loading
  • PL-26-020 Chmielnik
  • 28.08.2018
  • Ausschreibung
  • (ID 2-309312)

Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chmielnik


 
  • Projektdaten

    maximieren

    Bewerbungsschluss 28.08.2018, 12:00 Bewerbungsschluss
    Verfahren Offenes Verfahren
    Gebäudetyp Verkehr
    Art der Leistung Bauleistung / Technische Ausrüstung / Lichtplanung
    Sprache Polnisch
    Aufgabe
    1) Przedmiotem zamówienia są prace polegające na modernizacji oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chmielnik (województwo świętokrzyskie) z zastosowaniem nowych opraw w technologii LED zintegrowanych z systemem informatycznym pozwalającym na sterowanie i monitorowanie urządzeniami oświetlenia drogowego. Przedmiot zamówienia obejmuje również prace projektowe, które realizowane będą przed podjęciem robót. Modernizowane oprawy będą zamontowane na istniejących słupach elektroenergetycznych niskiego napięcia i słupach wydzielonych. Prace modernizacyjne uwzględniają demontaż funkcjonujących opraw wraz wysięgnikami i nieizolowanych przewodów zasilających, które zostaną zastąpione nowymi oprawami LED z wysięgnikami. W zakresie prac znajduje się również podwieszenie przewodów izolowanych (AsXSn 2x25mm2) oraz montaż nowych niezależnych skrzyń zasilająco-sterowniczych wraz z urządzeniami sterowniczymi i zabezpieczającymi obwody oświetlenia drogowego. Realizacja zadania obejmuje zaprojektowanie a następnie wykonanie modernizacji oświetlenia drogowego.
    2) Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w jednej części ale z podziałem na dwa etapy:
    a) Etap I – Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Chmielnik
    Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu modernizacji oświetlenia obejmującego wszystkie elementy opisane w załączonym programie funkcjonalno-użytkowym dla Obszaru I gminy Chmielnik i w oparciu o uzgodniony projekt techniczny wykona przewidziane w tym przedsięwzięciu dostawy z montażem.
    Przewiduje się:
    ­– demontaż 1673 szt. istniejących opraw wyposażonych w wyładowcze źródła światła o różnym stopniu zużycia wraz z demontażem towarzyszącego osprzętu m.in. wysięgników, przewodów nieizolowanych;
    ­– montaż 1384 szt. nowych opraw oświetleniowych typu LED, w tym montaż 114 szt. opraw w nowej lokalizacji na istniejących słupach sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, jako uzupełnienie oświetlenia drogowego oraz montaż nowego osprzętu m.in. skrzyń sterowniczo-pomiarowych, a w przypadku linii napowietrznych przewodów izolowanych i wysięgników.
    Po demontażu istniejących opraw zostaną w ich miejsce zainstalowane oprawy ze źródłami LED. W przypadku sieci napowietrznych należy zainstalować wysięgnik zgodnie z PFU. Optymalizację geometrii zawieszenia opraw realizuje się poprzez zastosowanie opraw z regulacją kąta nachylenia dla uzyskania jak najlepszych efektów oświetleniowych, w tym zgodności parametrów z normą PN-EN 13201.
    W ramach zadania przewidziano wyniesienie punktów sterowania i rozliczania energii elektrycznej z obiektów zamkniętych Operatora Systemu Dystrybucyjnego energii tj. PGE Dystrybucja S.A. na stanowiska nie stwarzające ograniczeń dostępności. Wyniesienie punktów sterowania musi uwzględniać wytyczne Zamawiającego dotyczące zmniejszenia ilości punktów sterowania/poboru energii elektrycznej, przedstawione w załączniku do niniejszego dokumentu.
    Dla sieci napowietrznych, wymagana jest wymiana wszystkich przewodów nieizolowanych o długości około 30 km na przewody izolowane (AsXSn 2x25mm2) i zainstalowanie ich niezależnie od sieci abonenckiej niskiego napięcia.
    Oprawy i osprzęt po demontażu muszą być rozliczone z ich właścicielami: Gminą Chmielnik oraz PGE Dystrybucja S.A.
    Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Etapu I zawiera:
    1) Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący Załącznik nr 5.1 do SIWZ z uwzględnieniem wprowadzonych zmian, wykreśleń, uzupełnień.
    Skreślenia nie mają zastosowania do prowadzonego postępowania.
    2) Tabelę do obliczenia parametrów oświetleniowych – Załącznik nr 5.3 do SIWZ
    3) Dane do obliczeń fotometrycznych – Etap I– Załącznik nr 5.3.1 do SIWZ
    4) Uproszczony plan rozmieszczenia opraw w zakresie wymiany dla obszaru I – Etap I – Załącznik nr 5.4 do SIWZ
    5) Mapę zasięgu realizacji przedsięwzięcia – Etap I – Załącznik nr 5.6 do SIWZ
    Realizacja Etapu I realizowana jest ze wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 6.2 Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska - ZIT KOF.
    b) Etap II - Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Chmielnik
    Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu modernizacji oświetlenia obejmującego wszystkie elementy opisane w załączonym programie funkcjonalno-użytkowym dla Obszaru II gminy Chmielnik i w oparciu o uzgodniony projekt techniczny wykona przewidziane w tym przedsięwzięciu roboty.
    Przewiduje się:
    – demontaż 557 szt. istniejących opraw wyposażonych w wyładowcze źródła światła o różnym stopniu zużycia wraz z demontażem towarzyszącego osprzętu m.in. wysięgników, przewodów nieizolowanych;
    ­– montaż 704 szt. nowych opraw oświetleniowych typu LED, w tym montaż 147 szt. opraw w nowej lokalizacji na istniejących słupach sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, jako uzupełnienie oświetlenia drogowego oraz montaż nowego osprzętu m.in. skrzyń sterowniczo-pomiarowych, przewodów izolowanych i wysięgników.
    Po demontażu opraw istniejących zostaną w ich miejsce zainstalowane oprawy ze źródłami LED. Należy zainstalować wysięgnik zgodnie z PFU. Optymalizację geometrii zawieszenia opraw realizuje się poprzez zastosowanie opraw z regulacja kąta nachylenia dla uzyskania jak najlepszych efektów oświetleniowych w tym zgodności parametrów z normą PN-EN 13201.
    W ramach zadania przewidziano wyniesienie punktów sterowania i rozliczania energii elektrycznej z obiektów zamkniętych Operatora Systemu Dystrybucyjnego energii tj. PGE Dystrybucja S.A. na stanowiska nie stwarzające ograniczeń dostępności. Wyniesienie punktów sterowania musi uwzględniać wytyczne Zamawiającego dotyczące zmniejszenia ilości punktów sterowania/poboru energii elektrycznej, przedstawione w załączniku do niniejszego dokumentu.
    Dla sieci napowietrznych, wymagana jest wymiana wszystkich przewodów nieizolowanych o długości 36 km na przewody izolowane (AsXSn 2x25 mm2) i zainstalowanie ich niezależnie od sieci abonenckiej niskiego napięcia.
    Oprawy i osprzęt po demontażu muszą być rozliczone z ich właścicielami: Gminą Chmielnik oraz PGE Dystrybucja S.A.
    Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Etapu II zawiera:
    1) Program Funkcjonalno-użytkowy stanowiący Załącznik nr 5.2 do SIWZ z uwzględnieniem wprowadzonych zmian, wykreśleń, uzupełnień.
    Skreślenia nie mają zastosowania do prowadzonego postępowania.
    2) Tabelę do obliczenia parametrów oświetleniowych – Załącznik nr 5.3 do SIWZ
    3) Dane do obliczeń fotometrycznych – Etap II – Załącznik nr 5.3.2 do SWIZ
    4) Uproszczony plan rozmieszczenia opraw w zakresie wymiany dla obszaru II – Etap II – Załącznik nr 5.5 do SIWZ.
    5) Mapę zasięgu realizacji przedsięwzięcia – Etap II – Załącznik nr 5.7 do SIWZ
    Realizacja ETAPU II realizowana jest ze wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020, w ramach działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej.
    Adresse des Bauherren PL-26-020 Chmielnik
    TED Dokumenten-Nr. 316510-2018

  • Anzeigentext Ausschreibung

    maximieren


    • Polska-Chmielnik: Oświetlenie zewnętrzne

      2018/S 138-316510

      Ogłoszenie o zamówieniu

      Dostawy

      Dyrektywa 2004/18/WE

      Sekcja I: Instytucja zamawiająca

      I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

      Gmina Chmielnik
      pl. Kościuszki 7
      Osoba do kontaktów: Małgorzata Przeździk
      26-020 Chmielnik
      Polska
      Tel.: +48 413543273
      E-mail: MjExXmNsWmhpblhfWjVYXWJeWmFjXmAjWGRi
      Faks: +48 413543273

      Adresy internetowe:

      Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.chmielnik.com

      Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

      Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

      Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

      I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
      Organ władzy regionalnej lub lokalnej
      I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
      Ogólne usługi publiczne
      I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
      Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

      Sekcja II: Przedmiot zamówienia

      II.1)Opis
      II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
      Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chmielnik
      II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
      Dostawy
      Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Chmielnik

      Kod NUTS PL721

      II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
      Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
      II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
      II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
      1) Przedmiotem zamówienia są prace polegające na modernizacji oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chmielnik (województwo świętokrzyskie) z zastosowaniem nowych opraw w technologii LED zintegrowanych z systemem informatycznym pozwalającym na sterowanie i monitorowanie urządzeniami oświetlenia drogowego. Przedmiot zamówienia obejmuje również prace projektowe, które realizowane będą przed podjęciem robót. Modernizowane oprawy będą zamontowane na istniejących słupach elektroenergetycznych niskiego napięcia i słupach wydzielonych. Prace modernizacyjne uwzględniają demontaż funkcjonujących opraw wraz wysięgnikami i nieizolowanych przewodów zasilających, które zostaną zastąpione nowymi oprawami LED z wysięgnikami. W zakresie prac znajduje się również podwieszenie przewodów izolowanych (AsXSn 2x25mm2) oraz montaż nowych niezależnych skrzyń zasilająco-sterowniczych wraz z urządzeniami sterowniczymi i zabezpieczającymi obwody oświetlenia drogowego. Realizacja zadania obejmuje zaprojektowanie a następnie wykonanie modernizacji oświetlenia drogowego.
      2) Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w jednej części ale z podziałem na dwa etapy:
      a) Etap I – Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Chmielnik
      Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu modernizacji oświetlenia obejmującego wszystkie elementy opisane w załączonym programie funkcjonalno-użytkowym dla Obszaru I gminy Chmielnik i w oparciu o uzgodniony projekt techniczny wykona przewidziane w tym przedsięwzięciu dostawy z montażem.
      Przewiduje się:
      ­– demontaż 1673 szt. istniejących opraw wyposażonych w wyładowcze źródła światła o różnym stopniu zużycia wraz z demontażem towarzyszącego osprzętu m.in. wysięgników, przewodów nieizolowanych;
      ­– montaż 1384 szt. nowych opraw oświetleniowych typu LED, w tym montaż 114 szt. opraw w nowej lokalizacji na istniejących słupach sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, jako uzupełnienie oświetlenia drogowego oraz montaż nowego osprzętu m.in. skrzyń sterowniczo-pomiarowych, a w przypadku linii napowietrznych przewodów izolowanych i wysięgników.
      Po demontażu istniejących opraw zostaną w ich miejsce zainstalowane oprawy ze źródłami LED. W przypadku sieci napowietrznych należy zainstalować wysięgnik zgodnie z PFU. Optymalizację geometrii zawieszenia opraw realizuje się poprzez zastosowanie opraw z regulacją kąta nachylenia dla uzyskania jak najlepszych efektów oświetleniowych, w tym zgodności parametrów z normą PN-EN 13201.
      W ramach zadania przewidziano wyniesienie punktów sterowania i rozliczania energii elektrycznej z obiektów zamkniętych Operatora Systemu Dystrybucyjnego energii tj. PGE Dystrybucja S.A. na stanowiska nie stwarzające ograniczeń dostępności. Wyniesienie punktów sterowania musi uwzględniać wytyczne Zamawiającego dotyczące zmniejszenia ilości punktów sterowania/poboru energii elektrycznej, przedstawione w załączniku do niniejszego dokumentu.

      Dla sieci napowietrznych, wymagana jest wymiana wszystkich przewodów nieizolowanych o długości około 30 km na przewody izolowane (AsXSn 2x25mm2) i zainstalowanie ich niezależnie od sieci abonenckiej niskiego napięcia.

      Oprawy i osprzęt po demontażu muszą być rozliczone z ich właścicielami: Gminą Chmielnik oraz PGE Dystrybucja S.A.
      Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Etapu I zawiera:
      1) Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący Załącznik nr 5.1 do SIWZ z uwzględnieniem wprowadzonych zmian, wykreśleń, uzupełnień.
      Skreślenia nie mają zastosowania do prowadzonego postępowania.
      2) Tabelę do obliczenia parametrów oświetleniowych – Załącznik nr 5.3 do SIWZ
      3) Dane do obliczeń fotometrycznych – Etap I– Załącznik nr 5.3.1 do SIWZ
      4) Uproszczony plan rozmieszczenia opraw w zakresie wymiany dla obszaru I – Etap I – Załącznik nr 5.4 do SIWZ
      5) Mapę zasięgu realizacji przedsięwzięcia – Etap I – Załącznik nr 5.6 do SIWZ
      Realizacja Etapu I realizowana jest ze wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 6.2 Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska - ZIT KOF.
      b) Etap II - Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Chmielnik
      Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu modernizacji oświetlenia obejmującego wszystkie elementy opisane w załączonym programie funkcjonalno-użytkowym dla Obszaru II gminy Chmielnik i w oparciu o uzgodniony projekt techniczny wykona przewidziane w tym przedsięwzięciu roboty.
      Przewiduje się:
      – demontaż 557 szt. istniejących opraw wyposażonych w wyładowcze źródła światła o różnym stopniu zużycia wraz z demontażem towarzyszącego osprzętu m.in. wysięgników, przewodów nieizolowanych;
      ­– montaż 704 szt. nowych opraw oświetleniowych typu LED, w tym montaż 147 szt. opraw w nowej lokalizacji na istniejących słupach sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, jako uzupełnienie oświetlenia drogowego oraz montaż nowego osprzętu m.in. skrzyń sterowniczo-pomiarowych, przewodów izolowanych i wysięgników.
      Po demontażu opraw istniejących zostaną w ich miejsce zainstalowane oprawy ze źródłami LED. Należy zainstalować wysięgnik zgodnie z PFU. Optymalizację geometrii zawieszenia opraw realizuje się poprzez zastosowanie opraw z regulacja kąta nachylenia dla uzyskania jak najlepszych efektów oświetleniowych w tym zgodności parametrów z normą PN-EN 13201.
      W ramach zadania przewidziano wyniesienie punktów sterowania i rozliczania energii elektrycznej z obiektów zamkniętych Operatora Systemu Dystrybucyjnego energii tj. PGE Dystrybucja S.A. na stanowiska nie stwarzające ograniczeń dostępności. Wyniesienie punktów sterowania musi uwzględniać wytyczne Zamawiającego dotyczące zmniejszenia ilości punktów sterowania/poboru energii elektrycznej, przedstawione w załączniku do niniejszego dokumentu.

      Dla sieci napowietrznych, wymagana jest wymiana wszystkich przewodów nieizolowanych o długości 36 km na przewody izolowane (AsXSn 2x25 mm2) i zainstalowanie ich niezależnie od sieci abonenckiej niskiego napięcia.

      Oprawy i osprzęt po demontażu muszą być rozliczone z ich właścicielami: Gminą Chmielnik oraz PGE Dystrybucja S.A.
      Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Etapu II zawiera:
      1) Program Funkcjonalno-użytkowy stanowiący Załącznik nr 5.2 do SIWZ z uwzględnieniem wprowadzonych zmian, wykreśleń, uzupełnień.
      Skreślenia nie mają zastosowania do prowadzonego postępowania.
      2) Tabelę do obliczenia parametrów oświetleniowych – Załącznik nr 5.3 do SIWZ
      3) Dane do obliczeń fotometrycznych – Etap II – Załącznik nr 5.3.2 do SWIZ
      4) Uproszczony plan rozmieszczenia opraw w zakresie wymiany dla obszaru II – Etap II – Załącznik nr 5.5 do SIWZ.
      5) Mapę zasięgu realizacji przedsięwzięcia – Etap II – Załącznik nr 5.7 do SIWZ
      Realizacja ETAPU II realizowana jest ze wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020, w ramach działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej.
      II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

      31527200, 45316110, 45316100, 71321000, 79421200

      II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
      Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
      II.1.8)Części
      To zamówienie podzielone jest na części: nie
      II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
      Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
      II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
      II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
      II.2.2)Informacje o opcjach
      Opcje: nie
      II.2.3)Informacje o wznowieniach
      Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
      II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
      Rozpoczęcie 1.10.2018. Zakończenie 17.5.2019

      Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

      III.1)Warunki dotyczące zamówienia
      III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
      1. Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy PLN 00/100), które należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
      2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wymienionych w art. 45 ust. 6 Prawa zamówień publicznych tj:
      a) pieniądzu;
      b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      c) gwarancjach bankowych;
      d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
      e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
      3. Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w/w pkt.2 lit. b-e SIWZ (art.45 ust.6 pkt.2-5) musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty określonej w gwarancji.
      4. Wadium wniesione w pieniądzu wpłacać należy na rachunek bankowy Zamawiającego:
      BS Chmielnik 32 8483 0001 2001 0017 7441 0001
      5. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uzna wadium, które przed upływem terminu składania ofert znajdzie się na rachunku Zamawiającego.
      6. Dowód wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna należy:
      — załączyć do oferty w oryginale.
      lub
      — złożyć w pokoju nr 209 Urzędu Miasta i Gminy w Chmielniku, Plac Kościuszki 7 przed terminem składania ofert.
      7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art.46 ust.4a ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. jeżeli zajdą okoliczności wpływające na zatrzymanie wadium)
      8. Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami w przypadku gdy:
      a) Wykonawca odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
      b) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
      c) Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
      d) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a PZP, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 PZP, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 PZP, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 PZP, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
      9. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub po unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Pzp. Wadium wniesione w formie przelewu, będzie zwracane na konto z którego wpłynęło, o ile Wykonawca nie wskaże innego numeru konta. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego z zastrzeżeniem art. 148 ust. 4 PZP.
      III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
      III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
      III.1.4)Inne szczególne warunki
      III.2)Warunki udziału
      III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w zakresie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej o ile to wynika z odrębnych przepisów.
      III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w zakresie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej o ile to wynika z odrębnych przepisów.
      III.2.3)Kwalifikacje techniczne
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      Zdolności technicznej lub zawodowej
      a) Doświadczenie zawodowe
      Zamawiający wymaga, aby wykonawcy wykazali, że wykonali należycie w okresie ostatnich trzech (3) lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej wykonanie należycie zgodnie z przepisami i prawidłowe ukończenie dostawy z montażem lub modernizacje lub budowy oświetlenia ulicznego w sumie polegające na dostawie z montażem:
      • minimum 10 km przewodów oświetleniowych linii napowietrznych niskiego napięcia, dostawę z montażem minimum 20 szaf oświetleniowych oraz dostawę z montażem minimum 700 sztuk opraw oświetleniowych wraz z niezbędnym osprzętem. Dostawę z montażem i wdrożeniem systemu zarządzania, monitoringu indywidualnych opraw w ilości minimum 700 szt.
      Dostawa z montażem może być wykonana w ramach robót budowlanych.
      W celu spełnienia w/w warunku Wykonawca może sumować zrealizowane dostawy w ramach zrealizowanych kilku umów.
      Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy dostawy z montażem/ roboty zostały wykonane w sposób należyty, w szczególności informację o tym czy roboty / dostawy z montażem zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
      b) Potencjał techniczny
      Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w tym zakresie. Warunek zostanie spełniony poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału.
      c) Kadra techniczna
      Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał dysponowanie osobami posiadającymi uprawnienia w następującymi zakresie:
      Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje n/w osobami
      • Kierownikiem robót, który posiada uprawnienia (lub równoważnymi wystawionymi na podstawie obowiązujących przepisów) do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
      • Projektantem w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń
      W rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278). Dopuszcza się uprawnienia równoważne do powyższych wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa.
      W przypadku obywateli państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą oni spełniać wymogi określone w art. 12a ustawy Prawo budowlane, z których wynika, że samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

      UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 7.7.1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 290 z późn. zm.), rozumie przez to również odpowiadające im ważne uprawnienia, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych
      W ustawie z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394).
      Wykaz oświadczeń w celu wstępnego potwierdzenia, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu z postępowania
      Wykonawcy winni przedłożyć następujące dokumenty:
      1) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia przekazany przy użyciu komunikacji elektronicznej w zakresie wykazania spełnieniu warunków udziału i nie podleganiu wykluczeniu z postępowania (zwany dalej JEDZ) stanowiący wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – Załącznik nr 3 do SIWZ (wzór)
      W postępowaniu oświadczenia składa się w formie pisemnej albo w postaci elektronicznej, z tym że JEDZ należy przesłać w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
      a) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji zawiera informacje o tych podmiotach w swoim oświadczeniu;
      b) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli te podmioty zrealizują roboty lub usługi do realizacji których te zdolności są wymagane;
      c) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, Oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie;
      d) Jjeżeli wykonawca zamierza część zamówienia zlecić podwykonawcom na zdolnościach, których polega, na potrzeby realizacji tej części, to należy wypełnić odrębne oświadczenia dla tych podwykonawców;
      e) dokumenty wskazane w pkt. a, c i d muszą potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia lub kryteria selekcji w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu;
      f) w oświadczeniach należy wypełnić jedynie te działy i sekcje, które dotyczą warunków udziału i potwierdzających brak podstaw do wykluczenia na podstawie treści ogłoszenia o zamówieniu i niniejszej specyfikacji. Wypełnienie pozostałych, nie wymaganych działów i sekcji nie będzie miało wpływu na ocenę oferty.
      2) Zgodnie z art. 26 ust.1 ustawy Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień składania oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia.
      3) W terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji
      Z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 5 Pzp Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp – Załącznik nr 4 do SIWZ.
      2. Wykaz dokumentów i oświadczeń, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie zamawiającego na potwierdzenie okoliczności o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 3 ustawy:
      niżej wymienionych dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia nie należy dołączyć do oferty. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zostanie powiadomiony odrębnym pismem o terminie i miejscu ich dostarczenia Zamawiający żąda następujących dokumentów:
      1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      2) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
      3) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
      4) odpisu z właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp;
      5) oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności (wzór dokumentu zawarty jest w Załączniku nr 10 do SIWZ);
      6) oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne (wzór dokumentu zawarty jest w Załączniku nr 10 do SIWZ);
      7) oświadczenia wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 5 i 6 Pzp (wzór dokumentu zawarty jest w Załączniku nr 10 do SIWZ);
      8) oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7 Pzp (wzór dokumentu zawarty jest w Załączniku nr 10 do SIWZ);

      9) oświadczenia wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12.1.1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716) (wzór dokumentu zawarty jest w Załączniku nr 10 do SIWZ),
      10) oświadczenia wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej co inny wykonawca, który złożył odrębną ofertę; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. (wzór dokumentu zawarty jest w Załączniku nr 4 do SIWZ),
      Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji dotyczących kwoty, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie, ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach, przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp stanowi Załącznik nr 4 do SIWZ.
      3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2 SIWZ:
      1) ppkt 1 - składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 5 i 6 Pzp;
      2) ppkt 2-4 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
      a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
      b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
      4. Dokumenty, o których mowa w pkt. 2 ppkt. 1 i ppkt. 2 lit. b SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt. 2. ppkt. 2 lit. a SIWZ, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
      5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2 SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.
      6. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
      7. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w pkt 2 ppkt 1 SIWZ, składa dokument, o którym mowa w pkt 3 ppkt 1 SIWZ, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 6 Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis pkt 4 SIWZ zdanie pierwsze stosuje się.
      8. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
      9. Zgodnie z art. 24 ust. 8 Pzp wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16-20 lub ust. 5 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

      10. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie art. 24 ust. 8 Pzp.
      11. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt. 2 ppkt. 1-9 SIWZ.
      12. Jeżeli treść informacji przekazanych przez wykonawcę w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia odpowiada zakresowi informacji, których zamawiający wymaga poprzez żądanie dokumentów, zamawiający może odstąpić od żądania tych dokumentów od wykonawcy. W takim przypadku dowodem spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia są odpowiednie informacje przekazane przez wykonawcę lub odpowiednio przez podmioty, na których zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a Pzp, w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia
      3. Wykaz dokumentów i oświadczeń, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego na podstawie okoliczności o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 1 ustawy:
      1) wykaz dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których te dostawy zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnych charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty - potwierdzających spełnienie warunku opisanego w rozdziale V. ust. 2.4 pkt. 2.4.3 a) – wzór Załącznik nr 7 do SIWZ
      2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami - potwierdzających spełnienie warunku opisanego w rozdziale V. ust. 2.4 pkt. 2.4.3 c) - wzór Załącznik nr 8 do SIWZ.
      3) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – Załącznik nr 9 do SIWZ (wzór).
      III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
      III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
      III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
      III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

      Sekcja IV: Procedura

      IV.1)Rodzaj procedury
      IV.1.1)Rodzaj procedury
      Otwarta
      IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
      IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
      IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
      IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

      Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

      1. Cena. Waga 60

      2. Suma mocy wszystkich oferowanych opraw oświetlenia ulicznego. Waga 10

      3. Okres gwarancji oprawy. Waga 30

      IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
      Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
      IV.3)Informacje administracyjne
      IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
      Znak:IPS.271.31.2018
      IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
      nie
      IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
      IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      28.8.2018 - 12:00
      IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
      IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      polski.
      IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
      w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
      IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
      Data: 28.8.2018 - 12:15

      Miejscowość:

      Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku, Plac Kościuszki 7, 26-020 Chmielnik

      Sekcja VI: Informacje uzupełniające

      VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
      Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
      VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
      Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
      Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Realizacja zamówienia jest współfinansowana ze środków UE w tym ETAPU I ze wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi priorytetowej inwestycyjny 4e. Promowanie strategii niskoemisyjnych dla wszystkich rodzajów terytoriów, w szczególności dla obszarów miejskich, w tym wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej i działań adaptacyjnych mających oddziaływanie łagodzące na zmiany klimatu, działanie 6.2 Promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska - ZIT KOF.
      Etapu II zamówienia realizowany jest z dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020, w ramach działania 3.4. Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej typ projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego na energooszczędne”
      VI.3)Informacje dodatkowe
      Postępowanie prowadzone jest w oparciu o zapisy art. 24aa ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
      1. Wzór umowy stanowi Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji. Złożenie oferty jest równoznaczne z zaakceptowaniem umowy wg załączonego wzoru oraz akceptacją zawartych we wzorze umowy klauzul.
      2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, za wyjątkiem okoliczności przewidzianych
      W niniejszej SIWZ.
      3. Strony przewidują możliwość dokonania zmiany zawartej umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia Wykonawcy:
      3.1. Strony mogą dokonać zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w formie pisemnego aneksu; każdorazowo w przypadku wystąpienia jednej z następujących okoliczności:
      a) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy.
      b) w przypadku braku konieczności wykonania robót wynikłych z błędów stwierdzonych w dokumentacji projektowej,
      c) w przypadku modyfikacji przedmiotu zamówienia w związku
      Z wystąpieniem robót dodatkowych lub robót powtarzających się;
      d) w przypadku modyfikacji przedmiotu zamówienia w związku
      Z wystąpieniem robót zaniechanych;
      e) jeżeli wartość robót zamiennych będzie mniejsza od podstawowych.
      3.2.Zawarcie aneksu nastąpi nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia zatwierdzenia wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
      4. Zamawiający przewiduje zmianę terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy, z zastrzeżeniem zapisów umownych, w sytuacji:
      4.1. pisemnego żądania wstrzymania prac skierowanego do Wykonawcy przez Zamawiającego, o ile żądanie lub wydanie zakazów nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność;
      4.2. jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminów będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będą następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy, czy wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej na żądanie Zamawiającego, w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie ww. terminów,

      4.3. wystąpienia udokumentowanych niekorzystnych warunków atmosferycznych, odbiegających od typowych, a uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót, przeprowadzenie prób, sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: Umową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność. Za niekorzystne warunki pogodowe utrudniające realizację robót zewnętrznych Strony uznają temperaturę poniżej minus 5oC przez okres min. 3 dni roboczych, silny opad deszczu utrzymujący się nieprzerwanie okres min. 2 dni roboczych,

      4.4. wystąpienia okoliczności siły wyższej, jako zdarzenia niezależnego od żadnej ze stron, które nastąpiło po wejściu w życie umowy, a którego strony nie były w stanie przewidzieć w momencie zawierania i którego zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie niniejszej umowy zgodnie z jej treścią. Strona powołująca się na okoliczności siły wyższej jest zobowiązana do niezwłocznego pisemnego powiadomienia drugiej strony, a następnie udokumentowania zaistnienia tego stanu,
      4.5. gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
      4.6. wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
      4.7. gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
      4.8. jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy.
      4.9. skrócenie terminu realizacji zakresów częściowych oraz terminu końcowego.
      5. Zamawiający dopuszcza zmianę sposobu świadczenia umowy przez Wykonawcę, w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy, pod warunkiem, iż zmiana ta jest istotna i nie spowoduje ona obniżenia jakości wykonania zamówienia, na skutek następujących okoliczności:
      5.1. konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy,
      5.2. konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 prawa budowlanego,
      5.3. konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa,
      5.4. pojawieniem się na rynku materiałów, sprzętu lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zmniejszenie kosztów realizacji robót, kosztów eksploatacji inwestycji lub umożliwiających uzyskanie lepszej jakości robót,
      5.5. pojawieniem się nowszej technologii wykonania robót, pozwalającej na skrócenie czasu realizacji robót, zmniejszenie kosztów realizacji robót lub kosztów eksploatacji inwestycji,
      5.6. zmiana materiałów lub urządzeń o parametrach tożsamych lub lepszych od przyjętych w ofercie po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego, pod warunkiem iż niniejsza zmiana nie powoduje zmiany ceny ofertowej.
      5.7. wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
      5.8. wystąpienia siły wyższej jako zdarzenia niezależnego od żadnej ze stron, które nastąpiło po wejściu w życie umowy, a którego strony nie były w stanie przewidzieć w momencie zawierania umowy i którego zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie niniejszej umowy zgodnie z jej treścią.
      6. Strony przewidują możliwość dokonania zmiany zawartej umowy w zakresie zmiany osoby Podwykonawcy, o ile taka potrzeba zaistnieje w trakcie realizacji robót budowlanych
      7. Przewiduje się również możliwość dokonania zmiany zawartej umowy w zakresie zmiany osoby Podwykonawcy, na którego zasoby Wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp lub rezygnacji z tegoż podwykonawcy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia
      8. Przewiduje się możliwość zmiany w składzie osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia. Wykonawca może dokonywać zmiany osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, przedstawionych w ofercie, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującą nową osobę. W przypadku zmiany osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, musi posiadać kwalifikacje i doświadczenie, jakie posiadają osoby wskazane w ofercie, spełniać wymagania określone w SIWZ oraz postanowieniach umowy, Wykonawca musi z własnej inicjatywy zaproponować zastępstwo w przypadku śmierci, choroby lub wypadku lub innej przyczyny wyłączającej możliwość pracy któregokolwiek z osób. Zamawiający może żądać zmiany, jeżeli w jego opinii osoba ta jest nieefektywna lub nie wywiązuje się z obowiązków wynikających z Umowy.
      9. Zamawiający jest uprawniony do żądania zmiany sposobu rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy w związku ze zmianami zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub zmianami wytycznych dotyczących realizacji projektu.
      10. zmiany warunków realizacji zamówienia z przyczyn, których nie można było przewidzieć przed zawarciem umowy, wystąpienia w czasie realizacji i na terenie objętym czynnościami wykonawcy robót klęski żywiołowej oraz zmian w zasadach finansowania. Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia tego terminu o okres niezbędny do realizacji tych robót.
      11. zmiana podwykonawcy – na pisemny wniosek Wykonawcy, dopuszcza się zmianę podwykonawcy, wprowadzenie nowego podwykonawcy lub rezygnację z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia oraz o braku roszczeń podwykonawcy wobec Wykonawcy z tytułu realizacji robót.
      12. wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego lub osób trzecich (w tym również trudnej sytuacji finansowej Zamawiającego spowodowanej mniejszymi niż planowane dochodami budżetowymi);
      13. konieczności wykonania robót dodatkowych na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia,
      14. opóźnień w realizacji zamówienia będących następstwem wad zawartych w dostarczonej przez zamawiającego dokumentacji projektowej lub w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
      15. koniecznością zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych /technologicznych niż wskazane w ofercie, dokumentacji projektowej lub technicznej w sytuacji gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
      16. możliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych /technologicznych niż wskazane w ofercie, dokumentacji projektowej lub technicznej w sytuacji gdyby zastosowanie ich przyczyniało się do osiągnięcia korzystniejszych efektów prac,
      17. zmiany terminu wykonania umowy lub sposobu wykonania umowy w sytuacji wystąpienia konieczności wykonania w trakcie realizacji umowy robót zamiennych lub robót dodatkowych niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, o ile ma to wpływ na uzgodniony termin realizacji umowy,
      18. zmiany terminu lub sposobu wykonania przedmiotu zamówienia gdy zasadność takiej zmiany powstała na skutek zmiany zasad finansowania zadania wynikająca
      Z podpisanych przez Zamawiającego umów, bądź przewidzianych do podpisania lub aneksowania umów z instytucjami zewnętrznymi.
      19. w przypadku udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy Pzp;
      20. zmiany terminu wykonania umowy z powodu okoliczności, za które strony nie ponoszą odpowiedzialności (np. siła wyższa) lub na skutek działania osób trzecich/podmiotów trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron, o ile działania te mają wpływ na uzgodniony termin realizacji umowy,
      21. zmiany sposobu wykonania umowy w przypadku zaistnienia uzasadnionych przyczyn technologicznych lub funkcjonalnych w szczególności związanych z niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w ofercie lub dokumentacji projektowej, a także pojawieniem się na rynku nowych materiałów, urządzeń pozwalających na wykonanie przedmiotu umowy w lepszym niż przyjęty w projekcie standardzie, pozwalającym na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót, lub w sytuacji gdyby realizacja przedmiotu zamówienia przy zastosowaniu przewidzianych w dokumentacji rozwiązań groziłaby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
      22. zmiany nazwy lub formy prawnej stron – w zakresie dostosowania umowy do tych zmian,
      23. zmiany warunków realizacji zamówienia z przyczyn, których nie można było przewidzieć przed zawarciem umowy w zakresie zmian w zasadach finansowania.
      24. wystąpienia siły wyższej (siła wyższa – zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły przewidzieć i którym nie mogły zapobiec ani ich przezwyciężyć i im przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych) – w zakresie dostosowania umowy do zmian nią spowodowanych,
      25. zmian w powszechnie obowiązujących przepisach prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia w tym zmiana Umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia Wykonawcy- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
      26. Wskazane powyżej zmiany mogą być wprowadzone, jedynie w przypadku jeżeli obydwie strony umowy zgodnie uznają, że zaszły wskazane okoliczności oraz wprowadzenie zmian jest konieczne dla prawidłowej realizacji zamówienia. W/w zmiany wymagają sporządzenia i zawarcia aneksu do umowy.
      VI.4)Procedury odwoławcze
      VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

      Krajowa Izba Odwoławcza
      ul. Postępu 17a
      02-676 Warszawa
      Polska
      E-mail: MTFuY3Zua2BtaGA/dHlvLWZudS1vaw==
      Tel.: +48 224587801
      Adres internetowy: www.uzp.gov.pl

      VI.4.2)Składanie odwołań
      Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy.
      2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy Pzp.
      3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
      4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
      5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
      6. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
      7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie ustawy albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
      8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
      9. Odwołanie wobec czynności innych niż w/w wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
      10. 24.8. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
      a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
      b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
      11. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą orzeczenia.
      12. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
      13. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze stron.
      14. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy.
      15. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, termin upływa dnia następnego po dniu lub dniach wolnych od pracy.
      16. W sprawach w zakresie wniesienia odwołania i skargi mają zastosowanie przepisy art. 179 – 198g.PZP.
      17. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
      18. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
      19. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi
      W placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529) jest równoznaczne z jej wniesieniem.
      VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

      Krajowa Izba Odwoławcza
      ul. Postępu 17a
      02-676 Warszawa
      Polska
      E-mail: MTFuY3Zua2BtaGA/dHlvLWZudS1vaw==
      Tel.: +48 224587801
      Adres internetowy: www.uzp.gov.pl

      VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
      18.7.2018
    © European Union, http://ted.europa.eu
  • Protected by Copyscape
  • Gewährleistung

    competitionline übernimmt keine Verantwortung für Fehler, Auslassungen, Unterbrechungen, Löschungen, Mängel oder Verzögerungen im Betrieb oder bei Übertragung von Inhalten. competitionline übernimmt keine Verantwortung für Einbußen oder Schäden, die aus der Verwendung der Internetseiten, aus der Verwendung von Nutzerinhalten oder von Inhalten Dritter, die aus den Internetseiten oder über den Service gepostet oder an Nutzer übertragen werden, oder aus Interaktionen zwischen Nutzer und Internetseiten (online oder offline) resultieren. Bitte lesen Sie hierzu unsere Nutzungsbedingungen.


INFO-BOX

Ausschreibung veröffentlicht 20.07.2018
Zuletzt aktualisiert 20.07.2018
Wettbewerbs-ID 2-309312 Status Kostenpflichtig
Seitenaufrufe 35