loading
  • PL-11-100 Lidzbark Warmiński
  • 31.03.2011
  • Ausschreibung
  • (ID 2-63702)

Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu realizowanego wg Warunków Kontraktowych FIDIC (Czerwona Księga) w,,Zadaniu 1 Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim", w projekcie pn.,,Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013


 
  • Projektdaten

    maximieren

    Bewerbungsschluss 31.03.2011, 10:00 Bewerbungsschluss
    Verfahren Offenes Verfahren
    Berufsgruppen Projektsteuerung, Bauingenieurwesen
    Gebäudetyp Technische Infrastruktur
    Art der Leistung Kontrolle, Monitoring / Projektsteuerung
    Sprache Polnisch
    Aufgabe
    Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu realizowanego wg Warunków Kontraktowych FIDIC (Czerwona Księga) w,,Zadaniu 1 Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim", w projekcie pn.,,Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
    Leistungsumfang
    Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu realizowanego wg Warunków Kontraktowych FIDIC (Czerwona Księga) w,,Zadaniu 1 Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim", w projekcie pn.,,Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
    Termin wykonania zamówienia: sukcesywnie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2012 roku oraz w 36 miesięcznym okresie gwarancji jakości i okresie rękojmi za wady zrealizowanego zamówienia.
    1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) wykonywanie wszelkich działań wynikających z przepisów prawa lub wytycznych Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, które umożliwią Zamawiającemu prawidłową realizację Projektu współfinansowanego ze środków.
    Unii Europejskiej, w sposób zgodny z umową o dofinansowanie, instrukcjami, założeniami programowymi i dyrektywami, nałożonymi na Beneficjenta środków unijnych przy realizacji.
    Projektów dofinansowywanych w ramach POliŚ. W ramach usługi Inżynier pełnić będzie funkcję.
    Inżyniera Kontraktu realizowanego wg Warunków Kontraktowych FIDIC – „Warunki kontraktowe dla budowy dla robót inżynieryjno – budowlanych projektowanych przez zamawiającego (Conditions of Contract for Construction for Building and Engineering Works Designed by the Employer) Wydawnictwo: SIDIR; ISBN: 83-86774-30-4; Rok wydania: SIDIR 2008 FIDIC 1999; Opis edycji: 4. Wydanie angielsko-polskie niezmienione, 2008 Tłumaczenie pierwszego wydania 1999, przygotowane i opublikowane przez Międzynarodową Federację Inżynierów Konsultantów (Fédération Internationale des Ingénieurs-Conseils – FIDIC), P.O. Box 86, CH- 1000 Lausanne 12, Szwajcaria) – Czerwona Książka, z uwzględnieniem zmian przedstawionych w załączniku nr 9, które zmieniają, uzupełniają i wprowadzają dodatkowe klauzule do Warunków Ogólnych Czerwonej Książki FIDIC (regulujące w sposób bezpośredni lub pośredni uprawnienia i obowiązki Inżyniera).
    Inżynier będzie wykonywał obowiązki zgodnie z ww. Warunkami Kontraktowymi FIDIC ze zmianami zawartymi w załączniku nr 9 – przypisane mu w Kontrakcie na roboty budowlane, dotyczące Zadania 1 „Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim”.
    2) pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania zgodnie z postanowieniami decyzji pozwolenia na budowę, przepisami prawa budowlanego i innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w szczególności: a) Inżynier zapozna się dokładnie z przekazaną przez Zamawiającego wszelką dokumentacją dotyczącą zadań i przedmiotu zamówienia, przekaże pisemną opinię w sprawie poprawności oraz kompletności tych dokumentacji, sprawdzi, zweryfikuje, zaopiniuje pisemnie te dokumenty (opracowania) pod kątem kompletności, zgodności z obowiązującymi przepisami (w tym ustawa PB) i wytycznymi i pod kątem przydatności dla celów wykonawczych; wskaże braki, nieprawidłowości, których uzupełnienie i poprawa są niezbędne oraz przygotuje propozycje niezbędnych uzupełnień i zmian. Inżynier będzie koordynował działania z autorem Dokumentacji Projektowej. Inżynier przygotuje pisemną opinię w ww. kwestiach w terminie 30 dni od otrzymania od Zamawiającego wszelkiej dokumentacji Protokołem zdawczo - odbiorczym.
    Opinia Inżyniera będzie przyjęta przez Zamawiającego protokołem zdawczo – odbiorczym.
    b) udział w procedurze wyboru wykonawców robót poprzez wsparcie Zamawiającego w udzielaniu odpowiedzi na zapytania Wykonawców, c) udział w komisji przetargowej d) reprezentowanie inwestora na budowie poprzez sprawdzenia zgodności realizowanego projektu z umową, dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami techniczno-budowlanymi i Polskimi Normami, e) przeciwdziałanie nieprawidłowościom na placu budowy w związku z realizacją projektu oraz podejmowanie niezbędnych w tym zakresie czynności, f) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, g) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru końcowego projektu i przekazanie go do użytkowania, h) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy poprzez potwierdzenie wykonanego przez realizatora robót budowlanych, zakresu rzeczowego i finansowego projektu, w szczególności w zakresie zgodności przyjętych założeń w harmonogramie rzeczowo-finansowym, w protokołach odbioru robót, stanowiących podstawę do wystawiania faktur przez realizatora robót, i) sprawdzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego dostarczonego przez realizatora robót w zakresie zgodności przyjętych założeń z dokumentacją projektową i kosztorysem ofertowym, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dostarczenia przez Zamawiającego.
    j) reprezentowanie Zamawiającego na budowie oraz kontrolowanie postępu prac i robót, k) sprawdzanie kosztorysów inwestorskich, ofertowych, robót dodatkowych i zamiennych pod względem kompletności zawartości i prawidłowości ich wykonania.
    l) udział i przewodnictwo w naradach roboczych (sporządzanie protokołów z narad) na etapie realizacji projektu mających na celu m.in. rozstrzyganie technicznych spraw budowy, omawianie przebiegu realizacji budowy, itp.
    ł) opracowanie oraz przekazywanie Zamawiającemu niezbędnych dokumentów do uruchomienia finansowania projektu, m) stwierdzanie gotowości wykonanych robót do odbioru, n) dokonywanie obiorów częściowych robót oraz odbioru końcowego, o) przekazywanie Zamawiającemu protokołów odbioru oraz dokumentacji powykonawczej, p) obecność podczas kontroli zewnętrznych w trakcie realizacji projektu i po jego zakończeniu, r) dokonywanie czynności sprawdzenia kalkulacji szczegółowych lub kosztorysów przedkładanych przez Wykonawcę lub Wykonawców robót, pod względem zgodności wyceny z warunkami umownymi, s) sprawdzenie faktur Wykonawcy oraz dokumentów załączonych do rozliczenia robót, t) uzyskanie na rzecz Zamawiającego decyzji o dopuszczeniu zrealizowanego projektu do użytkowania, u) udział w pracach komisji powołanych do przeglądów gwarancyjnych dla zrealizowanego projektu i o ile zajdzie taka potrzeba udział w pracach komisji powołanych do ustalenia przyczyn stwierdzonych wad i usterek w zrealizowanym i przekazanym do użytkowania obiekcie oraz kontrolowania ich usunięcia w okresie trwania gwarancji, w) Inne czynności nie wymienione wyżej, które są niezbędne do prawidłowej realizacji zadania.
    3. Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w „zadaniu 1 Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim” dotyczy następujących robót budowlanych: ETAP I - Rozbiórka budynków po byłej Rzeźni PSS.
    1. Przeznaczone do rozbiórki budynki stanowią kompleks zabudowy po dawnej rzeźni i masarni w Lidzbarku Warmińskim na działkach nr 59/5 i 59/6 obręb: LIDZBARK 5. Zlokalizowane są między ulicami Dantyszka i Kanałową, a od północnego wschodu teren ograniczony jest rzeką Łyną. Przyległa od południowego zachodu zabudowa stanowi własność prywatną.
    Cały teren jest ogrodzony, z dwiema bramami wjazdowymi od strony ul.
    Dantyszka.
    Powierzchnia działki wraz z zabudową wynosi 2 742 m².
    Powierzchnia zabudowy – 1 774 m².
    Kubatura obiektów – 8 136 m³.
    Zespół budynków do rozbiórki stanowią: — podpiwniczony, piętrowy budynek po byłej administracji, — jednokondygnacyjna część produkcyjna, — ciąg jednokondygnacyjnych magazynów, — kotłownia centralnego ogrzewania ze składem opału i przepompownią (2 kondygnacje).
    Budowlane urządzenia techniczne: — komin ceglany H = 25,00 m z kotłowni, — podziemny separator tłuszczów i odpadów technologicznych oraz przyłącza wymagające przebudowy: — złącze kablowe na budynku przeznaczonym do rozbiórki od strony ul.
    Kanałowej należy przenieść na budynek prywatnej stolarni, — przyłącze wody z pomiarem, w piwnicy byłego budynku administracyjnego, obsługującego prywatną stolarnię zlikwidować, a wykonać nowe przyłącze wody do stolarni.
    Szczegółowe informacje znajdują się w Projekcie rozbiórki oraz kosztorysie.
    2. Przedmiar robót zawiera: a) Przebudowa przyłączy b) Rozbiórka budynku administracyjnego c) Rozbiórka zabudowy przyległej do stolarni d) Rozbiórka zabudowy wzdłuż ul. Kanałowej e) Rozbiórka ciągu magazynów od strony rzeki Łyny f) Rozbiórka kotłowni ze składem opału g) Rozbiórka komina w kotłowni h) Rozbiórka separatora tłuszczów i) Rozbiórka nawierzchni placów.
    ETAP II - Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim - poszczególne obiekty: 1. Ob. 1 Komora rozdziału ścieków – Budowlana 1.1. Roboty ziemne 1.2. Odwodnienie wykopu 1.3. Roboty budowlano montażowe 2. Ob. 1 Komora rozdziału ścieków – Technologia 3. Ob. 4 Budynek krat – Budowlana 3.1. Ścianka szczelna 3.2. Odwodnienie wykopu 3.3. Roboty ziemne 3.4. Roboty budowlano montażowe 3.5. Roboty wykończeniowe 4. Ob. 4 Budynek krat – Instalacja technologiczna 4.1. Instalacja technologiczna 5. Ob. 4 Budynek krat – Instalacje sanitarne – co i wentylacja 6. Ob. 4 Budynek krat – Instalacje sanitarne – wod- kan 6.1. Budynek krat ob. 4 a) Instalacja sanitarna wod – kan. I wody technologicznej 7. Ob. 5 Pompownia ścieków – Budowlana 7.1. Modernizacja pompowni ścieków 8. Ob. 5 Pompownia ścieków – Instalacja technologiczna 9. Ob. 6 Węzeł piaskowników – Budowlana 9.1. Węzeł piaskowników OB. 6 a) Ścianka szczelna 9.2. Piaskowniki OB. 6.1 A, B a) Odwodnienie wykopu b) Roboty ziemne c) Roboty budowlano montażowe 9.3. Budynek separacji piasku OB. 6.2 a) Odwodnienie wykopu b) Roboty ziemne c) Roboty budowlano montażowe d) Roboty wykończeniowe 9.4. Podpora pod schody – fundament podpory a) Roboty ziemne b) Roboty budowlano montażowe 9.5. Konstrukcja stalowa dla węzła piaskowników a) Konstrukcja wsporcza pod komorę rozdziału b) Konstrukcja pomostu wokół komory rozdziału c) Pomosty dla obsługi zasuw OB. 6.2 d) Podpora pod schody e) Bieg dolny i górny schodów na OB. 6.2 f) Balustrady na pomostach i schodach OB. 6.2, 6.3 g) Kraty pomostowe i stopnie schodów h) Malowanie konstrukcji stalowych 10. Ob. 6 Węzeł piaskowników – Instalacja technologiczna 10.1. Węzeł piaskowników ob. 6 a) Piaskowniki ob. 6.1 A, B b) Budynek separacji piasku ob. 6.2 11. Ob. 6 Węzeł piaskowników – Instalacje sanitarne – co i wentylacja 12. Ob.. 6 Węzeł piaskowników – Instalacje sanitarne – wod – kan 12.1. Węzeł piaskowników ob. 6 a) Instalacja sanitarna wod – kan. I wody technologicznej 13. Ob. 7 Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami towarzyszącymi – Budowlana 13.1. Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami towarzyszącymi / istniejący modernizowany/ - OB. 7 a) Komora rozdziału ścieków KR istniejąca – OB. 7.1 13.2. Komory połączeniowe KP istniejące – OB. 7.2 A, B 13.3. Komory beztlenowe KB istniejące – OB. 7.3 A, B 13.4. Komory denitryfikacji KDN modernizowane – OB. 7.4 A, B 13.5. Komory nitryfikacji / denitryfikacji KN/KDN modernizowane – OB. 7.5 A, B 13.6. Komory nitryfikacji KN istniejące – OB. 7.6 A, B 13.7. Komory nitryfikacji modernizowane – OB. 7.7 A, B 13.8. Pompownie recyrkulacji wewnętrznej modernizowane PRW modwernizowane – OB. 7.9 A, B 13.9. Pompownia wód nadosadowych PWN istniejące – OB. 7.10 A, B 13.10. Komory stabilizacji osadu KSO istniejące – OB. 7.11 A, B 13.11. Stacja dmuchaw modernizowana – OB. 7.12 13.12. Instalacja PIX istniejąca – OB. 7.13 13.13. Sita bębnowe i instalacje odwodnienia osadu istniejące OB. 7.14 13.14. Instalacja higienizacji i odwadniania osadu – modernizowana OB.
    7.15 13.15. Rozdzielnia R7 – modernizowana OB. 7.17 13.16. Rozdzielnia górna – projektowana OB. 7.18 13.17. Pomieszczenie agregatu – modernizowane OB. 7.19 13.18. Pomieszczenie pomp cieplnych – istniejące OB. 7.20 13.19. Oczyszczenie i pomalowanie istniejącej konstrukcji stalowej hali 14. Ob. 7 Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami towarzyszącymi – Instalacja technologiczna 14.1. Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami towarzyszącymi ob. 7 a) Komory defosfatacji KDF ob. 7.3 A, B b) Komory denitryfikacji KDN ob. 7.3 A, B c) Komory nitryfikacji/denitryfikacji KN/KDN ob. 7.5 A, B d) Komory nitryfikacji KN (modernizowane) ob. 7.7 A, B i ob. 7.8 A, B e) Pompownie recyrkulacji wewnętrznej PRW ob. 7.9 A, B f) Komory stabilizacji osadu KSO ob. 7.11 A, B g) Stacja dmuchaw ob. 7.12 h) Instalacja odwadniania osadu ob. 7.15 i) Instalacja higienizacji osadu ob. 7.16 j) Rurociągi wraz z armaturą w ob. 7 15. Ob. 7 Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami towarzyszącymi – Instalacje sanitarne – co i wentylacja 16. Ob. 8 Osadniki wtórne – Budowlana 16.1. Ścianka szczelna dla Osadnika OB. 8 B / ścianka szczelna dla 1 – szt. Osadnika / 16.2. Odwodnienie wykopu 16.3. Roboty ziemne 16.4. Roboty budowlano montażowe – rurociągi 16.5. Roboty budowlano montażowe – studnia zapuszczana 16.6. Roboty budowlano montażowe – osadnik 17. Ob. 8 Osadniki wtórne A, B – Instalacja technologiczna 17.1. Osadniki wtórne ob. 8 A, B 18. Ob.9 Komora pomiarowa ścieków oczyszczonych – Instalacja technologiczna 18.1. Komora pomiarowa ścieków oczyszczonych ob.9 19. Ob.12 Biofiltry powietrza – Budowlana 19.1. Roboty ziemne 19.2. Roboty budowlano montażowe 20. Ob.12 Biofiltry powietrza – Instalacja technologiczna 20.1. Biofiltry powietrza ob.12 21. Ob.13 Pompownia osadu recyrkulowanego - Budowlana 21.1. Odwodnienie wykopu 21.2. Roboty ziemne 21.3. Roboty budowlano montażowe 22. Ob.13 Pompownia osadu recyrkulowanego – Instalacja technologiczna 22.1. Pompownia osadu recyrkulowanego ob.13 23. Ob.13 Pompownia osadu recyrkulowanego – Instalacje sanitarne – co i wentylacja 24. Ob.14 Pompownia wody technologicznej – Budowlana 24.1. Odwodnienia wykopu 24.2. Roboty ziemne 24.3. Roboty budowlano montażowe 25. Ob.14 Pompownia wody technologicznej – Instalacja technologiczna 25.1. Pompownia wody technologicznej ob.14 26. Ob.15 Zbiornik retencyjny - Budowlana 26.1. Odwodnienie wykopu 26.2. Fundamentowanie 26.3. Roboty ziemne 26.4. Roboty budowlano montażowe 27. Wzmocnienie podłoża pod ob.15 Zbiornik retencyjny – Budowlana 27.1. Ob.15 Zbiornik retencyjny – wzmocnienie podłoża gruntowego 28. Ob.15 Zbiornik retencyjny – Instalacja technologiczna 28.1. Zbiornik retencyjny Ob.15 29. Ob.16 Pompownia części pływających z piaskownika – Budowlana 29.1. Roboty ziemne 29.2. Roboty budowlano montażowe 30. Ob.16 Pompownia części pływających z piaskowników – Instalacja technologiczna 30.1. Pompownia części pływających z piaskowników ob.16 31. Ob.17 Rozdzielnia główna – Budowlana 31.1. Roboty ziemne 31.2. Roboty budowlano montażowe 32. Ob.17 Rozdzielnia elektryczna – Instalacje sanitarne – co i wentylacja 33. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Instalacje elektryczne – Sieci zewnętrzne wraz z Rozdzielnią Główną (ob. 17) 33.1. Element nr 1. Sieci zewnętrzne – obiekt nr 17 33.2. Element nr 2. Instalacje w kontenerze 33.3. Element nr 3. Prace kontrolno pomiarowe 34. Sieci technologiczne i obiekty na sieciach – Technologia 34.1. Sieci międzyobiektowe 34.2. Rurociąg Dn.250 z bud. separacji piasku ob. 6,2 do ob. 15 zbiornika retencyjnego 34.3. Rurociąg z Dn.400 z bloku oczyszczania ob.7 do osadnika wtórnego ob.8 34.4. Rurociąg Dn.250 z bloku biologicznego oczyszczania do ob.13 przepompowni osadu 34.5. Rurociąg Dn.400 ob.7A, B do ob. 8A, B 34.6. Sieć wody technologicznej 34.7. Przewód osadu recyrkulowanego z ob. 8 do ob.13 34.8. Przewód kanalizacyjny SS400 SO6 34.9. Przewód cz. pływających czp90 z ob.16 do ob.7 34.10. Rurociągi Dn.300 z pompowni ścieków ob.5 do budynku separacji piasku ob.6,2 34.11. Przewód ss-450 z ob.1 do ob.4 oraz SS-400 z ob.4 do ob.5 34.12. Przewody cz. pływających 34.13. Studzienka odwodnieniowa S9 35. Drogi i place wewnętrzne, makroniwelacja i ogrodzenie – Budowlana 35.1. Drogi i place wewnętrzne 35.2. Makroniwelacja 35.3. Ogrodzenie 36. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Instalacje AKPiA 36.1. Element nr 1. Aparatura kontrolno pomiarowa 36.2. Element nr 2. Kable i przewody 36.3. Element nr 3. Szafy sterownikowe i wyposażenie CD 37. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Instalacje elektryczne – Blok biologiczny ze stacją dmuchaw i cz. użytkową (ob. 7) 37.1. Element nr 1. Montaż instalacji elektrycznych – obiekt nr 7 37.2. Element nr 2. Prace montażowe 37.3. Element nr 3. Prace kontrolno – pomiarowe 38. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Projekt instalacji elektrycznych – Budynek krat (ob. 4), Pompownia ścieków (ob. 5), Węzeł piaskowników (ob.
    6), Osadniki wtórne (ob. 8), Pompownia osadu recyrk. (ob. 13), Pompowna wody techn. (ob. 14), Zbiornik (ob. 15), Pompownia cz. pływających (ob.
    16).
    38.1. Element nr 1. Obiekt nr 4 – budynek krat 38.2. Element nr 2. Obiekt nr 5 – pompownia ścieków 38.3. Element nr 3. Obiekt nr 6 – węzeł piaskowników 38.4. Element nr 4. Obiekt 13 – pompownia osadu recyrkulacyjnego 38.5. Element nr 5. Obiekt nr 14 – pompownia wody technologicznej 38.6. Element nr 6. Obiekt nr 18 – zbiornik retencyjny 38.7. Element nr 7. Obiekt nr 16 – pompownia części pływających 38.8. Element nr 8. Obiekt nr 8 A – osadnik wstępny 38.9. Element nr 9. Obiekt nr 8 B – osadnik wstępny oraz pozostałe roboty, które wykonawca robót budowlanych zobowiązany jest wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
    Projektadresse PL-11-100 Lidzbark Warmiński
    TED Dokumenten-Nr. 60538-2011

  • Anzeigentext Ausschreibung

    maximieren

    • BEKANNTMACHUNG
      Dienstleistungsauftrag

      ABSCHNITT I: ÖFFENTLICHER AUFTRAGGEBER

      I.1) NAME, ADRESSEN UND KONTAKTSTELLE(N)
      Urząd Miejski Lidzbark Warmiński
      ul. A. świętochowskiego 14
      Kontakt: Urząd Miejski Lidzbark Warmiński
      z. H. Piotrowska Barbara
      11-100 Lidzbark Warmiński
      POLEN
      Tel. +48 897678500
      E-Mail: MjE0XGRiUWJkbFdmU2RZWzJeW1ZsVFNkXWkgV2c=
      Fax +48 897672303
      Internet-Adresse(n)
      Hauptadresse des Auftraggebers http://www.lidzbarkwarminski.pl
      Adresse des Beschafferprofils http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl
      Weitere Auskünfte erteilen: die oben genannten Kontaktstellen
      Verdingungs-/Ausschreibungs- und ergänzende Unterlagen (einschließlich
      Unterlagen für den wettbewerblichen Dialog und ein dynamisches
      Beschaffungssystem) sind erhältlich bei: den oben genannten Kontaktstellen
      Angebote/Teilnahmeanträge sind zu richten an: die oben genannten
      Kontaktstellen

      ABSCHNITT II: AUFTRAGSGEGENSTAND

      II.1) BESCHREIBUNG

      II.1.6) Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)
      71631300, 71541000
      Beschreibung
      Technische Gebäudeüberwachung.
      Projektmanagement im Bauwesen.

      ABSCHNITT IV: VERFAHREN

      IV.3) VERWALTUNGSINFORMATIONEN

      IV.3.3) Bedingungen für den Erhalt von Verdingungs-/Ausschreibungs- und
      ergänzenden Unterlagen
      Schlusstermin für die Anforderung von oder Einsicht in Unterlagen
      31.3.2011 - 10:00

      IV.3.4) Schlusstermin für den Eingang der Angebote bzw. Teilnahmeanträge
      31.3.2011 - 10:00

      IV.3.6) Sprache(n), in der (denen) Angebote oder Teilnahmeanträge
      verfasst werden können
      Polnisch.



      OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
      Usługi

      SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

      I.1) NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE
      Urząd Miejski Lidzbark Warmiński
      ul. A. świętochowskiego 14
      Kontaktowy: Urząd Miejski Lidzbark Warmiński
      Do wiadomości: Piotrowska Barbara
      11-100 Lidzbark Warmiński
      POLSKA
      Tel. +48 897678500
      E-mail: MTJocG5dbnB4Y3JfcGVnPmpnYnhgX3BpdSxjcw==
      Faks +48 897672303
      Adresy internetowe
      Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.lidzbarkwarminski.pl
      Adres profilu nabywcy http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl
      Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu
      kontaktowego
      Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu
      konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod
      adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
      Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy
      przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

      I.2) RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY
      DZIAŁALNOŚCI
      Organ władzy regionalnej lub lokalnej
      Inne Administracja Samorządowa
      Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji
      zamawiających Nie

      SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

      II.1) OPIS

      II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
      Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu realizowanego wg Warunków
      Kontraktowych FIDIC (Czerwona Księga) w,,Zadaniu 1 Rozbudowa i
      modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim", w
      projekcie pn.,,Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy
      Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego
      Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

      II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce
      realizacji dostaw lub świadczenia usług
      Usługi
      Kategoria usług: nr 27
      Główne miejsce świadczenia usług Gmina Miejska Lidzbark Warmiński.

      II.1.3) Ogłoszenie dotyczy
      Zamówienia publicznego

      II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
      Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu realizowanego wg Warunków
      Kontraktowych FIDIC (Czerwona Księga) w,,Zadaniu 1 Rozbudowa i
      modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim", w
      projekcie pn.,,Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy
      Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego
      Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

      II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
      71631300, 71541000

      II.1.7) Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych
      (GPA)
      Tak

      II.1.8) Podział na części
      Nie

      II.1.9) Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
      Nie

      II.2) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA

      II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres
      Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu realizowanego wg Warunków
      Kontraktowych FIDIC (Czerwona Księga) w,,Zadaniu 1 Rozbudowa i
      modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim", w
      projekcie pn.,,Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy
      Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego
      Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
      Termin wykonania zamówienia: sukcesywnie od dnia podpisania umowy do dnia
      31.12.2012 roku oraz w 36 miesięcznym okresie gwarancji jakości i okresie
      rękojmi za wady zrealizowanego zamówienia.
      1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
      1) wykonywanie wszelkich działań wynikających z przepisów prawa lub
      wytycznych Instytucji
      Zarządzającej Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2007-2013,
      które umożliwią Zamawiającemu prawidłową realizację Projektu
      współfinansowanego ze środków.
      Unii Europejskiej, w sposób zgodny z umową o dofinansowanie, instrukcjami,
      założeniami programowymi i dyrektywami, nałożonymi na Beneficjenta środków
      unijnych przy realizacji.
      Projektów dofinansowywanych w ramach POliŚ. W ramach usługi Inżynier
      pełnić będzie funkcję.
      Inżyniera Kontraktu realizowanego wg Warunków Kontraktowych FIDIC –
      „Warunki kontraktowe dla budowy dla robót inżynieryjno – budowlanych
      projektowanych przez zamawiającego (Conditions of Contract for
      Construction for Building and Engineering Works Designed by the Employer)
      Wydawnictwo: SIDIR; ISBN: 83-86774-30-4; Rok wydania: SIDIR 2008 FIDIC
      1999; Opis edycji: 4. Wydanie angielsko-polskie niezmienione, 2008
      Tłumaczenie pierwszego wydania 1999, przygotowane i opublikowane przez
      Międzynarodową Federację Inżynierów Konsultantów (Fédération
      Internationale des Ingénieurs-Conseils – FIDIC), P.O. Box 86, CH- 1000
      Lausanne 12, Szwajcaria) – Czerwona Książka, z uwzględnieniem zmian
      przedstawionych w załączniku nr 9, które zmieniają, uzupełniają i
      wprowadzają dodatkowe klauzule do Warunków Ogólnych Czerwonej Książki
      FIDIC (regulujące w sposób bezpośredni lub pośredni uprawnienia i
      obowiązki Inżyniera).
      Inżynier będzie wykonywał obowiązki zgodnie z ww. Warunkami Kontraktowymi
      FIDIC ze zmianami zawartymi w załączniku nr 9 – przypisane mu w Kontrakcie
      na roboty budowlane, dotyczące Zadania 1 „Rozbudowa i modernizacja
      miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim”.
      2) pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania
      zgodnie z postanowieniami decyzji pozwolenia na budowę, przepisami prawa
      budowlanego i innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w
      szczególności:
      a) Inżynier zapozna się dokładnie z przekazaną przez Zamawiającego wszelką
      dokumentacją dotyczącą zadań i przedmiotu zamówienia, przekaże pisemną
      opinię w sprawie poprawności oraz kompletności tych dokumentacji,
      sprawdzi, zweryfikuje, zaopiniuje pisemnie te dokumenty (opracowania) pod
      kątem kompletności, zgodności z obowiązującymi przepisami (w tym ustawa
      PB) i wytycznymi i pod kątem przydatności dla celów wykonawczych; wskaże
      braki, nieprawidłowości, których uzupełnienie i poprawa są niezbędne oraz
      przygotuje propozycje niezbędnych uzupełnień i zmian. Inżynier będzie
      koordynował działania z autorem Dokumentacji Projektowej. Inżynier
      przygotuje pisemną opinię w ww. kwestiach w terminie 30 dni od otrzymania
      od Zamawiającego wszelkiej dokumentacji Protokołem zdawczo - odbiorczym.
      Opinia Inżyniera będzie przyjęta przez
      Zamawiającego protokołem zdawczo – odbiorczym.
      b) udział w procedurze wyboru wykonawców robót poprzez wsparcie
      Zamawiającego w udzielaniu odpowiedzi na zapytania Wykonawców,
      c) udział w komisji przetargowej
      d) reprezentowanie inwestora na budowie poprzez sprawdzenia zgodności
      realizowanego projektu z umową, dokumentacją projektową i pozwoleniem na
      budowę, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami techniczno-budowlanymi
      i Polskimi Normami,
      e) przeciwdziałanie nieprawidłowościom na placu budowy w związku z
      realizacją projektu oraz podejmowanie niezbędnych w tym zakresie
      czynności,
      f) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów
      budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów
      budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w
      budownictwie,
      g) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub
      zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych
      instalacji, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w
      czynnościach odbioru końcowego projektu i przekazanie go do użytkowania,
      h) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także
      kontrolowanie rozliczeń budowy poprzez potwierdzenie wykonanego przez
      realizatora robót budowlanych, zakresu rzeczowego i finansowego projektu,
      w szczególności w zakresie zgodności przyjętych założeń w harmonogramie
      rzeczowo-finansowym, w protokołach odbioru robót, stanowiących podstawę do
      wystawiania faktur przez realizatora robót,
      i) sprawdzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego dostarczonego przez
      realizatora robót w zakresie zgodności przyjętych założeń z dokumentacją
      projektową i kosztorysem ofertowym, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od
      dostarczenia przez Zamawiającego.
      j) reprezentowanie Zamawiającego na budowie oraz kontrolowanie postępu
      prac i robót,
      k) sprawdzanie kosztorysów inwestorskich, ofertowych, robót dodatkowych i
      zamiennych pod względem kompletności zawartości i prawidłowości ich
      wykonania.
      l) udział i przewodnictwo w naradach roboczych (sporządzanie protokołów z
      narad) na etapie realizacji projektu mających na celu m.in. rozstrzyganie
      technicznych spraw budowy, omawianie przebiegu realizacji budowy, itp.
      ł) opracowanie oraz przekazywanie Zamawiającemu niezbędnych dokumentów do
      uruchomienia finansowania projektu,
      m) stwierdzanie gotowości wykonanych robót do odbioru,
      n) dokonywanie obiorów częściowych robót oraz odbioru końcowego,
      o) przekazywanie Zamawiającemu protokołów odbioru oraz dokumentacji
      powykonawczej,
      p) obecność podczas kontroli zewnętrznych w trakcie realizacji projektu i
      po jego zakończeniu,
      r) dokonywanie czynności sprawdzenia kalkulacji szczegółowych lub
      kosztorysów przedkładanych przez Wykonawcę lub Wykonawców robót, pod
      względem zgodności wyceny z warunkami umownymi,
      s) sprawdzenie faktur Wykonawcy oraz dokumentów załączonych do rozliczenia
      robót,
      t) uzyskanie na rzecz Zamawiającego decyzji o dopuszczeniu zrealizowanego
      projektu do użytkowania,
      u) udział w pracach komisji powołanych do przeglądów gwarancyjnych dla
      zrealizowanego projektu i o ile zajdzie taka potrzeba udział w pracach
      komisji powołanych do ustalenia przyczyn stwierdzonych wad i usterek w
      zrealizowanym i przekazanym do użytkowania obiekcie oraz kontrolowania ich
      usunięcia w okresie trwania gwarancji,
      w) Inne czynności nie wymienione wyżej, które są niezbędne do prawidłowej
      realizacji zadania.
      3. Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w „zadaniu 1 Rozbudowa i
      modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w Lidzbarku Warmińskim”
      dotyczy następujących robót budowlanych:
      ETAP I - Rozbiórka budynków po byłej Rzeźni PSS.
      1. Przeznaczone do rozbiórki budynki stanowią kompleks zabudowy po dawnej
      rzeźni i masarni w Lidzbarku Warmińskim na działkach nr 59/5 i 59/6 obręb:
      LIDZBARK 5. Zlokalizowane są między ulicami Dantyszka i Kanałową, a od
      północnego wschodu teren ograniczony jest rzeką Łyną. Przyległa od
      południowego zachodu zabudowa stanowi własność prywatną.
      Cały teren jest ogrodzony, z dwiema bramami wjazdowymi od strony ul.
      Dantyszka.
      Powierzchnia działki wraz z zabudową wynosi 2 742 m².
      Powierzchnia zabudowy – 1 774 m².
      Kubatura obiektów – 8 136 m³.
      Zespół budynków do rozbiórki stanowią:
      — podpiwniczony, piętrowy budynek po byłej administracji,
      — jednokondygnacyjna część produkcyjna,
      — ciąg jednokondygnacyjnych magazynów,
      — kotłownia centralnego ogrzewania ze składem opału i przepompownią (2
      kondygnacje).
      Budowlane urządzenia techniczne:
      — komin ceglany H = 25,00 m z kotłowni,
      — podziemny separator tłuszczów i odpadów technologicznych oraz przyłącza
      wymagające przebudowy:
      — złącze kablowe na budynku przeznaczonym do rozbiórki od strony ul.
      Kanałowej należy przenieść na budynek prywatnej stolarni,
      — przyłącze wody z pomiarem, w piwnicy byłego budynku administracyjnego,
      obsługującego prywatną stolarnię zlikwidować, a wykonać nowe przyłącze
      wody do stolarni.
      Szczegółowe informacje znajdują się w Projekcie rozbiórki oraz
      kosztorysie.
      2. Przedmiar robót zawiera:
      a) Przebudowa przyłączy
      b) Rozbiórka budynku administracyjnego
      c) Rozbiórka zabudowy przyległej do stolarni
      d) Rozbiórka zabudowy wzdłuż ul. Kanałowej
      e) Rozbiórka ciągu magazynów od strony rzeki Łyny
      f) Rozbiórka kotłowni ze składem opału
      g) Rozbiórka komina w kotłowni
      h) Rozbiórka separatora tłuszczów
      i) Rozbiórka nawierzchni placów.
      ETAP II - Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w
      Lidzbarku Warmińskim - poszczególne obiekty:
      1. Ob. 1 Komora rozdziału ścieków – Budowlana
      1.1. Roboty ziemne
      1.2. Odwodnienie wykopu
      1.3. Roboty budowlano montażowe
      2. Ob. 1 Komora rozdziału ścieków – Technologia
      3. Ob. 4 Budynek krat – Budowlana
      3.1. Ścianka szczelna
      3.2. Odwodnienie wykopu
      3.3. Roboty ziemne
      3.4. Roboty budowlano montażowe
      3.5. Roboty wykończeniowe
      4. Ob. 4 Budynek krat – Instalacja technologiczna
      4.1. Instalacja technologiczna
      5. Ob. 4 Budynek krat – Instalacje sanitarne – co i wentylacja
      6. Ob. 4 Budynek krat – Instalacje sanitarne – wod- kan
      6.1. Budynek krat ob. 4
      a) Instalacja sanitarna wod – kan. I wody technologicznej
      7. Ob. 5 Pompownia ścieków – Budowlana
      7.1. Modernizacja pompowni ścieków
      8. Ob. 5 Pompownia ścieków – Instalacja technologiczna
      9. Ob. 6 Węzeł piaskowników – Budowlana
      9.1. Węzeł piaskowników OB. 6
      a) Ścianka szczelna
      9.2. Piaskowniki OB. 6.1 A, B
      a) Odwodnienie wykopu
      b) Roboty ziemne
      c) Roboty budowlano montażowe
      9.3. Budynek separacji piasku OB. 6.2
      a) Odwodnienie wykopu
      b) Roboty ziemne
      c) Roboty budowlano montażowe
      d) Roboty wykończeniowe
      9.4. Podpora pod schody – fundament podpory
      a) Roboty ziemne
      b) Roboty budowlano montażowe
      9.5. Konstrukcja stalowa dla węzła piaskowników
      a) Konstrukcja wsporcza pod komorę rozdziału
      b) Konstrukcja pomostu wokół komory rozdziału
      c) Pomosty dla obsługi zasuw OB. 6.2
      d) Podpora pod schody
      e) Bieg dolny i górny schodów na OB. 6.2
      f) Balustrady na pomostach i schodach OB. 6.2, 6.3
      g) Kraty pomostowe i stopnie schodów
      h) Malowanie konstrukcji stalowych
      10. Ob. 6 Węzeł piaskowników – Instalacja technologiczna
      10.1. Węzeł piaskowników ob. 6
      a) Piaskowniki ob. 6.1 A, B
      b) Budynek separacji piasku ob. 6.2
      11. Ob. 6 Węzeł piaskowników – Instalacje sanitarne – co i wentylacja
      12. Ob.. 6 Węzeł piaskowników – Instalacje sanitarne – wod – kan
      12.1. Węzeł piaskowników ob. 6
      a) Instalacja sanitarna wod – kan. I wody technologicznej
      13. Ob. 7 Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami
      towarzyszącymi – Budowlana
      13.1. Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami
      towarzyszącymi / istniejący modernizowany/ - OB. 7
      a) Komora rozdziału ścieków KR istniejąca – OB. 7.1
      13.2. Komory połączeniowe KP istniejące – OB. 7.2 A, B
      13.3. Komory beztlenowe KB istniejące – OB. 7.3 A, B
      13.4. Komory denitryfikacji KDN modernizowane – OB. 7.4 A, B
      13.5. Komory nitryfikacji / denitryfikacji KN/KDN modernizowane – OB. 7.5
      A, B
      13.6. Komory nitryfikacji KN istniejące – OB. 7.6 A, B
      13.7. Komory nitryfikacji modernizowane – OB. 7.7 A, B
      13.8. Pompownie recyrkulacji wewnętrznej modernizowane PRW modwernizowane
      – OB. 7.9 A, B
      13.9. Pompownia wód nadosadowych PWN istniejące – OB. 7.10 A, B
      13.10. Komory stabilizacji osadu KSO istniejące – OB. 7.11 A, B
      13.11. Stacja dmuchaw modernizowana – OB. 7.12
      13.12. Instalacja PIX istniejąca – OB. 7.13
      13.13. Sita bębnowe i instalacje odwodnienia osadu istniejące OB. 7.14
      13.14. Instalacja higienizacji i odwadniania osadu – modernizowana OB.
      7.15
      13.15. Rozdzielnia R7 – modernizowana OB. 7.17
      13.16. Rozdzielnia górna – projektowana OB. 7.18
      13.17. Pomieszczenie agregatu – modernizowane OB. 7.19
      13.18. Pomieszczenie pomp cieplnych – istniejące OB. 7.20
      13.19. Oczyszczenie i pomalowanie istniejącej konstrukcji stalowej hali
      14. Ob. 7 Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami
      towarzyszącymi – Instalacja technologiczna
      14.1. Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami
      towarzyszącymi ob. 7
      a) Komory defosfatacji KDF ob. 7.3 A, B
      b) Komory denitryfikacji KDN ob. 7.3 A, B
      c) Komory nitryfikacji/denitryfikacji KN/KDN ob. 7.5 A, B
      d) Komory nitryfikacji KN (modernizowane) ob. 7.7 A, B i ob. 7.8 A, B
      e) Pompownie recyrkulacji wewnętrznej PRW ob. 7.9 A, B
      f) Komory stabilizacji osadu KSO ob. 7.11 A, B
      g) Stacja dmuchaw ob. 7.12
      h) Instalacja odwadniania osadu ob. 7.15
      i) Instalacja higienizacji osadu ob. 7.16
      j) Rurociągi wraz z armaturą w ob. 7
      15. Ob. 7 Blok biologicznego oczyszczania ścieków wraz z urządzeniami
      towarzyszącymi – Instalacje sanitarne – co i wentylacja
      16. Ob. 8 Osadniki wtórne – Budowlana
      16.1. Ścianka szczelna dla Osadnika OB. 8 B / ścianka szczelna dla 1 –
      szt. Osadnika /
      16.2. Odwodnienie wykopu
      16.3. Roboty ziemne
      16.4. Roboty budowlano montażowe – rurociągi
      16.5. Roboty budowlano montażowe – studnia zapuszczana
      16.6. Roboty budowlano montażowe – osadnik
      17. Ob. 8 Osadniki wtórne A, B – Instalacja technologiczna
      17.1. Osadniki wtórne ob. 8 A, B
      18. Ob.9 Komora pomiarowa ścieków oczyszczonych – Instalacja
      technologiczna
      18.1. Komora pomiarowa ścieków oczyszczonych ob.9
      19. Ob.12 Biofiltry powietrza – Budowlana
      19.1. Roboty ziemne
      19.2. Roboty budowlano montażowe
      20. Ob.12 Biofiltry powietrza – Instalacja technologiczna
      20.1. Biofiltry powietrza ob.12
      21. Ob.13 Pompownia osadu recyrkulowanego - Budowlana
      21.1. Odwodnienie wykopu
      21.2. Roboty ziemne
      21.3. Roboty budowlano montażowe
      22. Ob.13 Pompownia osadu recyrkulowanego – Instalacja technologiczna
      22.1. Pompownia osadu recyrkulowanego ob.13
      23. Ob.13 Pompownia osadu recyrkulowanego – Instalacje sanitarne – co i
      wentylacja
      24. Ob.14 Pompownia wody technologicznej – Budowlana
      24.1. Odwodnienia wykopu
      24.2. Roboty ziemne
      24.3. Roboty budowlano montażowe
      25. Ob.14 Pompownia wody technologicznej – Instalacja technologiczna
      25.1. Pompownia wody technologicznej ob.14
      26. Ob.15 Zbiornik retencyjny - Budowlana
      26.1. Odwodnienie wykopu
      26.2. Fundamentowanie
      26.3. Roboty ziemne
      26.4. Roboty budowlano montażowe
      27. Wzmocnienie podłoża pod ob.15 Zbiornik retencyjny – Budowlana
      27.1. Ob.15 Zbiornik retencyjny – wzmocnienie podłoża gruntowego
      28. Ob.15 Zbiornik retencyjny – Instalacja technologiczna
      28.1. Zbiornik retencyjny Ob.15
      29. Ob.16 Pompownia części pływających z piaskownika – Budowlana
      29.1. Roboty ziemne
      29.2. Roboty budowlano montażowe
      30. Ob.16 Pompownia części pływających z piaskowników – Instalacja
      technologiczna
      30.1. Pompownia części pływających z piaskowników ob.16
      31. Ob.17 Rozdzielnia główna – Budowlana
      31.1. Roboty ziemne
      31.2. Roboty budowlano montażowe
      32. Ob.17 Rozdzielnia elektryczna – Instalacje sanitarne – co i wentylacja
      33. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Instalacje elektryczne – Sieci
      zewnętrzne wraz z Rozdzielnią Główną (ob. 17)
      33.1. Element nr 1. Sieci zewnętrzne – obiekt nr 17
      33.2. Element nr 2. Instalacje w kontenerze
      33.3. Element nr 3. Prace kontrolno pomiarowe
      34. Sieci technologiczne i obiekty na sieciach – Technologia
      34.1. Sieci międzyobiektowe
      34.2. Rurociąg Dn.250 z bud. separacji piasku ob. 6,2 do ob. 15 zbiornika
      retencyjnego
      34.3. Rurociąg z Dn.400 z bloku oczyszczania ob.7 do osadnika wtórnego
      ob.8
      34.4. Rurociąg Dn.250 z bloku biologicznego oczyszczania do ob.13
      przepompowni osadu
      34.5. Rurociąg Dn.400 ob.7A, B do ob. 8A, B
      34.6. Sieć wody technologicznej
      34.7. Przewód osadu recyrkulowanego z ob. 8 do ob.13
      34.8. Przewód kanalizacyjny SS400 SO6
      34.9. Przewód cz. pływających czp90 z ob.16 do ob.7
      34.10. Rurociągi Dn.300 z pompowni ścieków ob.5 do budynku separacji
      piasku ob.6,2
      34.11. Przewód ss-450 z ob.1 do ob.4 oraz SS-400 z ob.4 do ob.5
      34.12. Przewody cz. pływających
      34.13. Studzienka odwodnieniowa S9
      35. Drogi i place wewnętrzne, makroniwelacja i ogrodzenie – Budowlana
      35.1. Drogi i place wewnętrzne
      35.2. Makroniwelacja
      35.3. Ogrodzenie
      36. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Instalacje AKPiA
      36.1. Element nr 1. Aparatura kontrolno pomiarowa
      36.2. Element nr 2. Kable i przewody
      36.3. Element nr 3. Szafy sterownikowe i wyposażenie CD
      37. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Instalacje elektryczne – Blok
      biologiczny ze stacją dmuchaw i cz. użytkową (ob. 7)
      37.1. Element nr 1. Montaż instalacji elektrycznych – obiekt nr 7
      37.2. Element nr 2. Prace montażowe
      37.3. Element nr 3. Prace kontrolno – pomiarowe
      38. Miejska Oczyszczalnia Ścieków – Projekt instalacji elektrycznych –
      Budynek krat (ob. 4), Pompownia ścieków (ob. 5), Węzeł piaskowników (ob.
      6), Osadniki wtórne (ob. 8), Pompownia osadu recyrk. (ob. 13), Pompowna
      wody techn. (ob. 14), Zbiornik (ob. 15), Pompownia cz. pływających (ob.
      16).
      38.1. Element nr 1. Obiekt nr 4 – budynek krat
      38.2. Element nr 2. Obiekt nr 5 – pompownia ścieków
      38.3. Element nr 3. Obiekt nr 6 – węzeł piaskowników
      38.4. Element nr 4. Obiekt 13 – pompownia osadu recyrkulacyjnego
      38.5. Element nr 5. Obiekt nr 14 – pompownia wody technologicznej
      38.6. Element nr 6. Obiekt nr 18 – zbiornik retencyjny
      38.7. Element nr 7. Obiekt nr 16 – pompownia części pływających
      38.8. Element nr 8. Obiekt nr 8 A – osadnik wstępny
      38.9. Element nr 9. Obiekt nr 8 B – osadnik wstępny oraz pozostałe roboty,
      które wykonawca robót budowlanych zobowiązany jest wykonać zgodnie z
      dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru
      robót budowlanych.

      II.2.2) Opcje
      Nie

      SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I
      TECHNICZNYM

      III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA

      III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje
      1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 6 000,00 PLN (słownie:
      sześć tysięcy złotych) na okres związania ofertą, który wynosi 60 dni.
      2. Wadium w wymaganej przez Zamawiającego wysokości należy wnieść przed
      upływem terminu składania ofert.
      3. Wadium może być wniesione w następujących formach:
      1) w pieniądzu;
      2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy
      oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze
      poręczeniem pieniężnym,
      3) gwarancjach bankowych,
      4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
      5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.
      5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
      Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późń. zm.).
      4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub
      poręczenia, dokument powinien być sporządzony zgodnie z obowiązującym
      prawem i winien zawierać następujące elementy:
      a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia
      (Zamawiającego), gwaranta / poręczyciela (instytucji udzielających
      gwarancji / poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
      b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona
      gwarancją/poręczeniem,
      c) kwotę gwarancji/poręczenia,
      d) termin ważności gwarancji/poręczenia,
      e) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji /
      poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające
      oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
      — odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub,
      — nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub,
      — zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie
      Wykonawcy.
      f) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do: zapłacenia kwoty gwarancji /
      poręczenia jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art.
      26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub
      oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień
      publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, iż wynika to z przyczyn
      nie leżących po jego stronie,
      g) gwarancja/poręczenie winno być nieodwołalne i bezwarunkowe. Gwarancja
      lub poręczenie winny przewidywać termin bezwarunkowej wypłaty maksymalnie
      do 21 dni od pierwszego pisemnego żądania wypłaty wadium,
      h) wszelkie spory dotyczące gwarancji/poręczenia podlegają rozstrzygnięciu
      zgodnie z prawem Rzeczpospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu
      właściwego dla siedziby Zamawiającego.
      i) jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności
      gwarancji/poręczenia nie był krótszy niż okres związania ofertą.
      j) w przypadku wniesienia wadium przez Wykonawców wspólnie ubiegających
      się o udzielenie niniejszego zamówienia Zamawiający uzna wadium za
      wniesione skutecznie, o ile odpowiadać będzie postanowieniom niniejszej
      specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz wniesione zostało przez
      jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w
      wymaganej wysokości i wymaganym terminie.
      5. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
      a) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący
      rachunek bankowy: 1311 6022 0200 0000 006 193 1481 Urzędu Miejskiego
      Lidzbarka Warmińskiego w Banku Millennium S.A.
      a) z zapisem:,,JRP. Zadanie 1.Inżynier Kontraktu.”
      b) Do oferty należy dołączyć kopię potwierdzenia wniesienia wadium.
      c) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
      niniejszego zamówienia wadium może być wniesione przez Pełnomocnika
      Wykonawców lub jednego z wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie
      zamówienia publicznego.
      6. Termin wniesienia wadium.
      a) Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym
      wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego będzie
      skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek potwierdzi, że
      otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
      b) Wniesienie wadium w innej formie niż pieniężnej poprzez dołączenie go
      do oferty jest równoznaczne z wniesieniem jego przed upływem terminu
      składania ofert, pod warunkiem złożenia oferty przed upływem terminu do
      jej złożenia.
      7. Zwrot wadium.
      a) Wadium zostanie zwrócone niezwłocznie na zasadach określonych ustawą
      Prawo zamówień publicznych.
      b) Wadium zatrzymuje się wraz z odsetkami na zasadach określonych ustawą
      Prawo zamówień publicznych.
      8. Wykonawca, który nie wniesie wadium na zasadach określonych w
      Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zostanie wykluczony z
      postępowania zgodnie z art. 24 ust.2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień
      publicznych.
      9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który
      wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

      III.1.2) Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do
      odpowiednich przepisów je regulujących
      Zgodne z Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia.

      III.1.4) Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
      Nie

      III.2) WARUNKI UDZIAŁU

      III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do
      rejestru zawodowego lub handlowego
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy
      spełniają warunki, dotyczące:
      1.1 posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub
      czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
      1.2 posiadania wiedzy i doświadczenia;
      1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
      do wykonania zamówienia;
      1.4 sytuacji ekonomicznej i finansowej.
      2. Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz braku obowiązku
      posiadania szczególnych uprawnień przez wykonawców ubiegających się o
      przedmiotowe zamówienie nałożonych przez przepisy prawa Zamawiający nie
      dokonuje opisu sposobu spełnienia i oceny warunku określonego w ust.1
      pkt.1.1 powyżej. Za Wykonawcę posiadającego niezbędną wiedzę i
      doświadczenie Zamawiający uzna takiego, który w okresie ostatnich 3 lat
      przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres
      prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykaże się
      posiadanym doświadczeniem w wykonaniu co najmniej jednej usługi
      polegającej na pełnieniu funkcji inżyniera kontraktu na roboty budowlane
      polegające na rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków o wartości 10
      000 000,00 PLN brutto. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie
      niniejszego zamówienia muszą wykazać, ze łącznie spełniają powyższy
      warunek.
      3. W celu potwierdzenia spełniania wyżej wymienionego warunku udziału w
      postępowaniu należy złożyć wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich 3
      lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej
      działalności jest krótszy – w tym okresie z podaniem daty wykonania,
      miejsca, opisu przedmiotu i zakresu zamówienia, wartości usług (z
      uwzględnieniem podatku VAT) oraz zleceniodawców – według wzoru
      stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
      oraz dokumenty potwierdzające, że usługi wymienione w wykazie zostały
      wykonane należycie.
      4. Za Wykonawcę dysponującego, lub który będzie dysponował odpowiednim
      potencjałem technicznym umożliwiającym wykonanie przedmiotu zamówienia
      zgodnie z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentacji projektowej
      i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót uzna takiego, który
      złoży pisemne oświadczenie, iż dysponuje lub będzie dysponować niezbędnym
      potencjałem technicznym do należytego wykonania przedmiotu zamówienia –
      zgodnie z załącznikiem nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
      5. Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
      uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o
      następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniających do sprawowania
      samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z
      dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane (Dz. U. Z 2006 r. nr 156, poz. 1118 z
      późn. zm.) lub uprawniających do sprawowania samodzielnej funkcji na
      podstawie odrębnych przepisów prawa:
      5.1. Kierownik Zespołu (Inżynier Rezydent) - główny nadzór budowlany nad
      inwestycją i koordynacja pracy inspektorów nadzoru; osoba ta posiada
      wykształcenie wyższe, wykaże doświadczenie jako Kierownik Zespołu przy
      min. jednym, zakończonym kontrakcie, dla którego wydano Świadectwo
      Przejęcia z zakresu budowy, rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni
      ścieków, w oparciu o „Czerwoną Książkę” Warunki Kontraktowe FIDIC lub
      równoważne (w oparciu o procedury prowadzenia inwestycji, które zakładają
      udział podmiotu zarządzającego kontraktem oraz pełniącego nadzór
      inwestorski), kontrakt jest rozliczany ryczałtowo.
      5.2. Jedna osoba – Inspektor nadzoru inwestorskiego – uprawnienia
      budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności
      konstrukcyjno – budowlanej oraz instalacyjnej w zakresie sieci
      wodociągowych i kanalizacyjnych, który wykonał co najmniej jedną usługę
      polegającą na pełnieniu funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego o
      wartości roboty nie mniejszej niż 10 000 000,00 PLN brutto (słownie:
      dziesięć milionów złotych).
      5.3. Jedna osoba - Inspektor nadzoru inwestorskiego – branża elektryczna –
      uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w
      specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci, instalacji i urządzeń
      elektrycznych i energetycznych, który wykonał co najmniej jedną usługę
      polegającą na pełnieniu funkcji Inspektora nadzoru inwestorkiego. oraz
      5.4. Co najmniej 1 osoba na stanowisku Specjalisty ds. Rozliczeń,
      posiadającą wyższe wykształcenie ekonomiczne lub techniczne lub
      zarządzanie, która będzie uczestniczyła w rozliczaniu rzeczowo -
      finansowym zadania, i która rozliczyła co najmniej jedną inwestycję.
      Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia
      muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek.
      Zamawiający nie dopuszcza pełnienia przez jedną osobę jednocześnie funkcji
      Kierownika Zespołu (Inżyniera Rezydenta) i funkcji pozostałych ekspertów.

      III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że:
      1 Posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie
      prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości minimum 150 000,00 PLN
      słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych;
      Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia
      muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek.
      O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają
      wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24
      ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
      Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego
      zamówienia musi wykazać, że spełniają powyższy warunek.
      Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na
      podstawie oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca załączy do oferty metodą
      spełnia/nie spełnia.
      Wykonawca jest zobowiązany wykazać, nie później niż na dzień składania
      ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 i brak podstaw
      do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24
      ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
      Zgodnie z treścią art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych
      Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym,
      osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych
      innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi
      stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić
      Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji
      zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie
      tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres
      korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W celu potwierdzenia
      spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający na podstawie §1
      ust. 2 i ust. 3 żąda przedstawienia stosownych dokumentów, o których mowa
      w §2 ust.1 pkt.1 do pkt.6 oraz §1 ust.1 pkt.9 Rozporządzenia Prezesa Rady
      Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może
      żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być
      składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
      Wartości o których mowa w ust. 3, ust.5 i ust.6 podane w innych walutach
      niż PLN, należy przeliczyć na PLN wg tabeli A kursów średnich walut obcych
      ogłoszonych przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o
      zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE (Jeżeli ogłoszenie o zamówieniu ukaże
      się w dzień wolny od pracy to wówczas należy przeliczyć na PLN wg tabeli A
      kursów średnich walut obcych ogłoszonych przez Narodowy Bank Polski w
      pierwszym dniu roboczym następującym po dniu wolnym).

      III.2.3) Zdolność techniczna
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy
      spełniają warunki, dotyczące:
      1.1 posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub
      czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
      1.2 posiadania wiedzy i doświadczenia;
      1.3 dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
      do wykonania zamówienia;
      1.4 sytuacji ekonomicznej i finansowej.
      2. Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz braku obowiązku
      posiadania szczególnych uprawnień przez wykonawców ubiegających się o
      przedmiotowe zamówienie nałożonych przez przepisy prawa Zamawiający nie
      dokonuje opisu sposobu spełnienia i oceny warunku określonego w ust.1
      pkt.1.1 powyżej.
      3. Za Wykonawcę posiadającego niezbędną wiedzę i doświadczenie Zamawiający
      uzna takiego, który w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia
      postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia
      działalności jest krótszy – w tym okresie wykaże się posiadanym
      doświadczeniem w wykonaniu co najmniej jednej usługi polegającej na
      pełnieniu funkcji inżyniera kontraktu na roboty budowlane polegające na
      rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków o wartości 10 000 000,00
      PLN brutto. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego
      zamówienia muszą wykazać, ze łącznie spełniają powyższy warunek. W celu
      potwierdzenia spełniania wyżej wymienionego warunku udziału w postępowaniu
      należy złożyć wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed
      upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności
      jest krótszy – w tym okresie z podaniem daty wykonania, miejsca, opisu
      przedmiotu i zakresu zamówienia, wartości usług (z uwzględnieniem podatku
      VAT) oraz zleceniodawców – według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do
      specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumenty potwierdzające,
      że usługi wymienione w wykazie zostały wykonane należycie.
      4. Za Wykonawcę dysponującego, lub który będzie dysponował odpowiednim
      potencjałem technicznym umożliwiającym wykonanie przedmiotu zamówienia
      zgodnie z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentacji projektowej
      i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót uzna takiego, który
      złoży pisemne oświadczenie, iż dysponuje lub będzie dysponować niezbędnym
      potencjałem technicznym do należytego wykonania przedmiotu zamówienia –
      zgodnie z załącznikiem nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
      5. Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
      uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o
      następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniających do sprawowania
      samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z
      dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane (Dz. U. Z 2006 r. nr 156, poz. 1118 z
      późn. zm.) lub uprawniających do sprawowania samodzielnej funkcji na
      podstawie odrębnych przepisów prawa:
      5.1. Kierownik Zespołu (Inżynier Rezydent) - główny nadzór budowlany nad
      inwestycją i koordynacja pracy inspektorów nadzoru; osoba ta posiada
      wykształcenie wyższe, wykaże doświadczenie jako Kierownik Zespołu przy
      min. jednym, zakończonym kontrakcie, dla którego wydano Świadectwo
      Przejęcia z zakresu budowy, rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni
      ścieków, w oparciu o „Czerwoną Książkę” Warunki Kontraktowe FIDIC lub
      równoważne (w oparciu o procedury prowadzenia inwestycji, które zakładają
      udział podmiotu zarządzającego kontraktem oraz pełniącego nadzór
      inwestorski), kontrakt jest rozliczany ryczałtowo.
      5.2. Jedna osoba – Inspektor nadzoru inwestorskiego – uprawnienia
      budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności
      konstrukcyjno – budowlanej oraz instalacyjnej w zakresie sieci
      wodociągowych i kanalizacyjnych, który wykonał co najmniej jedną usługę
      polegającą na pełnieniu funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego o
      wartości roboty nie mniejszej niż 10 000 000,00 PLN brutto (słownie:
      dziesięć milionów złotych).
      5.3. Jedna osoba - Inspektor nadzoru inwestorskiego – branża elektryczna –
      uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w
      specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci, instalacji i urządzeń
      elektrycznych i energetycznych, który wykonał co najmniej jedną usługę
      polegającą na pełnieniu funkcji Inspektora nadzoru inwestorkiego. oraz
      5.4. Co najmniej 1 osoba na stanowisku Specjalisty ds. Rozliczeń,
      posiadającą wyższe wykształcenie ekonomiczne lub techniczne lub
      zarządzanie, która będzie uczestniczyła w rozliczaniu rzeczowo -
      finansowym zadania, i która rozliczyła co najmniej jedną inwestycję.
      Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia
      muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek.
      Zamawiający nie dopuszcza pełnienia przez jedną osobę jednocześnie funkcji
      Kierownika Zespołu (Inżyniera Rezydenta) i funkcji pozostałych ekspertów.

      III.2.4) Zamówienia zastrzeżone
      Nie

      III.3) SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI

      III.3.1) Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
      Nie

      III.3.2) Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe
      osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
      Nie

      SEKCJA IV: PROCEDURA

      IV.1) RODZAJ PROCEDURY

      IV.1.1) Rodzaj procedury
      Otwarta

      IV.2) KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

      IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia
      Najniższa cena

      IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
      Nie

      IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

      IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
      JRP.271.1.2011.BP

      IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
      Nie

      IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
      Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do
      dokumentów 31.3.2011 - 10:00
      Dokumenty odpłatne Nie

      IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w
      postępowaniu
      31.3.2011 - 10:00

      IV.3.6) Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o
      dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      polski.

      IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
      Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)

      IV.3.8) Warunki otwarcia ofert
      Data: 31.3.2011 - 10:05
      Miejsce
      Urząd Miejski Lidzbark Warmiński, ul. A. Świętochowskiego 14, 11-100
      Lidzbark Warmiński, pok. nr 15 (sala konferencyjna).
      Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

      SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

      VI.1) JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
      Nie

      VI.2) ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW
      WSPÓLNOTOWYCH
      Tak
      odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt,,Kompleksowe rozwiązanie
      gospodarki wodno - ściekowej Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński".
      Działanie 1.1 -,,Gospodarka wodno - ściekowa w aglomeracjach powyżej 15
      000 RLM".
      Priorytet I -,,Gospodarka wodno - ściekowa".
      Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

      VI.3) INFORMACJE DODATKOWE
      Określenie trybu zamówienia: przetarg nieograniczony.
      Informacja o zamiarze zawarcia umowy ramowej: Zamawiający nie zamierza
      zawierać umowy ramowej.
      Informacja o zamiarze ustanowienia dynamicznego systemu zakupów:
      Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.
      Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w
      art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt. 3 i 4. jeżeli
      Zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień: Zamawiający nie
      przewiduje zamówień uzupełniających.

      VI.4) PROCEDURY ODWOŁAWCZE

      VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
      Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
      ul. Postępu 17a
      02-676 Warszawa
      POLSKA
      E-mail: MTRrYHNraF1qZV08cXZsKmNrcipsaA==
      Tel. +48 224587840
      Internet: http://www.uzp.gov.pl
      Faks +48 224587800

      VI.4.2) Składanie odwołań
      Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Art. 180 i 182
      Ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r. Nr 113. poz. 759 z
      późn. zm.).

      VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
      Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
      ul. Postępu 17a
      02-676 Warszawa
      POLSKA
      Tel. +48 224587840
      Faks +48 224587800

      VI.5) DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
      17.2.2011
    © European Union, http://ted.europa.eu
  • Protected by Copyscape
  • Gewährleistung

    competitionline übernimmt keine Verantwortung für Fehler, Auslassungen, Unterbrechungen, Löschungen, Mängel oder Verzögerungen im Betrieb oder bei Übertragung von Inhalten. competitionline übernimmt keine Verantwortung für Einbußen oder Schäden, die aus der Verwendung der Internetseiten, aus der Verwendung von Nutzerinhalten oder von Inhalten Dritter, die aus den Internetseiten oder über den Service gepostet oder an Nutzer übertragen werden, oder aus Interaktionen zwischen Nutzer und Internetseiten (online oder offline) resultieren. Bitte lesen Sie hierzu unsere Nutzungsbedingungen.


INFO-BOX

Ausschreibung veröffentlicht 23.02.2011
Zuletzt aktualisiert 23.02.2011
Wettbewerbs-ID 2-63702 Status Kostenpflichtig
Seitenaufrufe 142