotyczyć konkretnych systemów, który będą zainstalowane przez Wykonawcę i powinny się odbywać się na terenie Planetarium i Kina 3D. Tematyka szkolenia ma obejmować obsługę systemu multimedialnego i jego serwisowanie, prowadzenie pokazów gotowych oraz prowadzenie pokazów na żywo, obsługę wykładów zaproszonych gości, obsługę oprogramowania do pokazów, tworzenie pokazów z wykorzystaniem dostarczonego przez Wykonawcę oprogramowania. Wykonawca zapewni niezbędne materiały w trakcie tego szkolenia. Wspomniane szkolenie może być poprowadzone w języku polskim lub angielskim, przy czym preferowany jest język polski.
      5. Wykonawca sporządzi szczegółowe projekty wykonawcze instalacji i wyposażenia Planetarium oraz Kina 3D.
      6. Wykonawca dostarczy zestaw instrukcji użytkownika oraz skróconych instrukcji użytkownika dla operatorów i instrukcji serwisowych w języku polskim i angielskim, w wersji elektronicznej i drukowanej, w 2 egzemplarzach. Zgodnie z umową.
      7. Wykonawca, razem z dostarczonym Systemem Mulitmedilanym musi dostarczyć dokumenty potwierdzające spełnienie wszystkich zawartych w opisie norm dla tych urządzeń (deklaracje zgodności, certyfikaty, badania, itp.) oraz ich pełną dokumentację techniczną, oddzielenie dla każdego zadania w wersji drukowanej w dwóch egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej w formacie dwg i pdf.
      8. Wykonawca zobowiązuje się do opakowania wszystkich elementów Systemu Multimedialnego zgodnie z międzynarodowymi standardami, a w szczególności w taki sposób aby:
      a) zapewnić bezpieczeństwo na czas dostawy;
      b) opakowanie było właściwe dla danego towaru oraz środka transportu.
      9. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z dostarczeniem przedmiotu Umowy do Zamawiającego, w szczególności opłaty pobierane przez Państwo w związku z przemieszczaniem towarów przez granicę, koszty rozładunku, zainstalowania i uruchomienia.
      10. Wszelkie koszty związane z dostawą i zwrotem przedmiotu zamówienia niezgodnym z opisem SIWZ poniesie Wykonawca.
      11. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia przedmiotu zamówienia towaru powstałe w trakcie transportu i rozładunku, będącego w gestii Wykonawcy.
      12. Wykonawca poniesie koszty podróży przedstawicieli Wykonawcy do i z miejsca instalacji, koszty transportu lokalnego, koszty diet, zakwaterowania przedstawicieli Wykonawcy, a także koszty ich pracy przez okres realizowania zamówienia. Ww. koszty muszą być uwzględnione przez Wykonawcę w zaproponowanym wynagrodzeniu ryczałtowym.
      13. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowość i bezpieczeństwo działań montażowych na terenie Planetarium oraz Kina 3D, zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa oraz postanowieniami Umowy.
      14. Wykonawca oświadcza, że posiada wiedzę fachową i dysponuje wszelkimi niezbędnymi informacjami oraz pozwoleniami wymaganymi przez przepisy prawa w dziedzinach związanych z przedmiotem Umowy, a także dysponuje odpowiednim personelem i odpowiednimi środkami gwarantującymi profesjonalną realizację Umowy.
      15. Wykonawca oświadcza, że dostarczone przez niego systemy będą fabrycznie nowe, nieregenerowane i niepowystawowe, wytworzone na potrzeby Zamawiającego i nie będą obarczone żadnymi prawami osób trzecich, w tym również żadnymi prawami wynikającymi z prawa autorskiego i praw pokrewnych.
      16. Wykonawca oświadcza, że dostarczy w ramach wykonania Umowy wszystkie programy i aplikacje komputerowe niezbędne dla prawidłowego korzystania z systemów.
      Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji na zaoferowany przedmiot zamówienia, na określony czas liczony od dnia podpisania protokołu odbioru.
      17. Okres gwarancyjny dla poszczególnych elementów Systemu Planetarium oraz Kina 3D obejmie:
      a) na dostarczone ekrany sferyczne wraz systemem mocowania – 10 lat;
      b) na dostarczone fotele – 3 lata;
      c) na System Projekcyjny – 3 lata
      d) na komputery nie objęte Systemem Projekcyjnym, system dźwiękowy wraz ze wzmacniaczami i głośnikami, oświetlenie covelight, w szczególności: monitory, przewody, wszystkie dostarczone mikrofony, urządzenia do obsługi bezprzewodowej czy okulary 3D – 3 lata;
      e) na wszystkie inne dostarczone elementy wyposażenia – 2 lata;
      f) na elementy dostarczone w zakresie Prac Adaptacyjnych, instalację wentylacji i klimatyzacji opisanych w Zadaniu nr 4, oraz Prace Adaptacyjne – 5 lat;
      W przypadku, gdy na określony element Systemu Multimedialnego producent nie będący Wykonawcą udziela dłuższej gwarancji, gwarancja obowiązuje na okres wskazany przez producenta.
      18. W ramach przedmiotu zamówienia oraz w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu nieograniczonych czasowo, niewyłącznych i nieprzenoszalnych licencji na używanie oprogramowania do obsługi Planetarium oraz Kina 3D, na terenie EC-1 Łódź na następujących polach eksploatacji:
      a) wprowadzanie do pamięci komputera;
      b) uruchamianie i używanie;
      c) sporządzanie dowolnej ilości kopii zapasowych;
      d) generowanie (renderowanie) klatek filmowych z użyciem oprogramowania oraz bazy danych (biblioteki) obiektów astronomicznych i innych obiektów, będących własnością Wykonawcy oraz ich udostępnianie podmiotom trzecim;
      e) tworzenie na własny użytek dodatkowych modułów oprogramowania.
      19. W ramach przedmiotu zamówienia oraz w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca zobowiązany jest przenieś na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do dokumentacji projektowej w zakresie wyposażenia oraz dokumentacji projektowej i powykonawczej w zakresie robót budowlanych, bez ograniczeń terytorialnych i dodatkowych oświadczeń stron w tym zakresie, na wszelkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2006 roku, Nr 90, poz. 631 z późn. zm.), w zakresie szczegółowo opisanym w Umowie.

      II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
      38600000, 38630000, 38652100, 45000000, 79930000, 31700000

      II.1.7) Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
      Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie

      II.1.8) Części
      To zamówienie podzielone jest na części: nie

      II.1.9) Informacje o ofertach wariantowych
      Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie

      II.2) Wielkość lub zakres zamówienia

      II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
      Całkowita wielkość i zakres zamówienia określony został w SIWZ. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa do udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, do 20 % wartości zamówienia podstawowego.
      Szacunkowa wartość bez VAT:
      Zakres: między 10 600 000 i 11 600 000 PLN

      II.2.2) Informacje o opcjach
      Opcje: nie

      II.2.3) Informacje o wznowieniach
      Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie

      II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
      Rozpoczęcie 8.1.2015. Zakończenie 30.9.2015

      Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

      III.1) Warunki dotyczące zamówienia

      III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:
      1 Zamawiający, zgodnie z art. 45 ustawy Pzp wymaga wniesienia wadium w wysokości 300 000 PLN (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100).
      2. Wadium Wykonawca wnosi przed upływem terminu składania ofert.
      3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach, wymienionych w art. 45 ust. 6 Ustawy:
      a) pieniądzu;
      b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      c) gwarancjach bankowych;
      d) gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
      4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, powinna ona zostać sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, być bezwarunkowa i nieodwołalna oraz zawierać następujące elementy:
      1) oznaczenie dającego zlecenie, beneficjenta gwarancji – tj. Zamawiającego, gwaranta – banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji oraz wskazanie ich siedzib;
      2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, w tym w szczególności określenie podmiotu składającego ofertę (Wykonawcy) – w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazanie wszystkich tych podmiotów (wykonawców);
      3) kwotę gwarancji;
      4) termin ważności gwarancji (który nie może być krótszy niż termin związania Wykonawcy złożoną przez niego ofertą);
      5) nieodwołalne zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4 a i ust. 5.
      5. Postanowienia pkt 11.4. powyżej stosuje się odpowiednio do poręczeń określonych w pkt 11.3. b).
      6. Zamawiający nie dopuszcza złożenia wadium w walucie innej niż złoty polski (dotyczy to wadium składanego w każdej z możliwych form).
      7. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego:
      NORDEA Oddział w Łodzi, ul. Rzgowska 34/36, 93-172 Łódź
      numer rachunku: 33 1440 1231 0000 0000 0779 2794
      z dopiskiem „Wadium - postępowanie ZP/08/09/2014”.
      8. O uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek Zamawiającego.
      9. Zamawiający wymaga, aby kopia (potwierdzona za zgodność z oryginałem) gwarancji lub poręczenia była trwale złączona z ofertą, a oryginał był składany jako odrębny dokument przed upływem terminu składania ofert (oryginał może znajdować się w tej samej kopercie, co oferta, ale nie może być z nią trwale złączony).
      10. Zamawiający zwraca wadium zgodnie z zapisami art. 46 ust. 1–3 ustawy Pzp.

      III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
      Wszystkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w PLN. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie miało charakter ryczałtowy. Zamawiający przewiduje płatności częściowe, opisane w umowie, nie przewiduje natomiast zaliczek. Szczegółowe warunki i zasady płatności zostaną określone przez Zamawiającego we wzorze umowy załączonym do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

      III.1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
      1. Wykonawcy mogą samodzielnie lub wspólnie ubiegać się o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
      2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania poszczególnych Wykonawców i w formie oryginału lub w kopii poświadczonej notarialnie musi znajdować się w ofercie wspólnej Wykonawców. Pełnomocnictwo może być udzielone w szczególności:
      1) łącznie przez wszystkich Wykonawców (jeden dokument);
      2) oddzielnie przez każdego z nich (tyle dokumentów ilu Wykonawców).
      W każdym jednak przypadku w treści dokumentu / Pełnomocnictwa zaleca się wymienić wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia i wskazać ich Pełnomocnika.
      3. Przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia rozumie się również wspólników spółki cywilnej.
      4. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający może zażądać umowy regulującej ich współpracę.

      III.1.4) Inne szczególne warunki
      Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
      Opis szczególnych warunków: 1. Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. W takim przypadku żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia (zakresu), której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom w wykonaniu zamówienia.
      2. Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wartości brutto oferty oraz do przedstawienia w terminie i na warunkach określonych w Umowie polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
      3. Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający określi w umowie wyjątkowe przypadki dopuszczające zmianę sposobu i zakresu realizacji części przedmiotu umowy w stosunku do treści ogłoszenia lub SIWZ (zmiana umowy)

      III.2) Warunki udziału

      III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy;
      a) nie podlegają wykluczeniu z uwagi na okoliczności wskazane przepisem art. 24 ustawy Pzp; oraz
      b) spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
      a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności;
      b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
      c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia;
      d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
      2. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
      a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych wa art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu Nr 2 załączonym do SIWZ.
      b) dokumenty i oświadczenie wskazane w sekcji III.2.2. i sekcji III.2.3. niniejszego ogłoszenia o zamówieniu.
      3. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty i oświadczenia:
      3.1. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ustawy Pzp - zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu Nr 3 - załączonym do SIWZ;
      3.2. aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      3.2a. jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu z pkt 3.2., składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty te winny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      3.3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      3.3a. jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów z pkt 3.3. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkanie, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      3.4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      3.4a jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów z pkt 3.4. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkanie, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      3.5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy Pzp oraz 10 i 11 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      3.5a jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu z pkt 3.5. składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy Pzp oraz 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      3.5b jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustaw Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem;
      3.6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      3.6a jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu z pkt 3.6. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      3.7. jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punktach 3.2a, 3.3a, 3.4a, 3.5a, 3.5b i 3.6a. to zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się też osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Dokumenty te winny być wystawione nie wcześniej niż w terminach określonych dla analogicznych dokumentów w punktach 3.2–3.6;
      3.8. w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę zgodnie z art. 26 ust. 2d listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.) lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej – informacja winna być złożona zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu nr 6, załączonym do SIWZ;
      3.9. w przypadku składania ofert przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty wskazane w punktach od 3.1.–3.8. musi złożyć każdy z nich, z zastrzeżeniem, że oświadczenia, o których mowa w całym punkcie 3 mogą być złożone przez Pełnomocnika, jeżeli z treści pełnomocnictwa, wynika takie upoważnienie.W takim przypadku do oferty należy załączyć dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego;
      3.10. w przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu;
      3.11. w przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentów zawierających dane finansowe wyrażone w walutach innych niż PLN, sprawdzenie spełnienia warunków nastąpi poprzez przeliczenie tej waluty a PLN według kursu średniego Narodowy Bank Polski z dnia ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
      4. Forma złożonych dokumentów:
      4.1. załączone do oferty dokumenty mogą być w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę z wyłączeniem formularza ofertowego, oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, dokumentów, o których mowa w art. 26 ust. 2 d ustawy Pzp, pisemnego zobowiązania, o którym mowa w art. 26 ust 2 b ustawy Pzp, a także pełnomocnictwa, które może być złożone tylko w oryginale lub w kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza;
      4.2. dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę;
      4.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości;
      4.4. w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.

      III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu oceny spełniania warunku dotyczącego zdolności ekonomicznej i finansowej, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada środki finansowe na rachunku bankowym w wysokości co najmniej 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony 00/10 złotych) lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 2 000 000 PLN (słownie: dwóch milionów złotych 00/100);
      * Uwaga: Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych w ogłoszeniu, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UE. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE, w którym zostanie on opublikowany.
      Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. W celu oceny spełnienia warunku dotyczącego zdolności ekonomicznej i finansowej Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć następujące dokumenty:
      — informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      2. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
      3. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunku dotyczącego zdolności ekonomicznej i finansowej, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda przedstawienia dokumentów, o których mowa powyżej tj.: informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert oraz pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Ww. zobowiązanie lub każdy inny dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać powyższe zobowiązanie musi być złożone w formie oryginału. Treść zobowiązania lub innego dokumentu podmiotu trzeciego musi określać:
      a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu;
      b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
      c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
      4. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b art. 26 ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
      5. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski. Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty z dnia ogłoszenia Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej., Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w którym zostanie on opublikowany.

      III.2.3) Kwalifikacje techniczne
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      W celu oceny spełniania warunku, dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również realizuje:
      1) co najmniej 3 zamówienia polegające na dostawie, instalacji i uruchomieniu wyposażenia dla planetarium przy czym:
      a) wszystkie 3 zamówienia muszą dotyczyć planetariów o średnicy ekranu nie mniejszej niż 10 m;
      b) wszystkie 3 zamówienia muszą uwzględniać instalację:
      — Systemu Projekcyjnego o rozdzielczości co najmniej 4K (tj. wyświetlającego co najmniej 9 000 000 rozłącznych pikseli na ekranie planetarium), oraz
      — Systemu Dźwiękowego w konfiguracji co najmniej 5.1, oraz
      — ekranu sferycznego do Planetarium, oraz
      — co najmniej 50 foteli;
      c) wszystkie trzy zamówienia muszą mieć wartość nie mniejszą niż równowartość 3 000 000 PLN brutto (słownie: trzy miliony złotych brutto); oraz
      2) co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie, instalacji i uruchomieniu Systemu Projekcyjnego do planetarium o wartości nie mniejszej niż równowartość 2 000 000 PLN brutto (słownie: dwa miliony złotych brutto) o rozdzielczości co najmniej 4K (tj. wyświetlającego co najmniej 9 000 000 rozłącznych pikseli na ekranie planetarium) w technologii 3D Active Stereo 120 Hz dla ekranu o średnicy nie mniejszej niż 8 m; oraz
      3) co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie, instalacji i uruchomieniu systemu projekcyjnego do planetarium o wartości nie mniejszej niż równowartość 2 000 000 PLN brutto (słownie: dwa miliony złotych brutto) o rozdzielczości 8K (tj. wyświetlającego co najmniej 32 000 000 rozłącznych pikseli na ekranie planetarium) dla ekranu o średnicy nie mniejszej niż 10 m;
      Określenie System Projekcyjny w rozumieniu definicji zawartej w pkt. 5 Definicji str. 4 SIWZ.
      Wykonawcy w celu spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia muszą wykazać realizację każdego z trzech wyżej wymienionych rodzajów zamówień, przy czym mogą wykazać zamówienia łącznie spełniające warunki z pkt od 1) do 3) tzn. warunki z pkt 2) i pkt 3) mogą być spełnione w ramach zamówień z pkt 1).
      Wykonawca może polegać na doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji przedmiotowego zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (w formie oryginału) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia.
      Uwaga.
      Wykonawca wskazując zamówienia z realizacją systemu projekcyjnego o danej rozdzielczości (tj. liczba rozłącznych pikseli) zobowiązany jest wskazać metodę według której ten parametr został wyliczony.
      Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
      1. W celu oceny spełnienia warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć następujące dokumenty:
      1) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
      Zalecane jest aby powyższy wykaz Wykonawca sporządził zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu Nr 4, załączonym do SIWZ.
      W wykazie Wykonawca winien ująć wykonane główne dostawy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie odpowiadające swoim zakresem dostawom (zamówieniom) określonym w warunku posiadania wiedzy i doświadczenia (sekcja III.2.3 ogłoszenia o zamówieniu – pkt Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełnienie wymogów);
      2) dowody, że przedstawione w wykazie dostawy zostały lub są wykonywane należycie. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia takich dowodów wraz z ofertą.
      Dowodami, o których mowa powyżej, potwierdzającymi, że wskazane dostawy zostały bądź są wykonywane należycie, są:
      a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      b) oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt a).
      W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego dostawy wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów w postaci poświadczeń. Zaleca się by Wykonawca, jeśli posiada ww. dowody, załączył je do oferty.
      Dowody, o których mowa powyżej, winny dotyczyć dostaw głównych, określonych w sekcji III.2.3 ogłoszenia o zamówieniu – pkt Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełnienie wymogów.
      2. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunku wiedzy i doświadczenia na podstawie danych i informacji zawartych w żądanych do załączenia do ofert dokumentach.
      3. Zamawiający zastrzega, że w razie konieczności, szczególnie gdy wykaz dostaw lub dowody, poświadczające ich należyte wykonanie, wzbudzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy były lub miały zostać wykonane,o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
      4. Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, w takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W/w zobowiązanie lub każdy inny dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać powyższe zobowiązanie musi być złożone w formie oryginału. Treść zobowiązania lub innego dokumentu podmiotu trzeciego musi określać:
      a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu;
      b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
      c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
      Ponadto w przypadku powołania się na wiedzę i doświadczenie innego podmiotu (podmiotów) wyżej wymienione dokumenty powinny zawierać również wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia. Zamawiający wskazuje, iż zgodnie z utrwalonym orzecznictwem ETS w tym zakresie korzystanie przez Wykonawcę z zasobów podmiotu trzeciego wymaga udziału tego podmiotu trzeciego w realizacji zamówienia.
      5. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b art. 26 ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
      6. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski. Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty z dnia ogłoszenia Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w którym zostanie on opublikowany Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

      III.2.4) Informacje o zamówieniach zastrzeżonych

      III.3) Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi

      III.3.1) Informacje dotyczące określonego zawodu

      III.3.2) Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
      Sekcja IV: Procedura

      IV.1) Rodzaj procedury

      IV.1.1) Rodzaj procedury
      Otwarta

      IV.1.2) Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału

      IV.1.3) Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu

      IV.2) Kryteria udzielenia zamówienia

      IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia
      Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej1. Cena. Waga 90
      2. Okres gwarancji dla Systemu Projekcyjnego . Waga 5
      3. Dodatkowe licencje dla pokazów w Planetarium. Waga 5

      IV.2.2) Informacje na temat aukcji elektronicznej
      Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie

      IV.3) Informacje administracyjne

      IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
      ZP/13/10/2014

      IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
      nie

      IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego

      IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      8.12.2014 - 14:00

      IV.3.5) Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom

      IV.3.6) Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      polski.
      Inny: Polski.

      IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
      w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)

      IV.3.8) Warunki otwarcia ofert
      Data: 8.12.2014 - 14:00
      Miejscowość: EC1 Łódź Miasto – Kultury w Łodzi, ul. Targowa 1/3. Sala konferencyjna budynek siedziby.
      Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

      Sekcja VI: Informacje uzupełniające

      VI.1) Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
      Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie

      VI.2) Informacje o funduszach Unii Europejskiej
      Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
      Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007–2013.

      VI.3) Informacje dodatkowe
      1. W prowadzonym postępowaniu zawiadomienia, wnioski oraz wszelkie inne informacje przekazywane przez Zamawiającego i Wykonawców podczas postępowania o udzielenie zamówienia mogą być przekazywane w formie pisemnej, drogą elektroniczną lub faksem.
      Ofertą wraz z załącznikami oraz uzupełnieniami i wyjaśnieniami, dotyczącymi oświadczeń, dokumentów, składnymi w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp oraz wyjaśnieniami dotyczącymi treści oferty składanymi w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Pzp., należy złożyć wyłącznie w formie pisemnej.
      2. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Oferta winna być sporządzoną w języku polskim i w formie pisemnej – pod rygorem nieważności.
      3. Oferta musi zawierać:
      a) Formularz Oferty – podpisany i wypełniony zgodnie z Formularzem Nr 1 załączonym do SIWZ;
      b) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy;
      c) Pełnomocnictwo/Pełnomocnictwa dla osoby/osób podpisujących ofertę (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem);
      d) dowód wniesienia wadium – dla formy innej niż pieniądz Zamawiający wymaga, aby kopia dokumentu (potwierdzona za zgodność z oryginałem) gwarancji lub poręczenia była trwale złączona z ofertą, a oryginał był składany jako odrębny dokument przed upływem terminu składania ofert (oryginał może znajdować się w tej samej kopercie, co oferta, ale nie może być z nią trwale złączony);
      e) Dokumenty i oświadczenia określone w sekcji III.2.1, III.2.2 i III.2.3. ogłoszenia o zamówieniu.
      4. Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wartości brutto oferty oraz do przedstawienia w terminie i na warunkach określonych w Umowie polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
      5. Przewidziane zmiany postanowień umowy i warunki ich wprowadzania – zostaną określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia we wzorze umowy.

      VI.4) Procedury odwoławcze

      VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
      Krajowa Izba Odwoławcza ul. Postępu 17a 02-676 Warszawa POLSKA

      Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
      Krajowa Izba Odwoławcza ul. Postępu 17a 02-676 Warszawa POLSKA

      VI.4.2) Składanie odwołań
      Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, a także innym podmiotom, jeżeli mają lub mieli interes prawny w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy Pzp: odwołanie i skarga.
      2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
      3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
      4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
      5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia faksem lub drogą elektroniczną.
      6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, którą wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U poz. 1529) jest równoznaczne z jej wniesieniem.

      VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
      Krajowa Izba Odwoławcza ul. Postępu 17a 02-676 Warszawa POLSKA

      VI.5) Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
      24.10.2014

    © European Union, http://ted.europa.eu
  • Protected by Copyscape
  • Gewährleistung

    competitionline übernimmt keine Verantwortung für Fehler, Auslassungen, Unterbrechungen, Löschungen, Mängel oder Verzögerungen im Betrieb oder bei Übertragung von Inhalten. competitionline übernimmt keine Verantwortung für Einbußen oder Schäden, die aus der Verwendung der Internetseiten, aus der Verwendung von Nutzerinhalten oder von Inhalten Dritter, die aus den Internetseiten oder über den Service gepostet oder an Nutzer übertragen werden, oder aus Interaktionen zwischen Nutzer und Internetseiten (online oder offline) resultieren. Bitte lesen Sie hierzu unsere Nutzungsbedingungen.


INFO-BOX

Ausschreibung veröffentlicht 30.10.2014
Zuletzt aktualisiert 29.12.2014
Wettbewerbs-ID 2-183011 Status Kostenpflichtig
Seitenaufrufe 42