loading
  • PL-59-700 Bolesławiec
  • 24.05.2017
  • Ausschreibung
  • (ID 2-262743)

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy dwóch zbiorników małej retencji oraz renaturyzacji obszaru mokradłowego w Nadleśnictwie Bolesławiec


 
  • Projektdaten

    maximieren

    Bewerbungsschluss 24.05.2017, 09:00 Bewerbungsschluss
    Verfahren Offenes Verfahren
    Gebäudetyp Technische Infrastruktur
    Art der Leistung Objektplanung Ver-/ Entsorgung
    Sprache Polnisch
    Aufgabe
    Przedmiot zamówienia stanowi całość. Ze względów porządkowych został podzielony na 3 części:
    1) Część 1 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika małej retencji w leśnictwie Dobra w oddz. 232
    Celem realizacji I części zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy zbiornika retencyjnego o powierzchni ok. 1.20 ha, głębokości ok. 80 cm i możliwości retencjonowania ok. 9 600 m3 wody, wraz z niezbędną infrastrukturą hydrotechniczną, oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
    2) Część 2 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej renaturyzacji obszaru mokradłowego w leśnictwie Dobra oddz. 257
    Celem realizacji II części zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla renaturyzacji obszaru mokradłowego o powierzchni ok. 7 000 m2. oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
    3) Część 3 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika małej retencji w leśnictwie Głuszec w oddz. 43
    elem realizacji III części zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy zbiornika retencyjnego o powierzchni ok. 1.0 ha, głębokości ok. 80 cm i możliwości retencjonowania ok. 8 000 m3 wody, wraz z niezbędną infrastrukturą hydrotechniczną, oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
    Podstawowe obowiązki Wykonawcy:
    1) Sporządzenie projektu koncepcyjnego – 2 egzemplarze w wersji papierowej.
    2) Sporządzenie karty informacyjnej przedsięwzięcia, niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
    3) Sporządzenie mapy sytuacyjno–wysokościowej dla terenu objętego inwestycją
    (mapa do celów projektowych).
    4) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację
    przedsięwzięcia.
    5) Sporządzenie operatu wodnoprawnego – 3 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egzemplarz w wersji elektronicznej.
    6) Sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego.
    7) Sporządzenie wniosku i uzyskanie decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót.
    8) Sporządzenie projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami w tym przyrodniczymi oraz z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia– 5 egzemplarzy w wersji papierowej + 1 egzemplarz w wersji elektronicznej.
    9) Sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę.
    10) Sporządzenie projektu wykonawczego 3 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egzemplarz
    w wersji elektronicznej.
    11) Sporządzenie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR) – 3
    egzemplarze w wersji papierowej + 1 egzemplarz w wersji elektronicznej.
    12) Sporządzenie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego dla całego przedsięwzięcia
    razem i dla poszczególnych rodzajów robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej + 1
    egzemplarz w wersji elektronicznej w formie edytowalnej w programie kosztorysowym
    Norma.
    13) Sporządzanie comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz
    założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym
    (Nie obowiązkowe – szczegóły w rozdziale 20 SIWZ)
    14) Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
    Leistungsumfang
    Szczegółowe obowiązki Wykonawcy dotyczące opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych:
    1) Przed przystąpieniem do wykonywania projektu dokonać pisemnych uzgodnień z właścicielami lub zarządcami cieków i gruntów, na których realizowana będzie inwestycja lub jej oddziaływanie.
    2) Przy projektowaniu urządzeń wymagane jest określenie rzędnej piętrzenia w nawiązaniu do reperów państwowych.
    3) Dla projektowanego obiektu należy określić, na wymaganych w odpowiedniej skali mapach, obszar bezpośredniego oddziaływania piętrzeń, w tym określić obszar powstałych okresowych i stałych rozlewisk.
    4) Przy projektowaniu lokalizacji urządzeń wodno-melioracyjnych należy uwzględnić istniejące na danym terenie formy ochrony przyrody oraz dokonać stosownych uzgodnień, w tym z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska we Wrocławiu.
    5) Określić ilość retencjonowanej wody w m3.
    6) Konsultowania na bieżąco z Zamawiającym powstałych problemów w trakcie wykonywania projektu.
    7) Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i zaplanować w sposób, który ograniczy dewastację i degradację gleby, zminimalizuje uszkodzenia runa i drzewostanów.
    8) Wykonawca będzie ponosił wszelkie opłaty administracyjne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
    9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zorganizowanie procesu wykonania prac projektowych w taki sposób, aby założone cele zostały osiągnięte zgodnie z umową. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za stosowane metody wykonania prac projektowych oraz ostateczny efekt końcowy.
    10) Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze unijne, centralne i lokalne oraz przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
    11) Kopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii na bieżąco należy przekazywać Zamawiającemu, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
    12) Dokumentacja projektowa – kosztorysowa musi być wykonana w sposób umożliwiający uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń wymaganych przepisami prawa:
    a) Ustawa z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.)
    b) Ustawa z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 353 z późn. zm.)
    c) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9.11.2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 71
    z późn. zm.)
    d) Ustawa z dnia 18.7.2001 r. Prawo wodne (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 469
    z późn. zm.)
    e) Ustawa z dnia 28.9.1991 r. o lasach (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 2100
    z późn. zm.),
    f) Ustawa z dnia 27.4.2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U.
    z 2016 r., poz. 672 z późn. zm.)
    g) Ustawa z dnia 27.3.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 778 z późn. zm.)
    h) Ustawa z dnia 16.4.2004 r. o ochronie przyrody (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 2134 z późn. zm.)
    i) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).
    j) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 z późn. zm.).
    k) Innych ustaw oraz stosownych rozporządzeń wydanych na ich podstawie.
    13) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami i obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania urządzeń wodnych oraz z uwzględnieniem następujących czynników:
    a) Dostosowanie obiektów do warunków przyrodniczo-krajobrazowych.
    b) Zastosowanie materiałów naturalnych takich jak: drewno, grunt rodzimy, kamień itp.
    c) Wycinkę drzew w ramach planowanego zadania zamawiający wykona we własnym zakresie i nie należy tego wyceniać. Należy ująć jedynie ewentualne koszty usunięcia karp i krzewów,
    d) Dokumentacja projektowa oraz wszystkie dokumenty sporządzone i dotyczące przedsięwzięcia muszą być oznaczone znakami Funduszy Europejskich, zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku wdrażania projektu - Załącznik nr 4 do SIWZ
    e) Dokumentacje projektową należy uzgodnić w Wydziale Realizacji Programów Pomocowych w RDLP we Wrocławiu, ul. Grunwaldzka 90.
    f) Dokumentacja projektowa powinna być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami oraz normami, i że zostaje wydana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej stanowią integralną część przedmiotu umowy.
    g) Na dzień przekazania dokumentacji Zamawiający nie ma obowiązku sprawdzenia jej jakości.
    Szczegółowe obowiązki wykonawcy dotyczące sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu:
    1) Wykonawca zapewni sprawowanie Nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r, poz 290 z późn. zm) – dalej ustawa Prawo Budowlane.
    2) W ramach nadzoru autorskiego projektant zobowiązany jest do pełnienia podstawowych obowiązków wynikających z przepisów prawa (m.in. art. 20 ust. 1 pkt. 4, art. 36 a ust.6, art. 57 ustawy Prawo Budowlane), w tym m.in.:
    a) Wyjaśniania wątpliwości i udzielania wyjaśnień dotyczących rozwiązań zawartych w projekcie podczas realizacji robót.
    b) Udzielania odpowiedzi w siedzibie Zamawiającego lub na budowie, o ile taką potrzebę zgłosi Zamawiający.
    c) Analizowania wniosków o zmianę rozwiązań i roszczeń Wykonawcy robót związanych dokumentacją projektową, w tym: określania przyczyn proponowanych zmian; określania zakresu wprowadzanych zmian (istotna/ nieistotna zmiana zatwierdzonego projektu budowlanego); opiniowania parametrów ujętych w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
    d) Udziału w: komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego,
    e) Doradzania w innych sprawach dotyczących przedmiotu umowy, objętych regulacjami przepisów prawa na podstawie których przygotowano przedmiot umowy,
    f) Pisemnego potwierdzania kwalifikacji zmiany zgodnie z art. 36a ustawy Prawo Budowlane oraz w dzienniku budowy, w ciągu 5 dni od przedłożenia rozwiązań jednak nie później niż dzień przed rozpoczęciem realizacji robót zamiennych;
    g) Uczestniczenia w postępowaniu zmierzającym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, w szczególności w zakresie autoryzacji zmian w dokumentacji powykonawczej.
    Adresse des Bauherren PL-59-700 Bolesławiec
    TED Dokumenten-Nr. 147952-2017

  • Anzeigentext Ausschreibung

    maximieren

    • Polska-Bolesławiec: Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

      2017/S 076-147952

      Ogłoszenie o zamówieniu

      Usługi

      Dyrektywa 2004/18/WE

      Sekcja I: Instytucja zamawiająca

      I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

      Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bolesławiec
      ul. M. Brody 2A
      Osoba do kontaktów: Kamil Kuczyński
      59-700 Bolesławiec
      Polska
      Tel.: +48 757323616-672
      E-mail: MjExYFZiXmEjYGpYb25jaGBeNWxnZFhhVmwjYVZobiNcZGsjZWE=
      Faks: +48 757322421

      Adresy internetowe:

      Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.boleslawiec.wroclaw.lasy.gov.pl/

      Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

      Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

      Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

      I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
      Inna: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej – PGL LP Nadleśnictwo Bolesławiec
      I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
      Inny: leśnictwo
      I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
      Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

      Sekcja II: Przedmiot zamówienia

      II.1)Opis
      II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
      Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy dwóch zbiorników małej retencji oraz renaturyzacji obszaru mokradłowego w Nadleśnictwie Bolesławiec.
      II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
      Usługi

      Kod NUTS PL

      II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
      Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
      II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
      II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
      Przedmiot zamówienia stanowi całość. Ze względów porządkowych został podzielony na 3 części:
      1) Część 1 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika małej retencji w leśnictwie Dobra w oddz. 232

      Celem realizacji I części zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy zbiornika retencyjnego o powierzchni ok. 1.20 ha, głębokości ok. 80 cm i możliwości retencjonowania ok. 9 600 m3 wody, wraz z niezbędną infrastrukturą hydrotechniczną, oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.

      2) Część 2 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej renaturyzacji obszaru mokradłowego w leśnictwie Dobra oddz. 257

      Celem realizacji II części zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla renaturyzacji obszaru mokradłowego o powierzchni ok. 7 000 m2. oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.

      3) Część 3 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy zbiornika małej retencji w leśnictwie Głuszec w oddz. 43

      elem realizacji III części zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy zbiornika retencyjnego o powierzchni ok. 1.0 ha, głębokości ok. 80 cm i możliwości retencjonowania ok. 8 000 m3wody, wraz z niezbędną infrastrukturą hydrotechniczną, oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.

      Podstawowe obowiązki Wykonawcy:
      1) Sporządzenie projektu koncepcyjnego – 2 egzemplarze w wersji papierowej.
      2) Sporządzenie karty informacyjnej przedsięwzięcia, niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
      3) Sporządzenie mapy sytuacyjno–wysokościowej dla terenu objętego inwestycją
      (mapa do celów projektowych).
      4) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację
      przedsięwzięcia.
      5) Sporządzenie operatu wodnoprawnego – 3 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egzemplarz w wersji elektronicznej.
      6) Sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego.
      7) Sporządzenie wniosku i uzyskanie decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót.
      8) Sporządzenie projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami w tym przyrodniczymi oraz z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia– 5 egzemplarzy w wersji papierowej + 1 egzemplarz w wersji elektronicznej.
      9) Sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę.
      10) Sporządzenie projektu wykonawczego 3 egzemplarze w wersji papierowej + 1 egzemplarz
      w wersji elektronicznej.
      11) Sporządzenie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR) – 3
      egzemplarze w wersji papierowej + 1 egzemplarz w wersji elektronicznej.
      12) Sporządzenie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego dla całego przedsięwzięcia
      razem i dla poszczególnych rodzajów robót – 3 egzemplarze w wersji papierowej + 1
      egzemplarz w wersji elektronicznej w formie edytowalnej w programie kosztorysowym
      Norma.
      13) Sporządzanie comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz
      założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym
      (Nie obowiązkowe – szczegóły w rozdziale 20 SIWZ)
      14) Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
      II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

      71322000

      II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
      II.1.8)Części
      To zamówienie podzielone jest na części: nie
      II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
      Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
      II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
      II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
      Szczegółowe obowiązki Wykonawcy dotyczące opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych:
      1) Przed przystąpieniem do wykonywania projektu dokonać pisemnych uzgodnień z właścicielami lub zarządcami cieków i gruntów, na których realizowana będzie inwestycja lub jej oddziaływanie.
      2) Przy projektowaniu urządzeń wymagane jest określenie rzędnej piętrzenia w nawiązaniu do reperów państwowych.
      3) Dla projektowanego obiektu należy określić, na wymaganych w odpowiedniej skali mapach, obszar bezpośredniego oddziaływania piętrzeń, w tym określić obszar powstałych okresowych i stałych rozlewisk.
      4) Przy projektowaniu lokalizacji urządzeń wodno-melioracyjnych należy uwzględnić istniejące na danym terenie formy ochrony przyrody oraz dokonać stosownych uzgodnień, w tym z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

      5) Określić ilość retencjonowanej wody w m3.

      6) Konsultowania na bieżąco z Zamawiającym powstałych problemów w trakcie wykonywania projektu.
      7) Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i zaplanować w sposób, który ograniczy dewastację i degradację gleby, zminimalizuje uszkodzenia runa i drzewostanów.
      8) Wykonawca będzie ponosił wszelkie opłaty administracyjne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
      9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zorganizowanie procesu wykonania prac projektowych w taki sposób, aby założone cele zostały osiągnięte zgodnie z umową. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za stosowane metody wykonania prac projektowych oraz ostateczny efekt końcowy.
      10) Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze unijne, centralne i lokalne oraz przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
      11) Kopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii na bieżąco należy przekazywać Zamawiającemu, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
      12) Dokumentacja projektowa – kosztorysowa musi być wykonana w sposób umożliwiający uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń wymaganych przepisami prawa:
      a) Ustawa z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.)
      b) Ustawa z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 353 z późn. zm.)
      c) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9.11.2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 71
      z późn. zm.)
      d) Ustawa z dnia 18.7.2001 r. Prawo wodne (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 469
      z późn. zm.)
      e) Ustawa z dnia 28.9.1991 r. o lasach (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 2100
      z późn. zm.),
      f) Ustawa z dnia 27.4.2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U.
      z 2016 r., poz. 672 z późn. zm.)
      g) Ustawa z dnia 27.3.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 778 z późn. zm.)
      h) Ustawa z dnia 16.4.2004 r. o ochronie przyrody (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 2134 z późn. zm.)
      i) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).
      j) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 z późn. zm.).
      k) Innych ustaw oraz stosownych rozporządzeń wydanych na ich podstawie.
      13) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, normami i obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania urządzeń wodnych oraz z uwzględnieniem następujących czynników:
      a) Dostosowanie obiektów do warunków przyrodniczo-krajobrazowych.
      b) Zastosowanie materiałów naturalnych takich jak: drewno, grunt rodzimy, kamień itp.
      c) Wycinkę drzew w ramach planowanego zadania zamawiający wykona we własnym zakresie i nie należy tego wyceniać. Należy ująć jedynie ewentualne koszty usunięcia karp i krzewów,
      d) Dokumentacja projektowa oraz wszystkie dokumenty sporządzone i dotyczące przedsięwzięcia muszą być oznaczone znakami Funduszy Europejskich, zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku wdrażania projektu - Załącznik nr 4 do SIWZ
      e) Dokumentacje projektową należy uzgodnić w Wydziale Realizacji Programów Pomocowych w RDLP we Wrocławiu, ul. Grunwaldzka 90.
      f) Dokumentacja projektowa powinna być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami oraz normami, i że zostaje wydana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej stanowią integralną część przedmiotu umowy.
      g) Na dzień przekazania dokumentacji Zamawiający nie ma obowiązku sprawdzenia jej jakości.
      Szczegółowe obowiązki wykonawcy dotyczące sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu:
      1) Wykonawca zapewni sprawowanie Nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r, poz 290 z późn. zm) – dalej ustawa Prawo Budowlane.
      2) W ramach nadzoru autorskiego projektant zobowiązany jest do pełnienia podstawowych obowiązków wynikających z przepisów prawa (m.in. art. 20 ust. 1 pkt. 4, art. 36 a ust.6, art. 57 ustawy Prawo Budowlane), w tym m.in.:
      a) Wyjaśniania wątpliwości i udzielania wyjaśnień dotyczących rozwiązań zawartych w projekcie podczas realizacji robót.
      b) Udzielania odpowiedzi w siedzibie Zamawiającego lub na budowie, o ile taką potrzebę zgłosi Zamawiający.
      c) Analizowania wniosków o zmianę rozwiązań i roszczeń Wykonawcy robót związanych dokumentacją projektową, w tym: określania przyczyn proponowanych zmian; określania zakresu wprowadzanych zmian (istotna/ nieistotna zmiana zatwierdzonego projektu budowlanego); opiniowania parametrów ujętych w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
      d) Udziału w: komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego,
      e) Doradzania w innych sprawach dotyczących przedmiotu umowy, objętych regulacjami przepisów prawa na podstawie których przygotowano przedmiot umowy,
      f) Pisemnego potwierdzania kwalifikacji zmiany zgodnie z art. 36a ustawy Prawo Budowlane oraz w dzienniku budowy, w ciągu 5 dni od przedłożenia rozwiązań jednak nie później niż dzień przed rozpoczęciem realizacji robót zamiennych;
      g) Uczestniczenia w postępowaniu zmierzającym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, w szczególności w zakresie autoryzacji zmian w dokumentacji powykonawczej.
      II.2.2)Informacje o opcjach
      Opcje: nie
      II.2.3)Informacje o wznowieniach
      Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
      II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
      Rozpoczęcie 9.6.2017. Zakończenie 31.12.2020

      Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

      III.1)Warunki dotyczące zamówienia
      III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
      1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 2 000 PLN (słownie złotych:
      dwa tysiące złotych i 00/100).
      2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
      1) pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
      BGŻ BNP Paribas S.A. Nr konta 68 2030 0045 1110 0000 0082 4060
      (w tytule przelewu należy wpisać nazwę zamówienia)
      2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
      4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy
      z dnia 9.11.2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
      (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 359 ze zm.).
      3. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą.
      4. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp.
      5. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium.
      6. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa.
      7. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w ust. 2 pkt 1 rachunek bankowy Zamawiającego, najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
      8. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem.
      9. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1-2 i 4 Pzp.
      10. Zgodnie z art. 46 ust. 4a i 5 Pzp Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadku gdy:
      1) Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana:
      a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
      b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      c) Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
      2) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
      1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny oferty brutto.
      2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany jest do wniesienia całości zabezpieczenia przed zawarciem umowy.
      3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w następujących formach:
      — pieniądzu, (przelewem) na rachunek Zamawiającego
      BGŻ BNP Paribas S.A.
      NR 68 2030 0045 1110 0000 0082 4060
      — poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
      — gwarancjach bankowych,
      — gwarancjach ubezpieczeniowych,
      — poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
      4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, we wszystkich formach przewidzianych w ust 3 powinno zabezpieczać roszczenia wynikające z niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy w taki sposób, co oznacza, iż zabezpieczenie wniesione w formie innej niż pieniądz nie może zabezpieczać roszczeń Zamawiającego w sposób mniej korzystny, niż jakby miało to miejsce w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji/poręczenia powinno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza możliwości uzależnienia wypłaty kwot z gwarancji/poręczenia od przedłożenia jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, poświadczenia podpisu przez osoby trzecie, bądź spełnienia jakichkolwiek warunków, poza oświadczeniem Zamawiającego, iż żądana kwota jest należna z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy.
      5. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach przewidzianych w
      art. 148 ust. 2 Pzp.
      4. Zabezpieczenie wnoszone w formie niepieniężnej winno być złożone do depozytu w kasie Nadleśnictwa Bolesławiec.
      5. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w ust. 3. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
      6. Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Zamawiającego nastąpi w następujący sposób:
      1) 70 % zabezpieczenia zostanie zwrócone w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
      2) 30 % zabezpieczenia zostanie zwrócone nie później niż 15. dni po upływie okresu rękojmi za wady dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
      III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
      1. Za wykonanie całego zakresu przedmiotu umowy, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe zgodne ze złożoną przez niego ofertą.
      2. Podstawę zapłaty za opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowią podpisane bez uwag przez przedstawicieli obu stron umowy protokoły zdawczo-odbiorcze przedmiotu zamówienia (osobne dla każdej z części) potwierdzające wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych, oraz wystawione na ich podstawie faktury.
      3. Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia za opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przelewem na konto Wykonawcy wskazane na fakturze w terminie 21 dni od daty dostarczenia faktury Zamawiającemu.
      4. Podstawę zapłaty za pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją projektu stanowi faktura wystawiona po ostatecznym odbiorze projektowanych robót budowlanych.
      5. Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia za pełnienie nadzoru autorskiego umowy przelewem na konto Wykonawcy wskazane na fakturze w terminie 21 dni od daty dostarczenia faktury Zamawiającemu.
      6. Za datę zapłaty faktury strony uznają dzień wydania przez Zamawiającego dyspozycji swojemu bankowi obciążenia konta na rzecz Wykonawcy.
      7. Od płatności przeterminowanych Wykonawcy przysługuje prawo naliczania odsetek w ustawowej
      wysokości.
      8. Zamawiający nie wyraża zgody na przeniesienie wierzytelności wynikającej z zobowiązań niniejszej umowy na osobę trzecią, bez zgody Zamawiającego.
      9. W wypadku wyrażenia przez Zamawiającego zgody na zawarcie umowy cesji wierzytelności wynikającej z umowy w sprawie zamówienia publicznego, będzie ona zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
      10. Jeżeli w okresie obowiązywania umowy nastąpi zmiana stawki podatku od towarów i usług (VAT), od chwili zmiany podatek w nowej stawce będzie doliczany do dotychczasowych cen netto, bez konieczności zmiany umowy.
      11. Wynagrodzenie za opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zawiera wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy.
      12. Do wynagrodzenia za opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej stosuje się zasady przewidziane w postanowieniach art. 632 § 1 kodeksu cywilnego. W szczególności Wykonawca nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, chociażby w czasie zawarcia umowy nie mógł przewidzieć rozmiaru oraz kosztów prac. Wynagrodzenie to nie ulega zmianie i obejmuje wszelkie koszty.
      13. Wynagrodzenie Wykonawcy za pełnienie nadzoru autorskiego zostanie zmienione w trakcie obowiązywania Umowy, w przypadku wystąpienia:
      1) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10.10.2002 r. o minimalnym
      wynagrodzeniu za pracę,
      2) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę.
      14. Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w
      ust. 14 będą dokonywane według zasad opisanych w ust 15-21.
      15. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 13 pkt. 1 część wynagrodzenia
      brutto Wykonawcy za pełnienie nadzoru autorskiego płatna po zaistnieniu ww. okoliczności,
      ulegnie zmianie o wartość zmiany kosztu Wykonawcy, wynikającego ze zmiany kwoty wynagrodzeń osób bezpośrednio wykonujących przedmiot umowy do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty zmiany minimalnego wynagrodzenia tych osób albo minimalnej stawki godzinowej.
      16. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust 13 pkt 2 część wynagrodzenia
      brutto Wykonawcy, za pełnienie nadzoru autorskiego, płatna po zaistnieniu ww. okoliczności, ulegnie zmianie o wartość wzrostu kosztu Wykonawcy, jaki będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględnienia tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących zamówienie na rzecz Zamawiającego.
      17. Warunkiem dokonania zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w ust. 13 pkt 1 i 2 jest złożenie przez Wykonawcę Zamawiającemu wniosku o zmianę wynagrodzenia wraz z
      dokumentami potwierdzającymi zasadność złożenia takiego wniosku, a w szczególności
      szczegółową kalkulację kosztów obejmującą wykaz osób bezpośrednio wykonujących zamówienie wraz ze wykazaną wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę tych osób albo
      minimalną stawką godziną i związanych z tym obciążeń publicznoprawnych lub zmiany ich
      składek na ubezpieczenie społeczne bądź zdrowotne będących konsekwencją zmiany
      obowiązującego minimalnego wynagrodzenia albo minimalnej stawki godzinowej i łączną kwotę
      wynagrodzenia należnego Wykonawcy w związku z w/w zmianami mającymi wpływ na
      wykonanie przedmiotu umowy. Na podstawie przedłożonych wraz z wnioskiem, o którym mowa
      w zdaniu poprzednim dokumentów Wykonawca powinien wykazać, że zaistniała zmiana ma
      bezpośredni wpływ na koszty wykonania zamówienia oraz określić stopień, w jakim wpłynie ona
      wysokość wynagrodzenia.
      18. Wniosek o dokonanie zmiany wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 17 powinien zostać wniesiony w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów będących przyczyną ich zmian.
      Jeżeli Wykonawca w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim nie wystąpi do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie zmiany wynagrodzenia, za pełnienie nadzoru autorskiego, to wówczas Zamawiający uzna, że zmiana przepisów nie ma wpływu na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę.
      19. Ciężar dowodu, że okoliczności wymienione w ust. 13 pkt 1 i 2 mają wpływ na koszty wykonania zamówienia spoczywa na Wykonawcy.
      20. Zmiana wysokości wynagrodzenia obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian o
      których mowa w ust. 13.
      21. Zmiany wysokości wynagrodzenia, za pełnienie nadzoru autorskiego, zostaną potwierdzona
      poprzez zawarcie aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
      III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
      1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku
      Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu
      o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie
      zamówienia publicznego.
      2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdziale 8 ust 1 SIWZ winien spełniać co najmniej jeden z tych wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie. Żaden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania.
      3. W przypadku oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum):
      a) w formularzu oferty należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
      b) oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty – treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania;
      c) JEDZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
      d) dokumenty i oświadczenia, o których mowa w pkt 7.1. lit. d – j obowiązany będzie złożyć każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
      e) wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      f) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wyznaczą spośród siebie Wykonawcę kierującego (lidera), upoważnionego do zaciągania zobowiązań, otrzymywania poleceń oraz instrukcji dla i w imieniu każdego, jak też dla wszystkich konsorcjantów;
      g) Zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez lidera lub od wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia łącznie lub każdego z osobna.
      4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o którym mowa w rozdziale 10 ust 2 SIWZ składa każdy z Wykonawców.
      III.1.4)Inne szczególne warunki
      Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
      Opis szczególnych warunków: Termin realizacji.
      1. Termin realizacji całego zamówienia – do dnia 31.12.2020 r.
      2. Zamawiajcy wymaga, aby opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych zostało zrealizowane w terminie 200 dni od daty podpisania umowy, przy zachowaniu n/w terminów:
      1) Termin I – wykonanie i przekazanie Zamawiającemu projektu koncepcyjnego oraz karty informacyjnej przedsięwzięcia niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia – 20 dni od daty podpisania umowy.
      2) Termin II – uzyskanie i przedłożenie (do wglądu) Zamawiającemu mapy do celów projektowych – 45 dni od daty podpisania umowy.
      3) Termin III – uzyskanie i przekazanie Zmawiającemu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia – 90 dni oda daty podpisania umowy.
      4) Termin IV – sporządzenie operatu wodno-prawnego oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji pozwolenia wodno-prawnego – 120 dni od daty podpisania umowy.
      5) Termin V – uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót – 150 dni od daty podpisania umowy.
      6) Termin VI – sporządzenie projektu budowlanego*, oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji pozwolenia na budowę – 180 dni od daty podpisania umowy.
      7) Termin VII – sporządzenie projektu wykonawczego*, STWiOR, przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, oraz przekazanie ich Zamawiającemu – 200 dni od daty podpisania umowy.
      Uwaga:
      Terminy od I do VII dotyczą opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych.
      Podane przez Zamawiającego terminy realizacji poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia są terminami ostatecznymi (maksymalnymi). Wykonawca może na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu ofertowym określić krótsze terminy realizacji.
      Maksymalny termin wykonania zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych to 200 dni od daty podpisania umowy. Minimalny termin to 170 dni od daty podpisania umowy.
      W zależności od terminu jaki Wykonawca określi na realizację zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych może otrzymać 0, 10, 20 lub 30 pkt. w kryterium oceny ofert – Termin wykonania zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej”
      Kryteria, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze ofert, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert przedstawiono szczegółowo w rozdziale 20 SIWZ.
      Zamawiający informuje, że za przekroczenie terminów określonych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, będą naliczane kary umowne liczone od pierwszego dnia zwłoki ponad określone terminy. (Szczegóły dot. kar umownych określono w projekcie umowy – Załącznik nr 7 do SIWZ)
      8) Termin VIII – sporządzanie comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym – ostatni dzień roboczy każdego miesiąca.
      Uwaga:
      Sporządzanie comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym nie jest obowiązkowe.
      Wykonawca na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu ofertowym określa, że zobowiązuje się lub nie, do sporządzania przedmiotowych raportów.
      W zależności od decyzji Wykonawca może otrzymać 0, lub 10 pkt. w kryterium oceny ofert – ,,Zarządzanie projektem”
      Kryteria, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert przedstawiono szczegółowo w rozdziale 20 SIWZ)
      Zamawiający informuje, że gdy wykonawca zobowiązany do sporządzania comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym, nie przedłoży przedmiotowego raportu w ostatnim dniu roboczym miesiąca, zostaną mu naliczone kary umowne liczone od pierwszego dnia zwłoki ponad określony termin. (Szczegóły dot. kar umownych określono w projekcie umowy – Załącznik nr 7 do SIWZ)
      Zmiany w umowie.
      1. Strony przewidują możliwość zmian w umowie w zakresie wydłużenia terminu wykonania Umowy lub jej poszczególnych elementów, wyłącznie z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i mających wpływ na wykonanie przedmiotu Umowy lub jego poszczególnych elementów, w następujących przypadkach:
      1) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego;
      2) przekroczenia przewidzianych przepisami prawa terminów trwania procedur administracyjnych, liczonych zgodnie z zasadami określonymi w przepisach prawa, w tym w kodeksie postępowania administracyjnego;
      3) zmiany przepisów prawa;
      4) działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającej
      bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania prac;
      5) w przypadku zmiany zakończenia robót budowlanych realizowanych na podstawie
      przedmiotowej dokumentacji;
      6) wystąpienie okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo
      zachowania należytej staranności;
      2. Strony przewidują możliwość zmian w umowie w zakresie waloryzacji wynagrodzenia ryczałtowego dotyczącego pełnienia nadzoru inwestorskiego. (szczegóły w projekcie umowy w § 6 ust. 13-21.)
      3. Zmiany o których mowa w ust. 1 i 2 wymagają podpisania przez obie strony aneksu do umowy.
      III.2)Warunki udziału
      III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełnienia tego warunku udziału w postępowaniu.
      1.W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 PZP, 24 ust. 5 pkt 1 i 8 Pzp. Na podstawie:
      1) art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust.1 ustawy z dnia 15.5.2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 1574 z późn. zm.) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 2171 z późn. zm);
      2) art. 24 ust. 5 pkt 8 Pzp Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawcę, który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co zamawiający jest w stanie wykazać za
      pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w
      art. 24 ust. 1 pkt 1 Pzp, chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami
      lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
      2. Wykluczenie wykonawcy następuje zgodnie z art. 24 ust. 7 Pzp.
      3. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16-20 Pzp lub art. 24 ust. 5 pkt 1 i 8 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienia stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Regulacji, o której mowa w zdaniu pierwszym nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
      4. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie ust. 3.
      5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
      III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Zamawiający stawia wykonawcy warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej.
      2. Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. zdolności finansowe.
      Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Warunek w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej, zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 50 000 PLN.
      III.2.3)Kwalifikacje techniczne
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      1. Zamawiający stawia wykonawcy warunek posiadania doświadczenia w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia.
      2. Zamawiający stawia wykonawcy warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
      Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
      1. Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej 2 dokumentacje projektowe obejmujące budowę lub odtworzenie, stawów, zbiorników retencyjnych, polderów zalewowych, obszarów mokradłowych o powierzchni lustra wody min. 0.60 ha.
      2. Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa albo odpowiadające im uprawnienia wydane w innych państwach członkowskich UE, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r. poz.290, z późn. zm.), oraz ustawy z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2016 r. poz. 65) – umożliwiające projektowanie w zakresie przewidzianym opisem przedmiotu zamówienia.
      III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
      III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
      III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
      III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

      Sekcja IV: Procedura

      IV.1)Rodzaj procedury
      IV.1.1)Rodzaj procedury
      Otwarta
      IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
      IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
      IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
      IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

      Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

      1. Cena. Waga 60

      2. Termin wykonania zamówienia w zakresie dokumentacji projektowej. Waga 30

      3. Zarządzanie projektem. Waga 10

       

      IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
      Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
      IV.3)Informacje administracyjne
      IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
      S.270.15.2017
      IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
      nie
      IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
      IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      24.5.2017 - 09:00
      IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
      IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      polski.
      IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
      w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
      IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
      Data: 24.5.2017

      Miejscowość:

      Bolesławiec ul. Mikołaja Brody 2 A – Świetlica Nadleśnictwa.

       

      Sekcja VI: Informacje uzupełniające

      VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
      Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
      VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
      Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
      Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020: Kompleksowy
      projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na
      terenach nizinnych.
      VI.3)Informacje dodatkowe
      Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 ust. 1 oraz art. 39 – 46 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zmianami – dalej „Pzp”) oraz aktów wykonawczych do Pzp.
      Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień o wartości równej lub wyższej niż kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp.
      Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”,
      o której mowa w art. 24aa ust. 1 i 2 Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
      Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
      1. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w rozdziale 9 oraz w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale 8 Wykonawca będzie obowiązany przedstawić Zamawiającemu następujące oświadczenia i dokumenty (w terminach wskazanych w niniejszej SIWZ):

      a) oświadczenie Wykonawcy stanowiące wstępne potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej SIWZ i braku podstaw do wykluczenia, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej: „JEDZ”), którego wzór określa Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5.1.2016 r. ustanawiające standardowy jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE seria L 2016 r. Nr 3, s. 16). Treść JEDZ określona została w Załączniku nr 2 do SIWZ, jednakże z uwagi na konieczność podania w treści JEDZ znaczącej ilości informacji Zamawiający zaleca skorzystanie z edytowalnej wersji tego dokumentu zamieszczonej na stronie Zamawiającego lub na stronie https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. JEDZ należy złożyć w formie pisemnej.

      W JEDZ należy podać następujące informacje:
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 13 – 14 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. A JEDZ oraz w Części III lit. C wiersz pierwszy JEDZ (w zakresie przestępstw o których mowa w art. 181-188 oraz 218-221 Kodeksu karnego a także przestępstwa, o którym mowa w art. 9 lub 10 ustawy z dnia 15.6.2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) oraz w Części III lit. D JEDZ (w zakresie przestępstw, o których mowa w art. 270-277, 278-298 oraz 300-307 Kodeksu karnego);
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 15 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. B JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 16 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. C wiersz ósmy JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 17 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. C wiersz ósmy JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 18 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. C wiersz ósmy JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 19 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. C wiersz szósty JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 20 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. C wiersz czwarty JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 21 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. D JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 22 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. D JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. C wiersz drugi JEDZ;
      — na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 5 pkt 8 Pzp – informacje wymagane w Części III lit. B wiersz pierwszy JEDZ;
      — na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia – informacje nt. usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), o których mowa w rozdziale 8 ust. 1 pkt 2 ppkt a) należy w Części IV lit. C wiersz drugi (pkt 1b) JEDZ;
      We wskazanej części JEDZ należy podać informacje nt. podmiotu, na rzecz którego były wykonywane usługi (ze wskazaniem nazwy i jego siedziby, terminu wykonywania usługi (dat dziennych rozpoczęcia i zakończenia realizacji), rodzaju wykonanych usług oraz wartości (brutto) wykonanych usług.
      — na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia – informacje nt. osób, o których mowa w rozdziale 8 ust 1 pkt 2 ppkt b) SIWZ należy w Części IV lit. C wiersz trzeci (pkt 2) JEDZ.
      We wskazanej części JEDZ należy podać informacje nt. danych personalnych (imię i nazwisko) osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, zakresu wykonywanych przez nich czynności, doświadczenia, posiadanych uprawnień bądź kwalifikacji (jeżeli są wymagane) oraz podstawy dysponowania.
      — na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. sytuacji ekonomicznej – informacje nt. wysokości posiadanego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej związanej z przedmiotem zamówienia, o której mowa w rozdziale 8 ust 1 pkt 3 SIWZ należy w Części IV lit B wiersz szósty (pkt 5) JEDZ.
      JEDZ należy złożyć wraz z ofertą.
      b) dowody, że usługi wykazane w JEDZ na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
      Dowodami, o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
      c) dokument lub dokumenty potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną w rozdziale 8 ust 1 pkt 3 SIWZ przez Zamawiającego,
      d) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp;
      e) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
      f) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
      g) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      h) oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo –w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumenty potwierdzające dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności (w odniesieniu do przesłanki wykluczenia opisanej w art. 24 ust. 1 pkt 15 Pzp) (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ);
      i) oświadczenie wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne (w odniesieniu do przesłanki wykluczenia opisanej w art. 24 ust. 1 pkt 22 Pzp) (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ);
      j) oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716 z późn. zm.) (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ);
      Dokumenty wskazane w pkt 1. lit. b – j Wykonawca będzie obowiązany złożyć w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni, określonym w wezwaniu wystosowanym przez Zamawiającego do Wykonawcy po otwarciu ofert, zgodnie z art. 26 ust. 1 Pzp. Dokumenty wskazane w pkt 1 lit. b – j powinny być aktualne na dzień złożenia wyznaczony przez Zamawiającego.
      2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp Wykonawca będzie zobowiązany złożyć oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ). Niezwłocznie po otwarciu ofert zamawiający zamieści na stronie internetowej informacje dotyczące: (1) kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, (2) firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie oraz (3) ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej ww. informacji przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia zawarty jest w załączniku nr 3 do SIWZ. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dokumenty bądź informacje potwierdzające,, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z takich wykonawców.
      3. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 PZP, Wykonawca będzie zobowiązany do:
      1) złożenia oświadczenia podmiotu trzeciego o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (w zakresie warunku, w stosunku do którego udostępnia swój potencjał) i braku podstaw do wykluczenia złożonego na formularzu JEDZ.
      JEDZ należy złożyć wraz z ofertą.
      2) przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 1 lit. d – j. Dokumenty wymienione w pkt 1. lit. d – j Wykonawca będzie obowiązany złożyć w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni, określonym w wezwaniu wystosowanym przez Zamawiającego do Wykonawcy po otwarciu ofert, zgodnie z art. 26 ust. 1 Pzp.
      4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów:
      1) o których mowa w pkt 1. lit. d) – f) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: (a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, (b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
      2) o których mowa w pkt 1. lit. g) składa informacje z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp.
      5. Dokumenty, o których mowa powyżej w pkt. 4 ppkt. 1) lit a) oraz w pkt 4 ppkt 2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o których mowa powyżej w pkt. 4 ppkt 1) lit. b) powinny być wystawiane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
      6. Jeżeli kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Postanowienia pkt. 5 stosuje się.
      7. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w pkt 1. lit g), składa dokument, o którym mowa w pkt 4 ppkt 2, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Postanowienia zwarte w pkt 5 zdanie pierwsze stosuje się.
      8. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby, której dokument dotyczy lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
      9. Jeżeli w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu jakiekolwiek wartości zostaną podane w walucie obcej to Zamawiający przeliczy wartość waluty na złote wedle średniego kursu NBP z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
      10. Zamawiający informuje, iż na podstawie § 2 ust. 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26.7.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1126), jeżeli treść informacji przekazanych przez wykonawcę w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia odpowiada zakresowi informacji, których zamawiający wymaga poprzez żądanie dokumentów zamawiający może odstąpić od żądania tych dokumentów od wykonawcy.
      11. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
      12. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez wykonawcę dokumenty, o których mowa w pkt 1 budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
      13. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, jeżeli zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 z późn. zm.).
      1) Termin I – wykonanie i przekazanie Zamawiającemu projektu koncepcyjnego oraz karty informacyjnej przedsięwzięcia niezbędnej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia – 20 dni od daty podpisania umowy.
      2) Termin II – uzyskanie i przedłożenie (do wglądu) Zamawiającemu mapy do celów projektowych – 45 dni od daty podpisania umowy.
      3) Termin III – uzyskanie i przekazanie Zmawiającemu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia – 90 dni oda daty podpisania umowy.
      4) Termin IV – sporządzenie operatu wodno-prawnego oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji pozwolenia wodno-prawnego – 120 dni od daty podpisania umowy.
      5) Termin V – uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót – 150 dni od daty podpisania umowy.
      6) Termin VI – sporządzenie projektu budowlanego*, oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji pozwolenia na budowę – 180 dni od daty podpisania umowy.
      7) Termin VII – sporządzenie projektu wykonawczego*, STWiOR, przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, oraz przekazanie ich Zamawiającemu – 200 dni od daty podpisania umowy.
      Uwaga:
      Terminy od I do VII dotyczą opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych.
      Podane przez Zamawiającego terminy realizacji poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia są terminami ostatecznymi (maksymalnymi). Wykonawca może na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu ofertowym określić krótsze terminy realizacji.
      Maksymalny termin wykonania zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych to 200 dni od daty podpisania umowy. Minimalny termin to 170 dni od daty podpisania umowy.
      W zależności od terminu jaki Wykonawca określi na realizację zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych może otrzymać 0, 10, 20 lub 30 pkt. w kryterium oceny ofert – Termin wykonania zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej”
      Kryteria, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze ofert, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert przedstawiono szczegółowo w rozdziale 20 SIWZ.
      Zamawiający informuje, że za przekroczenie terminów określonych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, będą naliczane kary umowne liczone od pierwszego dnia zwłoki ponad określone terminy. (Szczegóły dot. kar umownych określono w projekcie umowy – Załącznik nr 7 do SIWZ)
      8) Termin VIII – sporządzanie comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym – ostatni dzień roboczy każdego miesiąca.
      Uwaga:
      Sporządzanie comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym nie jest obowiązkowe.
      Wykonawca na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu ofertowym określa, że zobowiązuje się lub nie, do sporządzania przedmiotowych raportów.
      W zależności od decyzji Wykonawca może otrzymać 0, lub 10 pkt. w kryterium oceny ofert – ,,Zarządzanie projektem”
      Kryteria, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert przedstawiono szczegółowo w rozdziale 20 SIWZ)
      Zamawiający informuje, że gdy wykonawca zobowiązany do sporządzania comiesięcznych raportów z postępu prac nad dokumentacją projektową oraz założeń planowanych do wykonania prac w miesiącu następnym, nie przedłoży przedmiotowego raportu w ostatnim dniu roboczym miesiąca, zostaną mu naliczone kary umowne liczone od pierwszego dnia zwłoki ponad określony termin. (Szczegóły dot. kar umownych określono w projekcie umowy – Załącznik nr 7 do SIWZ).
      VI.4)Procedury odwoławcze
      VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

      Krajowa Izba Odwoławcza
      ul. Postępu 17a
      02-676 Warszawa
      Polska
      E-mail: MjE2X1RnX1xRXllRMGVqYB5XX2YeYFw=
      Tel.: +22 4587801
      Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
      Faks: +22 4587800

      VI.4.2)Składanie odwołań
      Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 Pzp.
      2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności
      Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp.
      3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego,
      której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
      4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
      Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
      5. Terminy wniesienia odwołania:
      1) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności
      zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w
      sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy Pzp zdanie drugie albo w terminie 15 dni -
      jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
      2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień
      specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia
      publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia
      specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
      3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust 5 pkt 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
      4) Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie prześle Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
      a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
      b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
      6. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne
      przepisy Działu VI Pzp.
      7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
      8. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, za
      pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia
      orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis
      przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w
      rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz.1113 z późn. zm.) jest równoznaczne z jej wniesieniem.
      VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

      Krajowa Izba Odwoławcza
      ul. Postępu 17a
      02-676 Warszawa
      Polska
      E-mail: MTZpXnFpZltoY1s6b3RqKGFpcChqZg==
      Tel.: +22 4587801
      Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
      Faks: +22 4587800

      VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
      14.4.2017
    © European Union, http://ted.europa.eu
  • Protected by Copyscape
  • Gewährleistung

    competitionline übernimmt keine Verantwortung für Fehler, Auslassungen, Unterbrechungen, Löschungen, Mängel oder Verzögerungen im Betrieb oder bei Übertragung von Inhalten. competitionline übernimmt keine Verantwortung für Einbußen oder Schäden, die aus der Verwendung der Internetseiten, aus der Verwendung von Nutzerinhalten oder von Inhalten Dritter, die aus den Internetseiten oder über den Service gepostet oder an Nutzer übertragen werden, oder aus Interaktionen zwischen Nutzer und Internetseiten (online oder offline) resultieren. Bitte lesen Sie hierzu unsere Nutzungsbedingungen.


INFO-BOX

Ausschreibung veröffentlicht 19.04.2017
Zuletzt aktualisiert 19.04.2017
Wettbewerbs-ID 2-262743 Status Kostenpflichtig
Seitenaufrufe 50