loading
  • PL-20-207 Lublin
  • 12.11.2014
  • Ausschreibung
  • (ID 2-182302)

- Zaprojektowanie i wybudowanie Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) w ramach realizacji projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo lubelskie”


 
  • Projektdaten

    maximieren

    Bewerbungsschluss 12.11.2014, 10:00 Bewerbungsschluss
    Verfahren Offenes Verfahren
    Gebäudetyp Verkehr
    Art der Leistung Objektplanung Verkehrsanlagen
    Sprache Polnisch
    Aufgabe
    Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na:
    - Zaprojektowaniu i wybudowaniu Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) w ramach realizacji projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo lubelskie”
    Zgodnie z poniższym opisem:
    1. Opracowanie materiałów zgłoszeniowych dla budowy 38 szt. MOR na terenie województwa lubelskiego.
    Wykonanie projektów budowy zjazdów z istniejącego układu komunikacyjnego (droga publiczna/droga wewnętrzna) do MOR oraz jeśli to będzie niezbędne, dokumentacji dla usunięcia ewentualnej kolizji sieci uzbrojenia terenu.
    Przygotowanie materiałów niezbędnych do przygotowania wniosku na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z budowanym MOR.
    Opracowanie i zatwierdzenie we właściwym organie Projektu Stałej Organizacji Ruchu dla umożliwienia dojazdu do MOR z Trasy Rowerowej.
    Opracowanie i uzgodnienie z właściwym zarządcą drogi oznakowania informacyjnego o dojeździe do MOR z Trasy Rowerowej.
    2. Wykonanie na podstawie upoważnienia zgłoszenia właściwemu organowi planowanych robót budowlanych dla budowy MOR oraz uzyskanie pozwolenia na budowę zjazdów/przebudowę sieci uzbrojenia terenu i pozwolenia na wycinkę drzew i krzewów.
    3. Po skutecznym wykonaniu zgłoszenia, budowa 38 szt. MOR z pełnym wyposażeniem (m.in. wiata, stoły, ławki, kosze, stojaki rowerowe, oznakowanie informacyjne dojazdu do MOR, brama wjazdowa, tablice informacyjne i pamiątkowe, ogrodzenie i utwardzenie terenu itd.) na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej, w tym usunięcie drzew i krzewów oraz po uzyskaniu decyzji pozwolenia na budowę wykonanie zjazdów/przebudowy sieci uzbrojenia terenu.
    4. Pełnienie Nadzoru Autorskiego w czasie robót realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej.
    5. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.
    6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osobę posiadającą kwalifikacje oraz spełniającą wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje Inspektorowi Nadzoru prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu wykonania robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w ofercie.
    7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133). Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu.
    8. Okres rękojmi dla robót objętych zamówieniem wynosi 7 lat od daty odbioru ostatecznego.
    W ramach informacji i promocji Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013”, Wykonawca jest zobowiązany do oznakowania dokumentów i materiałów związanych z realizacją projektu oraz wykonania i ustawienia tablic informacyjnych na czas budowy szt. 5 (dwustronne) wg zasad określonych w Wytycznych dla beneficjentów w zakresie informacji i promocji w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej ( www.parp.gov.pl).
    Wykonawca zobowiązany jest do opracowania
    - planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
    Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia
    - programu zapewnienia jakości,
    Wykonawca w ramach ceny umownej zobowiązany jest do :
    - bieżącego utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały.
    Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia ujęty jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym
    Wymagany termin wykonania zamówienia:
    - do dnia 31.03.2015 r. – przekazanie kompletnej dokumentacji projektowej
    z uzyskaniem wszelkich wymaganych warunków, uzgodnień, decyzji i zezwoleń niezbędnych do rozpoczęcia i wykonania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest w tym terminie przekazać dokumentację Zamawiającemu do jego siedziby (ul. Turystyczna 7a w Lublinie).
    - do dnia 31.07.2015 r. - całość przedmiotu zamówienia.
    UWAGA :
    Przy opisywaniu rozwiązań projektowych Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub gdy nie może opisać urządzenia lub materiału za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W przypadku takiego wskazania jak powyżej, we wszelkich dokumentach wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, należy zawrzeć
    określenie "lub równoważny", co w konsekwencji powoduje, iż wymieniony konkretny produkt otrzymuje charakter jedynie przykładowy. Ponadto Wykonawca obowiązany będzie dołączyć do dokumentacji objętej zamówieniem zestawienie – wykaz wskazanych znaków towarowych, patentów lub pochodzenia z podaniem parametrów równoważności.
    Ponadto Wykonawca przy opisywaniu rozwiązań projektowych zobowiązany jest do stosowania art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych.
    4. Zgodnie z art. 93 ust. 1a. ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej lata 2007-2013 Oś Priorytetowa V. Zrównoważony rozwój potencjału turystycznego opartego o warunki naturalne. Działanie V.2. Trasy rowerowe nie zostaną mu przyznane.
    Leistungsumfang
    Zamówienie na budowę trasy rowerowej w ramach projektu Nr POPW5.2-1 "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - województwo lubelskie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 udzielane jest w częściach. Łączna wartość zamówień na budowę trasy wynosi: 28 311 114,76 PLN netto.
    Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia tj zaprojektowanie i wybudowanie Miejsc Obsługi Rowerzystów wynosi (wraz zamówieniami uzupełniającymi): 3.324.898,22 netto, w tym wartość zamówienia podstawowego: 2 216 598,81 PLN netto, zamówienie uzupełniające - nie więcej niż 50% tj. 1 108 299,41 PLN netto.
    Adresse des Bauherren PL-20-207 Lublin
    TED Dokumenten-Nr. 358410-2014

  • Anzeigentext Ausschreibung

    maximieren


    • Auftragsbekanntmachung

      Bauauftrag
      Richtlinie 2004/18/EG

      Abschnitt I: Öffentlicher Auftraggeber

      I.1) Name, Adressen und Kontaktstelle(n)
      Zarząd Dróg Wojewódzkich
      ul. Turystyczna 7a
      Zu Händen von: mgr Renata Bieńko
      20-207
      Lublin
      POLEN
      +48 817495329
      MjEyWG5kNG5YayJgaVZgXWIiZGA=
      +48 817495377

      Internet-Adresse(n):


      Hauptadresse des öffentlichen Auftraggebers: www.zdw.bip.lubelskie.pl
      Weitere Auskünfte erteilen:
      die oben genannten Kontaktstellen

      Ausschreibungs- und ergänzende Unterlagen (einschließlich Unterlagen für den wettbewerblichen Dialog und ein dynamisches Beschaffungssystem) verschicken:
      die oben genannten Kontaktstellen

      Angebote oder Teilnahmeanträge sind zu richten an:
      die oben genannten Kontaktstellen

      Abschnitt II: Auftragsgegenstand

      II.1) Beschreibung

      II.1.6) Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)
      45211320, 45100000, 45236000, 45400000, 71320000, 45233250, 45233200

      Beschreibung
      Bau von Veranden.
      Baureifmachung.
      Oberbauarbeiten.
      Baufertigstellung.
      Planungsleistungen im Bauwesen.
      Belagarbeiten, außer Fahrbahnen.
      Diverse Oberbauarbeiten.

      Abschnitt IV: Verfahren

      IV.3) Verwaltungsangaben

      IV.3.3) Bedingungen für den Erhalt von Ausschreibungs- und ergänzenden Unterlagen bzw. der Beschreibung

      IV.3.4) Schlusstermin für den Eingang der Angebote oder Teilnahmeanträge
      12.11.2014 - 10:00

      IV.3.6) Sprache(n), in der (denen) Angebote oder Teilnahmeanträge verfasst werden können
      Polnisch.

       

       




      Ogłoszenie o zamówieniu

      Roboty budowlane
      Dyrektywa 2004/18/WE

      Sekcja I: Instytucja zamawiająca

      I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
      Osoba do kontaktów: Tel.: E-mail: Faks: Zarząd Dróg Wojewódzkich ul. Turystyczna 7a mgr Renata Bieńko 20-207Lublin POLSKA +48 817495329 MTNhd209d2F0K2lyX2lmayttaQ== +48 817495377

      Adresy internetowe:
      Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zdw.bip.lubelskie.pl

       

      Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
      Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
      Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
      I.2) Rodzaj instytucji zamawiającej
      Inna: samorządowa jednostka budżetowa

      I.3) Główny przedmiot lub przedmioty działalności
      Ogólne usługi publiczne

      I.4) Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
      Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

      Sekcja II: Przedmiot zamówienia

      II.1) Opis

      II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
      - Zaprojektowanie i wybudowanie Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) w ramach realizacji projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo lubelskie”

      II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
      Roboty budowlane
      Zaprojektowanie i wykonanie
      Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: teren województwa lubelskiego
      Kod NUTS PL31

      II.1.3) Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
      Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego

      II.1.4) Informacje na temat umowy ramowej

      II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu
      Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na:
      - Zaprojektowaniu i wybudowaniu Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) w ramach realizacji projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo lubelskie”
      Zgodnie z poniższym opisem:
      1. Opracowanie materiałów zgłoszeniowych dla budowy 38 szt. MOR na terenie województwa lubelskiego.
      Wykonanie projektów budowy zjazdów z istniejącego układu komunikacyjnego (droga publiczna/droga wewnętrzna) do MOR oraz jeśli to będzie niezbędne, dokumentacji dla usunięcia ewentualnej kolizji sieci uzbrojenia terenu.
      Przygotowanie materiałów niezbędnych do przygotowania wniosku na usunięcie drzew i krzewów kolidujących z budowanym MOR.
      Opracowanie i zatwierdzenie we właściwym organie Projektu Stałej Organizacji Ruchu dla umożliwienia dojazdu do MOR z Trasy Rowerowej.
      Opracowanie i uzgodnienie z właściwym zarządcą drogi oznakowania informacyjnego o dojeździe do MOR z Trasy Rowerowej.
      2. Wykonanie na podstawie upoważnienia zgłoszenia właściwemu organowi planowanych robót budowlanych dla budowy MOR oraz uzyskanie pozwolenia na budowę zjazdów/przebudowę sieci uzbrojenia terenu i pozwolenia na wycinkę drzew i krzewów.
      3. Po skutecznym wykonaniu zgłoszenia, budowa 38 szt. MOR z pełnym wyposażeniem (m.in. wiata, stoły, ławki, kosze, stojaki rowerowe, oznakowanie informacyjne dojazdu do MOR, brama wjazdowa, tablice informacyjne i pamiątkowe, ogrodzenie i utwardzenie terenu itd.) na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej, w tym usunięcie drzew i krzewów oraz po uzyskaniu decyzji pozwolenia na budowę wykonanie zjazdów/przebudowy sieci uzbrojenia terenu.
      4. Pełnienie Nadzoru Autorskiego w czasie robót realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej.
      5. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.
      6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osobę posiadającą kwalifikacje oraz spełniającą wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje Inspektorowi Nadzoru prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu wykonania robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w ofercie.
      7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133). Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu.
      8. Okres rękojmi dla robót objętych zamówieniem wynosi 7 lat od daty odbioru ostatecznego.
      W ramach informacji i promocji Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013”, Wykonawca jest zobowiązany do oznakowania dokumentów i materiałów związanych z realizacją projektu oraz wykonania i ustawienia tablic informacyjnych na czas budowy szt. 5 (dwustronne) wg zasad określonych w Wytycznych dla beneficjentów w zakresie informacji i promocji w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (www.parp.gov.pl).
      Wykonawca zobowiązany jest do opracowania
      - planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
      Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia
      - programu zapewnienia jakości,
      Wykonawca w ramach ceny umownej zobowiązany jest do :
      - bieżącego utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały.
      Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia ujęty jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym
      Wymagany termin wykonania zamówienia:
      - do dnia 31.03.2015 r. – przekazanie kompletnej dokumentacji projektowej
      z uzyskaniem wszelkich wymaganych warunków, uzgodnień, decyzji i zezwoleń niezbędnych do rozpoczęcia i wykonania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany jest w tym terminie przekazać dokumentację Zamawiającemu do jego siedziby (ul. Turystyczna 7a w Lublinie).
      - do dnia 31.07.2015 r. - całość przedmiotu zamówienia.
      UWAGA :
      Przy opisywaniu rozwiązań projektowych Wykonawca nie będzie wskazywał znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub gdy nie może opisać urządzenia lub materiału za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W przypadku takiego wskazania jak powyżej, we wszelkich dokumentach wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, należy zawrzeć
      określenie "lub równoważny", co w konsekwencji powoduje, iż wymieniony konkretny produkt otrzymuje charakter jedynie przykładowy. Ponadto Wykonawca obowiązany będzie dołączyć do dokumentacji objętej zamówieniem zestawienie – wykaz wskazanych znaków towarowych, patentów lub pochodzenia z podaniem parametrów równoważności.
      Ponadto Wykonawca przy opisywaniu rozwiązań projektowych zobowiązany jest do stosowania art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych.
      4. Zgodnie z art. 93 ust. 1a. ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej lata 2007-2013 Oś Priorytetowa V. Zrównoważony rozwój potencjału turystycznego opartego o warunki naturalne. Działanie V.2. Trasy rowerowe nie zostaną mu przyznane.

      II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
      45211320, 45100000, 45236000, 45400000, 71320000, 45233250, 45233200

      II.1.7) Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
      Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak

      II.1.8) Części
      To zamówienie podzielone jest na części: nie

      II.1.9) Informacje o ofertach wariantowych
      Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie

      II.2) Wielkość lub zakres zamówienia

      II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
      Zamówienie na budowę trasy rowerowej w ramach projektu Nr POPW5.2-1 "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - województwo lubelskie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 udzielane jest w częściach. Łączna wartość zamówień na budowę trasy wynosi: 28 311 114,76 PLN netto.
      Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia tj zaprojektowanie i wybudowanie Miejsc Obsługi Rowerzystów wynosi (wraz zamówieniami uzupełniającymi): 3.324.898,22 netto, w tym wartość zamówienia podstawowego: 2 216 598,81 PLN netto, zamówienie uzupełniające - nie więcej niż 50% tj. 1 108 299,41 PLN netto.

      II.2.2) Informacje o opcjach
      Opcje: nie

      II.2.3) Informacje o wznowieniach
      Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie

      II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
      Rozpoczęcie 12.12.2014. Zakończenie 31.7.2015

      Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

      III.1) Warunki dotyczące zamówienia

      III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:
      I. Wymagania dotyczące wadium.
      1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości: 25 000 PLN, słownie złotych: dwadzieścia pięć tysięcy 00/100.
      2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach zgodnie z art. 45, ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych:
      1) Pieniądzu;
      2) Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
      3) Gwarancjach bankowych;
      4) Gwarancjach ubezpieczeniowych;
      5) Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9listopada2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42 poz. 275, zpóźń.zm.).
      3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy ZDW w Lublinie w Banku Zachodnim WBK S.A. 4 Oddział w Lublinie nr 89 1500 1520 1215 2004 1596 0000.
      4. W ofercie należy złożyć dokument potwierdzający wniesienie wadium.
      UWAGA:
      1. Wadium w pieniądzu należy wnosić ściśle z dyspozycją art. 45 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, tzn. „przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego”. W myśl art. 63. ust. 3 pkt.1 ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz. U z 2012 poz. 1376 z późn. zm.) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63c Prawa bankowego polecenie przelewu stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela.
      Oznacza to, że wpłata gotówkowa wadium wnoszona na poczcie lub w banku nie stanowi polecenia przelewu w rozumieniu wyżej cytowanych artykułów.
      2. Wadium wnoszone przelewem (art. 45 ust. 7 ustawy pzp) uważa się za wniesione
      w terminie jeżeli wpłynie na rachunek bankowy ZDW w Lublinie przed upływem terminu składania ofert.
      II. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
      1. Od Wykonawcy, któremu zostanie przyznane zamówienie, Zamawiający będzie żądał złożenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny ofertowej brutto.
      2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w:
      1) pieniądzu;
      2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
      z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym.
      3) gwarancjach bankowych;
      4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
      5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2
      ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr42poz. 275, z późń. zm.).
      3. Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w innej formie.
      4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy należy złożyć przed podpisaniem umowy.
      5. Zamawiający dopuszcza, jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy, pozostawienie wadium wniesionego w pieniądzu uzupełnionego do wysokości zabezpieczenia.
      6. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza ustanowić zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, tego rodzaju gwarancja musi spełniać następujące wymagania: musi być nieodwołalna, bezwarunkowa, płatna na każde żądanie.
      Dodatkowo w gwarancji winna znajdować się nazwa banku oraz rachunek na który uiszczona zostanie zapłata w przypadku skorzystania z gwarancji, tj: BANK ZACHODNI WBK S.A. 4 ODZIAŁ W LUBLINIE 87 150015201215 2004 1600 0000. Ponadto przed ustanowieniem zabezpieczenia w formie tego rodzaju gwarancji, treść gwarancji musi zostać uprzednio zaakceptowana przez Zamawiającego.
      7. Zabezpieczenie ma za zadanie zagwarantować należyte wykonanie przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy oraz służy do pokrycia wszelkich roszczeń Zamawiającego wobec Wykonawcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy, w tym roszczeń Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady.

      III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

      III.1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
      1. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, do oferty należy załączyć dokument (np. odpowiednią umowę) ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zgodnie z art. 23 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
      2. W przypadku podpisania oferty i innych dokumentów przez osobę/osoby, które nie są wymienione w odpisie z właściwego rejestru do oferty należy załączyć dokument potwierdzający prawo do reprezentowania podmiotu przez osobę/osoby podpisujące ofertę.

      III.1.4) Inne szczególne warunki
      Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie

      III.2) Warunki udziału

      III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
      Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
      I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
      1. W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
      1) Posiadania wiedzy i doświadczenia;
      2) Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
      2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału:
      1) Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na posiadaniu wiedzy i doświadczenia w oparciu o Załącznik „Wykaz wykonanych robót”. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy wykonawca wykaże, że - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał:
      a) minimum jedną robotę budowlaną obejmującą swoim zakresem wykonanie obiektów małej architektury związanych z turystyką pieszo-rowerową i wypoczynkiem polegającą na budowie altan i zadaszeń z drewna w ilości min. 5szt. w jednym zamówieniu, oraz
      b) minimum jedną robotę budowlaną obejmującą swoim zakresem wykonanie obiektów małej architektury związanych z turystyką pieszo-rowerową i wypoczynkiem polegającą na budowie stojaków dla rowerów w ilości min. 15 szt. w jednym zamówieniu, oraz
      c) minimum jedną robotę budowlaną obejmującą swoim zakresem wykonanie obiektów małej architektury związanych z turystyką pieszo-rowerową i wypoczynkiem polegającą na wykonaniu powierzchni utwardzonych z kostki brukowej w ilości min. 500 m2, w jednym zamówieniu
      i udokumentuje że roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,
      Wymagane roboty wskazane w pkt a) , b) i c) mogą być wykonane w jednym kontrakcie (umowie) lub w odrębnych kontraktach (umowach).
      2) Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w oparciu o Załącznik „Wykaz osób” oraz Załącznik „Oświadczenie o posiadaniu wymaganych uprawnień”. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże dysponowanie (wraz z podstawą do dysponowania) następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia:
      a) minimum 1 osobą mogącą wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w zakresie projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych i sprawowania nadzoru autorskiego w specjalności drogowej,
      b) minimum 1 osobą mogącą wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w zakresie projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych i sprawowania nadzoru autorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
      c) minimum 1 osobą do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą uprawnienia w zakresie branży drogowej i/lub konstrukcyjno-budowlanej,
      d) minimum 1 osobą do pełnienia funkcji kierownika robót posiadającą uprawnienia w zakresie branży drogowej,
      e) minimum 1 osobą do pełnienia funkcji kierownika robót posiadającą uprawnienia w zakresie branży konstrukcyjno-budowlanej,
      Zamawiający dopuszcza łączenie w/w funkcji.
      Osoby przewidziane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie muszą posiadać wymagane uprawnienia, które zostały wydane zgodnie z ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. art. 12 ust. 1 ppkt. 2, ust. 7, art.12a lub uprawnienia uzyskane na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie ustawy prawo budowlane z 1994 r., natomiast w przypadku osób, które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394z późn. zm.). Osoby spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej muszą się legitymować decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub decyzją o prawie do świadczenia usług transgranicznych, wydanymi przez właściwe rady izby inżynierów, albo udokumentować, że zdały egzamin na uprawnienia budowlane przed właściwą Izbą.
      3. W przypadku gdy złożone przez Wykonawcę dokumenty zawierają dane finansowe wyrażone w walutach innych niż PLN, należy jako kurs przeliczeniowy waluty przyjąć średni kurs walut NBP obowiązujący w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
      4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów - Zamawiający żąda dołączenia do oferty, w szczególności, pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Przez pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego rozumie się oryginał zobowiązania lub kserokopię zobowiązania poświadczoną, za zgodność z oryginałem przez ten podmiot (zgodnie z wyrokami KIO nr; KIO 786/11, KIO 787/11, KIO 797/11, KIO 830/11, KIO 1008/11)
      UWAGA!
      Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów winno posiadać formę pisemną, stosowną treść, z której będzie wynikało, że podmiot ten zobowiązał się do udostępnienia określonych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz dla swej skuteczności musi zostać złożone przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu trzeciego w powyższym zakresie. Zobowiązanie złożone przez osobę nieuprawnioną nie dowodzi udostępnienia zasobu przez podmiot trzeci.(Zgodnie z wyrokiem KIO2213/11).
      5. Zgodnie z § 1 ust. 6 pkt 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231), jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może żądać: dokumentów dotyczących w szczególności:
      a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
      b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
      c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
      d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.”
      6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunki udziału mogą być spełnione łącznie.
      II. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia.
      1. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału Wykonawca załączy do oferty Oświadczenie potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu
      2. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału polegającego na posiadaniu wiedzy
      i doświadczenia Wykonawca załączy do oferty wykaz robót budowlanych, o których mowa w pkt I.2.1), wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
      Uwaga:
      W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane,
      o których mowa w ppkt 2, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w ppkt 2.
      3. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału polegającego na dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca załączy do oferty:
      1) Wykaz osób, o których mowa w pkt. I.2.2), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia ze wskazaniem zakresu wykonywanych przez nich czynności wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami.
      2) oświadczenie, że wskazane osoby posiadają odpowiednie uprawnienia.
      4. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawca załączy do oferty:
      1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
      2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
      3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
      5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
      6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
      7) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
      8) Oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej.
      9) Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
      10) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
      a) zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2, 3, 4 i 6), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
      - nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
      - nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne
      i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
      - nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
      b) zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 5 i 7) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
      11) W przypadku, gdy w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 9) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem,
      W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne, konsorcja) dokumenty i oświadczenia określone w pkt 1-11 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

      III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa

      III.2.3) Kwalifikacje techniczne

      III.2.4) Informacje o zamówieniach zastrzeżonych

      III.3) Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi

      III.3.1) Informacje dotyczące określonego zawodu

      III.3.2) Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
      Sekcja IV: Procedura

      IV.1) Rodzaj procedury

      IV.1.1) Rodzaj procedury
      Otwarta

      IV.1.2) Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału

      IV.1.3) Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu

      IV.2) Kryteria udzielenia zamówienia

      IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia
      Najniższa cena

      IV.2.2) Informacje na temat aukcji elektronicznej
      Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie

      IV.3) Informacje administracyjne

      IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
      ZDW-KU.mg.371/121/14

      IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
      Wstępne ogłoszenie informacyjneNumer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 102-177793 z dnia 28.5.2014
      Inne wcześniejsze publikacjeNumer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 102-177964 z dnia 28.5.2014

      IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego

      IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      12.11.2014 - 10:00

      IV.3.5) Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom

      IV.3.6) Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
      polski.

      IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
      w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)

      IV.3.8) Warunki otwarcia ofert
      Data: 12.11.2014 - 10:30
      Miejscowość: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Turystyczna 7a, w pokoju nr 208
      Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

      Sekcja VI: Informacje uzupełniające

      VI.1) Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
      Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie

      VI.2) Informacje o funduszach Unii Europejskiej
      Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
      Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla projektu realizowanego w ramach
      Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej lata 2007-2013 Oś Priorytetowa V Zrównoważony rozwój
      potencjału turystycznego opartego o warunki naturalne. Działanie V.2.Trasy Rowerowe

      VI.3) Informacje dodatkowe
      I. Oferty należy złożyć w siedzibie Zamawiającego- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Turystyczna 7a,w pokoju nr 107 do dnia 12.11.2014 r. do godz. 10:00.
      Oferty zostaną otwarte w siedzibie Zamawiającego - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ul. Turystyczna 7a,w pokoju nr 208 w dniu 12.11.2014 r. o godz. 10:30.
      Uwaga:
      Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści na stronie internetowej, wykaz złożonych ofert, tj. wykaz wykonawców, którzy złożyli oferty oraz ceny ofert.
      II. Możliwość zmiany postanowień zawartej umowy.
      Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty polegających na:
      1) Zmianie rozwiązań technicznych w dokumentacji projektowej wykonania robót:
      a) Na wniosek Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego w trakcie prowadzenia inwestycji, mogą być dokonywane zmiany technologii wykonywania elementów robót. Dopuszcza się je tylko w przypadku, gdy proponowane przez niego rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od tego, jakie przewiduje projekt a Wykonawca nie będzie żądał zwiększenia wynagrodzenia za wykonywane roboty.
      W tym przypadku Wykonawca przedstawia projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami. Projekt wymaga zatwierdzenia przez nadzór autorski /projektanta/, uzgodnienia z inspektorem nadzoru i akceptacji Zamawiającego.
      b) W przypadku gdy wystąpią roboty dodatkowe nie objęte zamówieniem podstawowym niezbędne do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, Zamawiający złoży dodatkowe zamówienie na ich wykonanie w trybie wynikającym z Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
      c) W uzasadnionych przypadkach, gdy realizacja zadania według dokumentacji technicznej i STWiOR powodowałoby wadliwe wykonanie przedmiotu umowy dopuszcza się wprowadzenie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej.
      d) W przypadku, gdy wystąpią roboty dodatkowe nieprzewidziane w dokumentacji projektowej lub kolizje nie objęte zamówieniem podstawowym a konieczne do wykonania przed robotami podstawowymi i mające wpływ na termin zakończenia zamówienia podstawowego, Zamawiający złoży dodatkowe zamówienie na ich wykonanie w trybie wynikającym z Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
      2) Zmianie terminu zakończenia zamówienia podstawowego:
      a) zachodzi konieczność dostosowania postanowień umowy do zmian wynikających
      z nowelizacji powszechnie obowiązujących przepisów prawa z uwagi na brak możliwości realizacji umowy wedle pierwotnej jej treści lub z uwagi na rażącą stratę grożącą jednej ze stron;
      b) Spowodowane warunkami atmosferycznymi:
      - klęski żywiołowe
      - w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych (długotrwałych, obfitych opadów deszczu lub śniegu, niskich temperatur w dzień i w nocy) uniemożliwiających wykonywanie robót zgodnie z projektem budowlanym i wykonawczym oraz SST.
      c) Spowodowane warunkami geologicznymi lub gruntowo-wodnymi w przypadku ich ujawnienia na placu budowy gdy uniemożliwiają one prowadzenie prac zgodnie z dokumentacją projektową
      d) Spowodowane warunkami archeologicznymi gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia ratowniczych badań archeologicznych.
      e) Spowodowane ujawnieniem na placu budowy niewybuchów lub niewypałów
      f) Spowodowane przedłużającymi się procedurami na etapie wydawania opinii, uzgodnień, postanowień i decyzji administracyjnych.
      g) Spowodowane wniesieniem przez wykonawcę/wykonawców, po upływie terminu składania ofert odwołania do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Termin wykonania Umowy wydłuża się o liczbę dni odpowiadającą okresowi zawieszenia terminu związania ofertą.
      3) Zmianie dotyczącej zakresu robót, wynagrodzenia i terminu.
      a) nieprzewidziane kolizje z robotami prowadzonymi równolegle przez inne podmioty.
      W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian powodujących uniknięcie lub usunięcie kolizji jak: zmiana sposobu wykonania, materiałów, technologii, lokalizacji wbudowywanych urządzeń oraz zmiana terminu i wynagrodzenia.
      b) okoliczności powodujące zmniejszenie zakresu przedmiotu zamówienia. W przypadku zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego, wynagrodzenie należne Wykonawcy za wykonane roboty pozostaje w takim stosunku do umownego wynagrodzenia ryczałtowego, w jakim wykonane roboty budowlane pozostają do całości robót wyszczególnionych w łączącej strony umowie. Zmiana wartości ustalona zostanie na podstawie kosztorysu.
      c) zmianie uległy stawki podatku VAT, w tym przypadku wynagrodzenie netto pozostaje bez zmian - zmianie podlega wysokość należnego podatku VAT oraz kwota brutto wynagrodzenia.
      4) Zmianach osobowych - zmiana osób przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne spełniające warunki określone w SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany
      z 14-dniowym wyprzedzeniem składać Zamawiającemu pisemną informację o planowanej zmianie każdej z osób wykazanych w ofercie.
      5) Zmianie podwykonawcy - podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w złożonej ofercie, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - w przypadku akceptacji przez Zamawiającego wskazanego innego podwykonawcy po wykazaniu, iż proponowany inny podwykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
      6) Rezygnacji z podwykonawcy - podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w złożonej ofercie, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - w przypadku wykazania Zamawiającemu, iż Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
      7) Powierzeniu podwykonawcy realizacji części zamówienia - w przypadku, gdy Wykonawca w ofercie nie wskazał części, którą na etapie realizacji zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcy. W takim przypadku wykonawca winien stosować zasady wynikające z § 16 umowy.
      III. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
      1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pomocą faksu nr 81 749-53-41; 81 749-53-77 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: MjEwWnBmNnBabSRia1hiX2QkZmI=.
      2. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
      3. Językiem do porozumiewania się jest język polski.
      Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
      1. W sprawach technicznych – Wydział Budowy: Jan Bolibok 81 749-53-25, Wydział Przygotowania Inwestycji: Dariusz Wieczorek 81 749-53-40.
      2. W sprawach formalno-prawnych związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia
      i zawarciem umowy - Wydział Umów: Renata Bieńko, tel. 81 749-53-29.
      UWAGA:
      Wykonawcy, którzy uzyskają niniejszą specyfikację ze strony internetowej zamawiającego lub w inny sposób i zamierzają ubiegać się o udzielenie zamówienia, proszeni są o przesłanie krótkiej informacji faksem 81 749-53-77 lub pocztą elektroniczną na adres MjE1VWthMWtVaB9dZlNdWl8fYV0= zawierającej podstawowe dane firmy (nazwa, adres, numer tel. i faksu, adres poczty elektronicznej). Wykonawcy, którzy zgłoszą w ten sposób zamiar ubiegania się o udzielenie zamówienia będą przez Zamawiającego indywidualnie (bezpośrednio) zawiadamiani o np.: zapytaniach, wyjaśnieniach i zmianach dotyczących specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwołaniu przez Zamawiającego zebrania wszystkich wykonawców, przedłużeniu terminu składania ofert.
      IV. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających stosownie do art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych na kwotę nie większą niż 50 % wartości zamówienia.

      VI.4) Procedury odwoławcze

      VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
      E-mail: Tel.: Adres internetowy: Faks: Urząd Zamówień Publicznych ul. Postępu 17a 02-676Warszawa POLSKA MTlscWc3bHFnJV5mbSVnYw== +48 224587701 http://www.uzp.gov.pl +48 224587700

      VI.4.2) Składanie odwołań
      Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
      2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
      3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym
      podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
      4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania
      w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
      5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób 6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
      7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
      8. Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
      1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
      2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,

      VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
      E-mail: Tel.: Adres internetowy: Faks: Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych ul. Postępu 17a 02-676Warszawa POLSKA MjE5XFFkXFlOW1ZOLWJnXRtUXGMbXVk= +48 224587801 http://www.uzp.gov.pl +48 224587800

      VI.5) Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
      17.10.2014
       

       

       

    © European Union, http://ted.europa.eu
  • Protected by Copyscape
  • Gewährleistung

    competitionline übernimmt keine Verantwortung für Fehler, Auslassungen, Unterbrechungen, Löschungen, Mängel oder Verzögerungen im Betrieb oder bei Übertragung von Inhalten. competitionline übernimmt keine Verantwortung für Einbußen oder Schäden, die aus der Verwendung der Internetseiten, aus der Verwendung von Nutzerinhalten oder von Inhalten Dritter, die aus den Internetseiten oder über den Service gepostet oder an Nutzer übertragen werden, oder aus Interaktionen zwischen Nutzer und Internetseiten (online oder offline) resultieren. Bitte lesen Sie hierzu unsere Nutzungsbedingungen.


INFO-BOX

Ausschreibung veröffentlicht 22.10.2014
Zuletzt aktualisiert 22.10.2014
Wettbewerbs-ID 2-182302 Status Kostenpflichtig
Seitenaufrufe 51